Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van aki Ausztriába dolgozik...

Van aki Ausztriába dolgozik és a gyerek otthon maradt egyedül? Mit gondolsz? 18 éves tanuló gyerek

Figyelt kérdés
pénzt utalsz? vagy hogy oldjátok meg?

2016. jún. 29. 14:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
A 18 éves akkor sem gyerek, ha még tanul. Kap pénzt, kapcsolatot tartod vele skype-on meg mailben, ráadásul Ausztria nincs is messze, akár minden hétvégén haza lehet járni.
2016. jún. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Parizsban dolgozom, es ha nem lenne olyan a munka/fizetes, hogy ki tudom hozni magammal a csaladomat is, ki se jottem volna. Az nem csaladi elet ha el kell szakadnunk egymastol, olyan meloert nem erdemes kimenni.
2016. jún. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
18 évesen már nem gyerek, hanem nagykorú, munkakepes felnőtt. Ha tanul, nyilván utal neki pénzt az ember. Azt tudom még elkepzelni, hogy nagyszülő, egyéb rokon "felügyel" rá.
2016. jún. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
21%
Akit el kell tartani az nem felnőtt, max nagykorú...
2016. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
40%
Felnőtt és nagykorú a 18 éves, utolsó. Max nem önellátó. De attól még felnőtt
2016. jún. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
Utalsz neki pénzt a megléhetésre. Szerintem ő sem lesz ellene, hogy picit önállósat játszat.
2016. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
36%
18 évesen még nem felnőtt senki, csak nagykorú jogilag. Nem csoda, hogy normálisabb helyeken 21 év a korhatár, mert tudják, hogy csak huszonévesen nő be a feje lágya az illetőknek. Az élet csinál felnőttet az emberből, nem egy törvénybe iktatott korhatár.
2016. jún. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
8%
felnött munkaképes keresen melót
2016. jún. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
Egy 17 éves ismerősöm is külön él az anyjától (bár a nő a barátjához költözött és egy városban laknak) néha feljár hozzá, ha a barátja éjszakás otthon van éjszakánként, pénzt rendszeresen kap ha jól tudom 20 ezer forintot (15 éves korától van ez így). Szóval a helyzet egyáltalán nem ugyan az, kicsit hasonló, de ha bűntudatod lenne tudd, van olyan aki nem a megélhetésért hagyja ott a gyereket, hanem csak úgy :D
2016. jún. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%

felnőtt=képes önmagát ellátni teljes mértékben, anyagiakban, és tetteiért felelősséget vállalni, saját háztartást vezet

nagykorú=18 elmúlt

2016. jún. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!