Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya kap gyerektartast apatol...

Anya kap gyerektartast apatol de elkolti. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha kerek penzt sose ad, mondvan, hogy nincs, ha mondjuk moziba mennek vagy ilyenek. Ha uj ruha kell nem vesz, mert nincs ra. Nem tudom mit csinalhat a penzzel, de en semmit nem latok belole.
2014. nov. 7. 14:51
 111/131 anonim ***** válasza:
70%

"A lényeg, hogy semmiképpen ne lombozzon le ez a sok rosszindulatú ember itt, teljesen igazad van, hogy többet szeretnél... és idővel meg is fogod kapni. Csak ne hagyd, hogy bárki beléd magyarázza az ellenkezőjét. És persze szolgáljanak elrettentő például a számodra."


Az emberek 90% nem azon háborodott fel, hogy többet szeretne, hanem azon, hogy az édesanyját hibáztatta. Nem azt akartuk belemagyarázni, hogy soha nem lehet több, hanem azt hogy most nem lehet több. És a válaszából meg is értette legalább, hogy mindezért nem az édesanyja a hibás.


Kérdezőnek: Tudom közhelyesen hangzik, de látod ezért tanulj minél jobban, ez vigyen előre, hogy ha felnősz, neked és a gyerekednek több legyen. Persze az sem garancia, de nagyobb eséllyel indulsz az életnek.

Hidd el az édesanyád bármit megadna neked, ha tehetné. 14 évesen még nagyon gyerek vagy, ezért nem láttad át az anyagiakat, hogy mi mennyibe kerül. Fogadd meg azt a jó tanácsot, hogy leülsz anyukáddal beszélgetni. Menj el vele vásárolni és látni fogod, mennyi pénzt hagy a boltban még úgy is, ha nem minőségi dolgokat vesz. Most érsz abba a korba, amikor már jó, ha belelátsz anyagiakba, mert pont azért nem látod a pénz valódi értékét, mert csak hallasz róla. Én is elvált szülők gyerekeként nőttem fel, azzal a különbséggel, hogy az én apám teljesen lelépett az életünkből és van 2 testvérem. Én vagyok a legkisebb. Ha szeretnél tanácsot, vagy csak beszélni egy sorsbélivel írj privit nyugodtan.

2014. nov. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/131 anonim ***** válasza:
10%
Utolsó, már megint elfelejted, hogy ez egy gyerek. Nem hiszem hogy "megértette" volna, inkább csak megijedt, hogy itt egy rakás felnőtt, aki habzó szájjal őrjöng neki. Szégyellhetnétek magatokat ti is.
2014. nov. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/131 anonim ***** válasza:
28%
A gyengébbek kedvéért: egy 14 éves tini tanácsot, segítséget kért. Nem értette, hogy neki miért nem juthat több, és mit tehetne, hogy többet kaphasson a szüleitől. Segítséget várt. Ehhez képest tisztelet a kivételnek, ha kapott is segítséget itt többen azt is jó alaposan kiforgatták, egymásnak estek idősebb csitrik, meg felnőttek! És még továbbra is ugyanez folytatódik, mintha nem is tudom vmilyen nagyon egyedi eset lenne kis hazánkban, és mintha a kérdezőt "halálra " kellene rémíteni teljesen, pl. azzal, hogy úr isten milyen emberek vannak itt! Szerintem szegény még azt is megbánta, hogy kérdezni mert bármit is. :( Mindenesetre szép kis eset tanulmány lett ez topik! :(
2014. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/131 anonim ***** válasza:
23%
Habzo szajjal??? Legalabb eszbe kapott...talan...10 ev mulva szegyelni fogja magat a kerdeseert...
2014. nov. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/131 anonim ***** válasza:
16%
114: láttad a száját, hogy ennyire tudod hogy tette fel a kérdését? Hogy mit képzelsz hangnemet hozzá az már te bajod! De én itt be is fejeztem, idióták vitájába nem veszek részt inkább!
2014. nov. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/131 anonim ***** válasza:
71%
Itt irta valaki h habzo szajjal neki estek a kislanynak...te okos.tanulj meg olvasni mielott masokat leidiotszol.
2014. nov. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/131 anonim ***** válasza:
70%

116: "Habzo szajjal??? Legalabb eszbe kapott...talan...10 ev mulva szegyelni fogja magat a kerdeseert..."


Akkor talán fogalmaztál volna egyértelműen!!! Vagy jelezhetted volna, hogy kinek szól, ha félre értenek annak oka van, de egyszerűbb mást "leokosozni".

2014. nov. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/131 anonim ***** válasza:
40%

Na figyelj, az én lányom 12 éves, de több ész és megértés szorult belé, mint beléd 12 évesen!

Egyedül nevelem, albérletben, de soha eszébe nem jut panaszkodni, követelőzni, hogy másnak mi van, neki is több kell. Kicsi fejével felfogja, hogy bizony szűkösen élünk, nagyon sok mindenre nem telik. De eszébe sem jut ezért engem bántani. Van amikor ő is csak párizsit tud vinni, néha veszek kolbászt. De van, hogy csak lekváros kenyeret tud enni, azt sem veszem, néha kapok valakitől egy-egy üveggel. És örülj, hogy legalább a suliban tudsz enni, én idén sajnos már azt sem tudom befizetni.

Úgyhogy vegyél vissza a nyavajgásból, meg a stílusodból, és fogd fel, ennyire telik. Gondolom van TV, internet, van meleg víz meg fűtés, éhen sem haltál még, stb..szerinted a gyerektartás a te zsebpénzed?

2014. nov. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/131 A kérdező kommentje:
Nyugi van utolso. Mar targytalan a dolog.
2014. nov. 8. 07:35
 120/131 anonim ***** válasza:
16%
117-es nem tudtam,hogy itt ilyen gyenge elméjűek is vannak akiknek mindent körbe kell magyarázni mert különben nem értik,de ígérem megjegyzem,és majd idézgetek én is mindent,hogy te is fel tudd fogni :)
2014. nov. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!