Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan állhatok bosszút anyámon?

Hogyan állhatok bosszút anyámon?

Figyelt kérdés
Vissza szeretném adni neki azt a rengeteg gonoszságot és rosszindulatot amit tőle kaptam. Nem szeret, és mindennap elmondja milyen kiállhatatlan vagyok, egyfolytában megalázott mindenhol. Olyan tippeket amik tuti bejönnek! Köszii
2014. jan. 19. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Fiú vagy, vagy lány?

Pl. hogyan

Alázott meg?

2014. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

El tudom képzelni, milyen lehet az ilyen anya, láttam is ilyet már többször sajnos.

Fontos lenne tudni valóban, hogy mennyi idős vagy és a nemedet is. Ismerős felnőttől is kérhetnél tanácsot, legalább annyit elérsz vele, hogy mások is tudják, mi történik köztetek 4 fal között valójában és te, mint gyerek ezt nem tudod már kezelni, nem érted a valódi okát. Ugyanakkor próbálj te is részben szót fogadó lenni és néha segiteni neki.

2014. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kevés az adat és szubjektív. Életkorod, nemed, körülményeid és miben nyilvánult meg eddig ez a rengeteg megaláztatás? Ahhoz, hogy elítéljenek valakit, nem elég egy benned kialakult érzés megnyilvánulása.

(Ennyi adattal, azt is gondolhatnánk, hogy: 12 éves vagy és nem engedett a sarokba kakilni a szobában, vagy az első menstruációd a konyha falára kented, majd összeszidott.)

2014. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 tetro ***** válasza:
100%
Igazából mindegy mit tett anyád, a bosszútól senkinek, neked sem lesz jobb. Egy dolog segíthet, megbékélsz a múlttal, belátod hogy a jelenre nincs valódi kihatása, és lezárod anyáddal a kapcsolatot. Ennyi.
2014. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
Egy ember a saját anyján nem áll bosszút.Soha. Bármit is tett ellene, bárhogy is viselkedett vele.
2014. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen felesleges. Én is szenvedtem anyám mellett, alkoholista igy el lehet képzelni milyen gyerekkorom volt.

Mégsem a bosszú éltetett, hanem hogy jobb legyek nála, olyan életet adjak gyermekeimnek amit ő nem adott meg.

2014. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Felejtsd el, nem kell semmi bosszú, semmi kölcsönkenyér visszajár, ezzel csak magad lovallod bele egy véget nem érő és eredménytelen csetepatéba. Kerülj vele minden konfliktusos helyzetet. Az ilyen boldogtalan emberek nem tudtak feldolgozni valamilyen belső érzelmi traumát, megrázkódtatást és saját maguk képtelenek kikerülni ebből a helyzetből, mert ahhoz tárgyilagosan kellene elemezni a helyzetet, a múltat, a múltbeli történéseket. Sok ilyen esetet lehet olvasni ezen a honlapon. Érdekes (vagy érthető ?) módon az apa ilyenkor mindig hiányzik a leírásból, azaz feltételezhetően egy csonka családról van szó, ahol az érzelmi alapok rendültek meg valamikor és ez vezetett ahhoz, hogy már az oldalfalak is inognak, rövidesen meg a tető is beszakad majd.
2014. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
"Olyan tippeket amik tuti bejönnek!" kezd el élni a saját életed és ne a múlton siránkozz!
2014. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

A legjobban? Ha soha többé rá sem nyitod az ajtót..

Ennék nagyobb dolog nem kell

2014. jan. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
14\L vagyok. Csak párat felsorolok; nagyon jó tanuló vagyok, úgy néz ki felvették a környék legjobb sulijàba de mindig szemrehányást tesz,hogy nem lesz belőlem semmi csak k, ha olyan kedve van akkor azt kritizálja nincseneke normális ruhaim hogy ilyen ribisen oltozkodom. Aztán mivel elégge izzadok (tinikor) folyton azzal csesztet a bolt közepén uvolti h vegyünk dezodort mert büdös vagy…nem birom
2014. jan. 19. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!