Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tartják a régebbi...

Miért tartják a régebbi generációk problémának,hogy a gyereket nem a teljes megalkuvásra neveljük?

Figyelt kérdés

Engem például megalkuvásra neveltek a szüleim.A következőképpen:

-A tanárnak mindig igaza van, még akkor is, ha nincs.

-A főnöknek szintén, mindig igaza van, az van, amit mond, akkor is igaza van, ha nincs.



Y generációs vagyok.Nekem ebből a hülye nevelésből voltak problémáim, kezdetben nem tudtam kiállni magamért és az érdekeimért és sok idő kellett, mire ezt letudtam vetkőzni.


Már van egy kislányom, hamarosan érkezik a tesó is.Én teljesen másként akarom nevelni.

Márpedig úgy,hogy álljon ki magáért.Nyilván, ne kezdje el a tanárokat káromkodna elküldeni melegebb éghajlatra, de azért álljon ki magáért.Ha igazságtalanságot, inkorrektséget érez jelezze a tanárnak, szóljon vissza neki, kommunikáljon.


A kritika az,hogy "neveletlen" elkényeztetett gyerek lesz belőle.Mitől neveletlen, ha kiáll az érdekeiért?



Azért némelyik pedagógusoknak is el kellene gondolkodnia,hogy a tisztelet kölcsönös.Ne egyoldalú legyen.


máj. 10. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 Katona Dius ***** válasza:
97%
Itt az lesz a baj, hogy eltaláld azt a határt, amikor még jogosan kiáll magáért, de ha jogosan szidják le, akkor elismerje a hibáit. Nehéz lesz. Sok sikert 😊
máj. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 Katona Dius ***** válasza:
90%
Nem bajt akartam írni, hanem hogy nehéz.
máj. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
69%

Ez azért van mert a szüleid, de főleg az őket felnevelő nagyszüleid egy totalitárius politikai/társadalmi rendszerben nőttek fel. Azokban az időkben a boldogulás, de néha még a túlélés alapvető feltétele is a hatalom előtti meghunyászkodás volt.

A főnök, a tanár, a rendőr, az orvos, a politikus általában helyzeti fölényben van azzal szemben aki előtte áll, és az óvatos magatartásra való törekvés még mindig létező népszokás.

A "húzzuk meg magunkat" mentalitás még évtizedekig hat, az ilyesmi eltűnése csak a viselkedési mintázatot hordozó nemzedékek kihalásával valósul majd meg.

máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
70%
Az ezzel a nagy kiállással a baj, hogy van egy osztályban 20-30 gyerek. Ha mindegyik nekiáll minden apró marhaságért ellenkezni a tanárral, akkor nem lehet majd tanítani. Szerencsés az, akinek magyarázni kell, mert nem tapasztalta, hogy bőven elég 2-3 nagypofájú kis pöts, hogy az órák nagy része másból se álljon csak fegyelmezésből.
máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
84%

Miért pontoztátok le a 4-est, nagyon jókat irt.

A minta a legfontosabb, amit tőled lát. Te kiallsz magadért hétköznapi helyzetekben? A szüleiddel szemben? Vagy meghúzod magad? Nem annak lesz a legnagyobb hatása, amit mondasz neki, hanem ahogy cselekszel, amit lát tőled. Ezért mondják, hogy szülőként elsősorban saját magunkon kell dolgoznunk. Nem fogjuk tudni a gyerekeinket olyasmire nevelni, amire mi magunk képtelenek vagyunk.

máj. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
74%

Mindenkinek javaslom, hallgassátok meg a youtube csatornán "Mindent a generációkról" című előadás sorozatát Steigervald Krisztián generáció kutatónak.

Fantasztikus élmény ráébredni, miért vannak máshol most a generációs különbségek, mint korábban, miért gondolkodik máshogy egy veterán, egy boomer, mint egy Y, Z, vagy még fiatalabb generációs.


Én pl boomer vagyok, 60 év fölötti és rengeteget tanultam ebből a sorozatból.

máj. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
85%
Egy gyerek gyakran igazságtalanságnak él meg olyan helyzeteket, amelyek nem igazságtalanok, hanem kellemetlenek neki. Ilyenkor mindig kezdjen el vitázni a tanárral? Még sok-sok év telik el, amíg jobban érti, mi miért történik, addig jobb, ha a tanárok, szülők terelgetik és ő együttműködő. Nem kell meghunyászkodni, de mindenért szót emelni sem.
máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
88%
Hogy megfelelően kiálljon magáért, annak megvan a helye, ideje, módja. A probléma akkor van, amikor ezek nem teljesülnek, sokszor az egyik sem. Ezt felnőtt korukra tanulják meg, de sokan még akkorra sem.
máj. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
64%
Ha állandóan visszaszól minden kis apróságért, akkor majd szerinted a komolyabb helyzetekben könnyebben fog kiállni magáért?
máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
85%
Hát ne is neveld mimózára. Arra tanítsd meg, hogy adja elő az érdekeit dilpomatikusan és udvariasan. Mert sokan ott csúsznak el, hogy oké, álljon ki magáért, de ezt úgy érti a gyerek, hogy hisztis, akaratos legyen.
máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!