Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetséges, hogy valaha...

Lehetséges, hogy valaha elfogadják?

Figyelt kérdés
Fél éve vagyok együtt barátommal, aki román és Romániában is él. Múlt hétvégén elhoztam bemutatni szüleimnek, akik nemtetszésüket fejezték ki, főleg, mert nem tudtak nagyon vele beszélni, mindent én fordítottam. Csak annyit mondtak, hogy tanuljon meg magyarul, ha beszélni akar velük. Illetve hogy miért pont egy románnal kellett összejönni stb
máj. 1. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Ti angolul kommunikáltok vagy tudsz románul?
máj. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Angolul szoktunk beszélni
máj. 1. 09:43
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
Hogy jöttetek össze, ha ő Romániában él, te pedig itt?
máj. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Katona Dius ***** válasza:
85%
Szülő kérdése. Öcsém az egyetemen összejött egy török lánnyal. Ők is angolul beszélnek egymással, de a lány magyarul, tesóm törökül tanul, hogy tudják egymás anyanyelvét is. Ez már jó két éve tart, a lánynak véget ért a tanulmánya, vissza kellett mennie Törökbe. Mivel ott kicsit nehezebb kijutni az országból, így tesóm jár hozzá negyedévente. Anyunak csak az nem tetszik, hogy ennyit kell utazgatnia tesómnak. A lány most jelentkezett a Debreceni egyetemre tovább képzésre. Mindenki szurkol neki, mert azért ha összejön, tesómnak se kell annyit repkednie, és mi is tudnánk találkozgatni a lánnyal. Amúgy anyu az anno kötelező oroszon kívül sosem tanult más nyelvet. Most kacérkodik a gondolattal, hogy belevág az angolba, hogy a kis menynekvalójával tudjon majd személyesen is beszélgetni.😁
máj. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Az jogos, hogyha valaki életvitelszerűen tartózkodik egy idegen országban, akkor tanulja meg a nyelvet. Tőlünk, magyaroktól is elvárják külföldön.

Viszont önmagában az, hogy román származású, annak nem kellene semmilyen irányba billentenie a szimpátia kérdést.

máj. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Akkor esetleg a szüleid megtanulhatnának angolul, mielőtt leszólják a párod.
máj. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Azt honnan veszik egyesek, hoyg a kérdezö barátja MO-on él?????

A kérdezö ezt írta:

Fél éve vagyok együtt barátommal, aki román és Romániában is él.

máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Csak annyit mondtak, hogy tanuljon meg magyarul, ha beszélni akar velük - miért nem a szüleid tanulnak meg angolul? Ha már a lekezelés ugye az megy?


Ugyanannyi effort nekik.

máj. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!