Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nemsokara meghazsodok, de az...

Nemsokara meghazsodok, de az uj nevemmel kapcsolatban nagyon nem tudok dulure jutni a szuleimmel. Mit tennetek?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy rettenet hosszu nevem lenne, ha felvennem a ferjem nevet, es a sajtomat is megtartanam. Az en lanynevem Temesszentandrassy-Kiss, mivel kotojelesen megkaptam Edesanyam vezeteknevet is. A ferjem neve Popovics. A szuleim nagyon kiborultak, mikor azt mondtam, hogy nem tartom meg a lanynevem, szerintuk egyertelmuen Popovics-Temesszentandrassy-Kiss kell, hogy legyek. Mondanom se kell, hogy ez durva lenne. Nem akarom oket se megbntani, es tudom, hogy az en dontesem, de akkor is kellemetlen a helyzet. Erveltek azzl, hogy ez egyedi stb. Tudom, hogy rettenesetesen megsertodnenek. Jart valaki igy?
2015. júl. 2. 22:27
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
84%

Tehát az utolsó mondat a lényeg!

Én nem dobnám el azt a szép hosszú neved! Annyira különleges. Tehát azt mindenképp megtartanám. A Kiss-t kevésbé tartom "fontosnak". De ezt anyukád is megérthetné.

Lehetnél:

Temesszentandrassy-Popovics Krisztina

Popovics-Temesszentandrassy Krisztina

Popovicsné Temesszentandrassy Krisztina

2015. júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:

Hosszu bizony, es raadasul 2 keresztnevem is van, es azok se rovidek. :D

A leendo ferjem nevet teljesen biztos, hogy felveszem, meg mindig nem ertem mi gond van vele. Lehet, hogy -né valtozatban, ugy egesz jol hangzik. Kozben kiderult, hogy Edesanyam hantazott, tenyleg nincs kotojellel 3 neves valtozat, se kerveny hozza, Edesapamat, viszont megertem, szoval marad a Tszentandr. Tenyleg anyukam osztja az iget. Apa rahagyja.

2015. júl. 3. 10:17
 33/56 anonim ***** válasza:
81%
Ami neked tetszik.
2015. júl. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
38%

Hú, hát nehéz helyezt, az biztos. Rettenetesen kíváncsi vagyok, mi a keresztneved, ráadásul abból is kettő van, te jó ég.

REMÉLEM, AZOK IS OLVASSÁK EZT A KÉRDÉST, AKIK ÉPPEN MOST KÉSZÜLNEK ILYEN MARHA HOSSZÚ NEVET ADNI A SZÜLETENDŐ GYERMEKÜKNEK!

Amúgy a helyedben így venném fel:

Popovics-Temesszentadrassy .......

A gyereket neve hogy lesz? Én biztos, hogy csak Popovicsot adnám, ehhez remekül illene egy rövid név, pl. Popovics Ida, vagy Popovics Vajk.

(az anyakönyvezető rá fog kérdezni, mi lesz majd a születendő gyermeketek vezetékneve)

2015. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
61%

Végiggondoltam még egyszer, csak a Popovics vezetéknév maradna, tehát elhagynám a Temesszentadrassy nevet.

Olyan helyen dolgozom, ahol naponta kell aláírnom teljes nevem 10-15 alkalommal... elég nehéz lenne hosszú névvel.

2015. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:
A teljes nevem Temesszentandrassy-Kiss Gabriella Amalia. :D Facebookon azert nincs, mert a rendszer tobbszor blokkolta a profilomat, mondjan robt vagyok es kamj nev, hiaba irtam emailt a moderatoroknak.
2015. júl. 3. 13:15
 37/56 A kérdező kommentje:
Utolso! De nyomtatva olvashatoan is le kell krnod ennyiszer? :D mert az nagy szivas :D
2015. júl. 3. 13:16
 38/56 anonim ***** válasza:
70%

Jaj, az kéne még, simán aláírnom kell, 5 szótag a teljes nevem hál'Istennek. :-D

Szóval én a helyedben Popovics Gabriella (Amália) lennék esküvő után. Ez tűnik a legpraktikusabbnak.

Így is fogod egy csomó helyen használni továbbra is a lánykorit, mert millió helyen kérdezik! :)

2015. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
80%

Ne hagyd, hogy a szüleid beleszóljanak a névválasztásba. Ebben a leendő férjeddel kell megegyezned, másnak nincs köze hozzá. A helyében aggasztónak találnám, hogy a leendő feleségem a szülei véleményén aggodalmaskodik egy ilyen kérdésben.

Valószínűleg még nem jutottak túl az érzelmi sokkon, hogy a kislányuk megnőtt, férjhez megy, elköltözik... Ha nem játsszátok le ezt a meccset, meg fognak sértődni azon is, ha a saját ízlésetek szerint rendezitek be a lakásotokat, abba a városba költöztök, ahova akartok, másképp nevelitek az unokákat, mint ahogy ők helyesnek tartják, nem takarékoskodtok, túl sokat takarékoskodtok, és így tovább.

2015. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
71%

"Nalunk sosevolt szokas a ferfinak a no nevet felvenni."


És ha Afrikában lennél, ahol meg a csiklócsonkítás a szokás, akkor meg az lenne szerinted az überfrankó, ugye?!

Idióta falusi idejétmúlt szokások helyett inkább az agyadat kéne használnod, már ha lenne... meg egy kicsit megfigyelni, hogy a nagyvilágban mi a szokás, ahelyett hogy a fatornyos falud határánál nem látsz tovább...


"addig nem is hallottam ilyesmrol."


Fogadok, hogy a kvantumkétrés-jelenségről se hallottál még soha meg a telomerekről, aztán mégis léteznek.


"Az, hogy miert veszem fel, ahoz neked semmi kozod!"


Ja, értem, tehát magad sem tudsz rá racionális magyarázatot, csak ösztönlényként funkcionálsz, mint egy kis kukac.

Dehogy nincs közöm hozzá, te kérdezgeted itt a jónépet, Tompika.


(Ja, és: sosevolt --> sosem volt, ahoz --> ahhoz. De nyilván erről sem hallottál még soha.)

2015. júl. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!