Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a vallásos...

Hogy értessem meg a vallásos anyámmal, hogy semmi köze a lányunkhoz?

Figyelt kérdés

Ő mélyen vallásos és engem is próbált úgy nevelni.Nem sikerült neki.

16 évesen megismertem a barátomat,aki anyám szemében minden volt,ami rossz.Más volt az élete,mint a mienk.

Látszott rajta,hogy gazdag,az életstílusa is olyan.Helyes,emiatt sosem volt gondja a nőkkel.Ő egyáltalán nem vallásos és mellette nem kellett szerepet játszak soha.

És idősebb is nálam...

Amikor anya megtudta,hogy együtt vagyunk,próbált tiltani tőle,sikertelenül.Kiborult,mikor megtalálta a gyógyszeremet,közölte,hogy egy utolsó .... vagyok.

Ahogy 18 lettem,a páromhoz költöztem.Ennek már több,mint 2 éve.

Az anyám nem nyugodott ebbe bele,folyamatosan hívogat,néha a házunkhoz is eljön,de ez nem gyakori,mert vidékről nehezen közlekedik.

Van egy 4 hónapos kislányunk és az anyám látni akarja.Mi ezt nem szeretnénk,de nem akarok úgy élni,hogy azt kelljen figyelnem,hol bukkan fel.


Szerintetek mi lenne a megoldás?Hogy állítsuk le?



2013. okt. 20. 10:06
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
35%

Remélem, ez kamu kérdés.

Anyukád jót akart neked, amikor tiltott egy idősebb férfitől, amikor csak 16 voltál. Ti mégis összejöttetek, összköltöztetek, együtt maradtatok. Az idő eddig titeket igazolt.

Viszont ettől még a nagymamának joga lenne az unokához, az unokának pedig a nagymamához. Miért akarod eltiltani tőle?

2013. okt. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Mert nem akarom,hogy bármi köze legyen a lányunkhoz,hogy újra az életem része legyen.

18 évemet tönkretett,nekem annyi elég volt belőle.

Nem akarok találkozni vele és nem akarom,hogy a gyerekünk megismerje.

2013. okt. 20. 10:17
 3/38 anonim ***** válasza:
85%
Mond meg neki,hogy álljon le, a te életed, és nem szeretnéd ha a továbbiakban része lenne benne.
2013. okt. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, én nem vagyok a vallási fanatizmus mellett, sőt, károsnak tartom... de te meg a másik véglet vagy. Nem egész 3 éves tinikapcsoltba, 19 évesen, épphogy befejezve az iskolát mi a búbánatnak kellett neked szülnöd? Ki a fene tart el? Mert gondolom gyedet nem kapsz...annyit eszed nincs, hogy mehetsz az utcára a semmi bevételeddel, segélyeddel, ha a barátodnak elege lesz a papás-mamásból?


Mint mondtam MÉLYEN megvetem a vallási fanatizmust DE ebben az esetben szerintem édesanyád pont ettől a buta lotyó viselkedéstől akart megvédeni, hogy 18 évesen elkezd potyogtatni a porontyokat egy srácnak akit jó ha 2 éve ismersz... sajnos nem sikerült neki.

2013. okt. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
78%

Majd később, amikor elmúlik a harag és a fájdalom belőled, átgondolod. És megmutatod neki akkor az unokáját.

De szerintem azt mérlegeld, hogy édesanyád rosszindulatú-e, vagy csak rád telepedett a vallásos nevelésével az idők során. Mert ha az utóbbi, akkor nem árt, ha képes vagy kompromisszumot kötni. Mégiscsak ő az egyetlen édesanyád.

2013. okt. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
79%

Az az állításod, hogy a nagymamának semmi köze az unokához nem állja meg a helyét. Hisz másodfokon tőle származik.

Azt, hogy joga van látni, azt csak mondom, mondják, mert jog téged nem kötelez.

Gondold át.

Én azt mondom, fogadd, de ha vallásos dolgokkal jön elő lányod kapcsán, akkor lehet finoman közölni, hogy ezt ne tegye. Ha mégis teszi, akkor a következő lépcső, közölni kell vele, ha nem hagy fel vele, akkor nem kívánatos személy. Így ebben a sorrendben már nem látok kifogást a viselkedésedben, elfogadom a Te hozzáállásodat is.

2013. okt. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
48%

10:20assal mélyen egyetértek.


És ne próbáld tiltani, ugyanis van a nagyszülőnek is joga. Hacsak nincs veszéllyel rátok/a lányodra, akkor bizony láthatja.

2013. okt. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
85%

Jól jönne majd még az anyuka,ha a kedves párodnak nem lesz gondja a nőkkel...

Beszélj vele,mond el neki ezeket,amik bántanak téged. Most már külön életet élsz,nem igazán szólhat bele,de én azért nem utasitanám el. Tudod,anya csak egy van.

2013. okt. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Már mondtam neki,hogy hagyjon minket békén,mintha a falnak beszéltem volna.

Állunk annyira jól anyagilag,hogy a párom minden gond nélkül eltartson,ez nem jelent semmi problémát.

Nem láttok bele a kapcsolatunkba,úgyhogy kár írni,hogy egyszer elege lesz ebből,az utcára kerülünk,stb.


Semmilyen kapcsolatot nem akarok az anyámmal,nem akarom látni,beszélni sem akarok vele.Nem gyűlölöm,olyan,mintha nem létezne számomra.

2013. okt. 20. 10:31
 10/38 anonim ***** válasza:
45%
A nagymamának igenis joga van látni az unokáját, fordulhat a gyámügyhöz és meg is ítélik neki egyből. Átlagban heti 3 délutánt és két hetente egy hétvégén megítélnek minden szemrebbenés nélkül, szóval jó lenne, ha tisztáznád ezt a helyzetet. Pont azért, mert ez a gyermek érdekét szolgálja, a nagymama más szeretet ad, mint a szülők és a gyereknek erre is szüksége van.
2013. okt. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!