Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vitába keveredtem apukámmal...

Vitába keveredtem apukámmal azon, hogy az ingyen cuccokat mindenképpen el kell-e fogadni? Ti hogyan vélekedtek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon jó környéken élünk a vőlegényemmel (ötker). A tárolóba ki volt téve egy bontatlan, új kávéfőző automata gép (az a kapszulás vagy milyen), és oda volt írta egy post-it-re, hogy:" Kettőt kaptunk nászajándékba, ha kell valakinek, nyugodtan vigye el.:)"


Apukám eljött hozzánk vidékről és azt mondta, az ingyen cuccot el kellett volna hoznunk. De szerintem ha valamire nincs szükségem (nekünk is van kávéfőzőnk, és a konyhánk annyira pici, hogy konkrétan nincs felület vagy polc, ahova beférne ez a gép), akkor is el kellett volna hoznom, csak mert ingyen volt.:))


Én szoktam könyveket selejtezni, azt mindig elviszi valaki a tárolóból, ez tény. De az azért más, mint egy háztartási kisgép. Máskor is kaptunk már elköltöző szomszédokról dolgokat, de azok hasznosak voltak, pl. nagy üvegtál popcornnak, nagy fa vágódeszka, pohárkészletek.


Ti mit gondoltok? Élhetetlenek vagyunk a vőlegényemmel?


27N


2014. aug. 7. 21:22
1 2
 1/18 anonim válasza:
67%
Szerintem azok vagytok de nem sértésből mondom de elvihettétek volna és ha bontatlan akkor simán el lehetne adni vagy ajándékozni én ezt csináltam volna.
2014. aug. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Nyilvan apukad csak azt akarta hogy legyen egy jo kis kavefozo masinatok, de azzal nem szamolt hogy nincs hely stb. Szerintem nem kellene "annyira szivre vedd" a dolgokat, meghallgatod, szepen valaszolsz hogy nincs szuksegem s azzal egyik fuleden be a masikon ki... be kell lasd apukad nem tizeneves nem ugy gondolja a dolgokat mint pl te :) szoval nagyon nincs ertelme foglalkozz az uggyel..legalabbis szerintem :)
2014. aug. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Én sem hagytam volna ott.
2014. aug. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Én sem vagyok rászorulva, de én elhoztam volna. Ha nekem nincs is szükségem rá, akkor elajándékoztam volna vagy feltettem volna valamelyik aukciós oldalra. Leleményeseknek áll a világ.


Bár nehezen tudom ezt az egészet elképzelni még az ötödik kerületben is történt.

2014. aug. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Hát ha vitázni nem is, de szóváltásba elegyedtem volna, ha egy vadonatúj cuccot ingyen nem hozok el. Ha másnak nem, legalább eladom.
2014. aug. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Itt nagyon jó a közösség a házban, mi is gyakran kiteszünk ezt-azt. Pl. vettünk kávét, de véletlenül mézeset, és kitettük dobozostól, csak pici hiányzott belőle, hogy "nem ízlik, valaki szereti a melange-ot?:)" és elvitték természetesen:) Aztán írtam az üvegtálas esetet is, ami viszont kellett és szívesen fogadtuk.:)


Lehet, hogy élhetetlenek vagyunk, mondjuk én gáznak éreztem volna eladni ilyesmit, elajándékozni meg senkinek sem tudtam volna.


Nem az, hogy zavar, hogy apa ilyesmit mondott, csak kíváncsi vagyok más véleményére, mert nekünk eszembe se jutott elhozni:)

2014. aug. 7. 21:37
 7/18 anonim ***** válasza:
54%
En se vittem volna el.
2014. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Én is általában "élhetetlen" fajta vagyok, de elhoztam volna. Mondjuk nekem pont vágyam is egy ilyen kapszulás kávéfőző... de ha nem lett volna az, akkor elajándékoztam volna a családban bárkinek.
2014. aug. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%
Én mindent összeszedek, amit találok, aztán eladom a Vaterán vagy felhasználom saját célra. Nem szégyellek konténerben ülni fél napot, hogy az új tulajdonosok által kihordatott lomot átnézzem. A kukák mellé kitett anyag is gyakran értékes, sőt használható. Egymás mellett van a pazarlás és a nélkülözés. Annyi biztos, hogy lelkileg fel kell nőni oda, hogy az ember ne hagyja szemétté válni azt, amiben emberi munka van.
2014. aug. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Ha nincs rá szükség, akkor én sem vittem volna el.
2014. aug. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!