Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem nekem való az autóvezetés?

Figyelt kérdés
A szüleim mindenáron azt akarják, hogy legyen jogosítványom. Én nem érzem, hogy ez nekem sikerülne. Be se tudom indítani a kocsit, azt meg el se tudom képzelni, hogy én valahová beparkoljak vagy tolassak, stb. Egyszerűen nem értik, hogy nem nekem való. Mondtam apámnak, hogy előbb mutogassa meg a dolgokat, meg hadd üljek be az övébe, erre nem hajlandó. Azért akarja, hogy nekemmindenáron legyen, hogy majd én őt meg anyámat vigyem bálokba meg bulikba, ő meg ihasson. Miért kéne nekem hordoznom őket, mikor ők sem vittek soha engem koncertekre amiket nagyon akartam? Biztos, hogy nem tudnék levizsgázni, akkor meg hallgathatnám, hogy ő mennyi pénzt kidobott az ablakon.

2015. febr. 7. 13:10
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Ráadásul egy csomó fiú mondta, hogy a sokadik óra után sem tudnak váltani akkor nekem 100% hogy soha nem menne.
2015. febr. 7. 13:11
 2/45 A kérdező kommentje:
Főleg ha bunkó lesz az oktató, aki majd elmondana minden szerencsétlennek...
2015. febr. 7. 13:12
 3/45 anonim ***** válasza:
34%

szia. velem ugyanez volt, elmondjam mi lett a vege?

letettem a jogsit, 10 evig volt ervenyes. mar eltelt a 10 ev a jogsi lejart, en pedig a 10 ev alatt egyszer se vezettem.

2015. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
97%

"A nyuszika szeretné a kertjében lenyírni a füvet, de nincs fűnyírója. Eszébe jut, hogy elkérhetné a medvéét. Igen ám, de emlékei szerint a medve nem túl barátságos, segítőkész. Nem baj, azért elindul, hátha kölcsönkaphatja. Útközben elgondolkodik:

"Végülis a medve tényleg egy szemét állat. Szinte sosem segít senkinek. Na de mindegy, ha már elindultam, legalább megpróbálom, hátha most jó napja lesz."

Megy tovább, közeledik a medve házához, de megint csak eszébe jut:

"A múltkor a borz is mondta, hogy a medve hogy kiszúrt vele a patakparton; de igazán mástól sem hallottam még róla semmi jót. Kár volt eljönni, csak pocsékolom az időmet. De azért innen már mégsem fordulok vissza, ha már eljöttem, csak sikerül szót érteni ezzel a barommal."

Közben odaér a medve házához, a szép, pázsitos kert közepén, és bekopog. Míg várakozik, megint csak elgondolkodik:

"Tulajdonképpen a francnak jöttem el. Úgysem fogja kölcsönadni, örülhetek, ha ki nem hajít ez a r×hadék, meg aztán..."

Ebben a pillanatban a medve ajtót nyit, barátságosan köszönti nyuszikát:

- Szia Nyuszika, miben segíthetek?

- B+ a fűnyíródat!"

2015. febr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
95%

Nem olyan nagy ördöngösség azért a vezetés. :) Nem tudhatod, hogy valóban nem neked való, hogyha egyáltalán meg sem próbálod. ;)

Jó, nem mondom, hogy könnyű, én is sok pótórát vettem anno, mire végre ráéreztem a helyes váltásra, de azért nem egy agysebészet, szerintem mindenki meg tudja tanulni, aki akarja.


Nekem 1 éve van meg a jogsim, édesanyám és a barátom is rágta érte a fülemet, úgyhogy végül engedtem nekik, pedig én is azt hittem, hogy az én kezembe nem való a kormánykerék. :D A mai napig is inkább hagyom a barátomat vezetni, én csak akkor ülök a volán mögé, ha nagyon muszáj, mert még mindig nem érzem olyan rutinosnak magam, de ha nem gyakorolom, nem is leszek soha az. ;)


Szerintem adj egy esélyt magadnak, a mai világban jogsi nélkül már nem olyan egyszerű boldogulni - lehet, de egyre nehezebb - és inkább most csináld meg, amikor édesapád még felajánlja, hogy kifizetni neked. Később, saját pénzből, munka és esetleg gyerek vagy család mellett már sokkal nehezebb lesz, nem lesz ennyi szabadidőd, mint most. Szerintem veszíteni nem veszthetsz vele, ha pedig úgy látod, tényleg nem neked való, legalább elmondhatod apudnak, hogy te megpróbáltad. :)


24/L

2015. febr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Már az iskolában is nehezen tanultam, minden elfelejtettem 2-3 nap alatt, azt is amit előtte már 5-ször vettünk.
2015. febr. 7. 13:24
 7/45 anonim ***** válasza:
94%

Hozzád hasonlóan hülye voltam én is. Nekem is minden áron azt akarta édesanyám, hogy szerezzek jogsit amint lehet, ki is fizette volna a család. Én meg hozzád hasonló ostoba dacból csak azért is nemet mondtam és bebizonyítottam, hogy ez nekem úgy se menne stb... a helyett, hogy szembe néztem volna a saját félelmeimmel és legalább megpróbálom.

Eltelt vagy 10 év és az élet úgy alakult, hogy feltétlenül szükségem volt a jogsira. Elmentem és megszereztem igaz kb. kétszer annyit vezetve mint ami a kötelező volt. Viszont ezt nekem kellett kifizetni és az időt is nekem kellett hozzá megtalálni az egy éves gyerek mellett. Sokkal nehezebb volt mintha anno megcsináltam volna. Szerintem vágj bele, mert könnyen így járhatsz, sok helyen kell ma már a jogsi, bármikor szükséged lehet rá.

2015. febr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
29%

Legyél diplomatikus.

Érdemes egy prezentációt tartani arról hogy mennyibe is kerül a jogsi, a veszélyeit (rutintalan sofőr vezetné a kocsiját).

Keress rá a helyi taxitársaságok tarifáira, és számold ki, hogy éves szinten havi egy bálozás mennyibe is kerülne.

Fényezd egy kicsit, hogy egy rutinos sofőr vinné őket, hiszen péntek-szombat este több az ittas sofőr, kisebb így a balesetveszély, de ha mégis baj érné őket, nem apád kocsija törik.

2015. febr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
58%
Ne csináld meg. Hidd el nem velük cseszel ki. Majd felnősz és sírni fogsz, hogy "Jaj én hülye, miért is nem csináltam meg, amikor lett volna rá lehetőségem?"
2015. febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 Költőnő? ***** válasza:
76%
hát én is igazi antitalentum vagyok ilyen téren, de egy másodpercig nem gondolkodnék, ha vki megfinanszírozná, hanem duplán odatenném magam.
2015. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!