Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem fel a kapcsolato...

Hogyan vegyem fel a kapcsolatot a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
Ezelőtt nagyon sok évvel feltehetően született egy gyerekem (ha jól számolok idén augusztus-szeptember környékén kell tölteni a 28.évét). De semmi biztosat nem tudok, mert amikor az akkori barátnőm néhány hónapos kapcsolat után közölte, hogy terhes, én azonnal megszakítottam vele a kapcsolatot. Azóta rengeteg idő eltelt az utóbbi 1-2 évben sokat gondoltam rá, hogy mi lett vele végül, egyáltalán megszülte-e a gyereket? Elkezdtem interneten keresztül és nemrég meg is találtam. Új néven van fent, férjezett és 3 gyerek van megadva gyerekeiként és a képek alapján is 5 fős családról beszélünk. 2 lánya és 1 fia van. A fiú túl fiatal ahhoz, hogy az enyém legyen, 19-20 körül van. De a két lányról nem nagyonnrudom megállapítani, hogy pontosan mennyi idősek vagy melyik az idősebb, ilyen 23-24 és 27-28 közöttinek néznek ki mindketten. Összeszedtem a bátorságom és ráírtam az anyjukra, kedvesen bemutatkoztam és a gyerekemről érdeklődtem. A választ viszont nem tettem zsebre, dühödten elküldött a pokolba, és még finoman fogalmaztam. Azt írta, hogy egyik sem az enyém, elvetette az enyémet és ne merjek a közelükbe menni. De ezt nem tudhatom biztosra, a 2 lány közül ránézésre lehet az egyik az enyém, sőt a bátyám szerint akár kétpetéjű ikrek is lehetnek és lehet mindkettő az enyém. A vezetékneve ugyanaz mindhárom gyereknek, adatlapukon nincs feltüntetve a születési dátumuk. A szülőkkel nem lehet értelmesen beszélni, csak dühöngenek. Jó ötlet lenne ráírni egyikükre? Vagy lehet nem is tudják,hogy egyikük nem az apjuk-é? Vagy keressek fel régi, közös ismerősöket és érdeklődjek előbb náluk? De lehet hogy az anya már riasztotta azt a pár közös ismerőst, hogy ne mondjanak nekem semmit.

ápr. 26. 08:27
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/135 anonim ***** válasza:
90%
inkább menj dolgozni 50 évesen és ne itt írogass
ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/135 anonim ***** válasza:
100%

Teendőid:

Első lépés: Elnézést kérsz a vélt anyától, hogy akkoriban elhagytad és mondod, hogy szánod-bánod.

Második lépés: Sok boldogságot kívánsz neki, és elbúcsúzol örökre.

Harmadik lépés: Elolvasol pár könyvet a narcisztikus személyiségzavarról, és ha magadra ismersz, akkor elmész terápiába. Hátha tudnak kicsit segíteni, hogy jobban érezd magad, és ne legyen ez a rögeszméd.

Az én apám is vazmeg minden karácsonyra ír egy egyensms-t az ismerőseinek, köztük nekem is. Amikor 16 évesen anyám össze akart vele ismertetni, akkor hiába vártuk a megbeszélt helyen. Ő az egyik oka, hogy a sokadik terápiámra járok a depressziómmal. Ha a lányod azt hiszi, hogy a exed jelenlegi partnere az apja, akkor neki ez a legjobb. Semmit nem érne neki az az "igazság", hogy te vagy az apja. Örülj neki, hogy a ha a nő valóban megtartotta, akkor meg tudta oldani, hogy rendezett élete legyen. Ha meg elvetette, akkor pontosan tudod, hogy ki miatt kellett megölni a gyerekedet.

ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/135 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nincsen. Mikor fogod már fel, hogy nincs?

Gyereke annak van, aki tisztességgel felneveli, nem pedig szrik a fejére harminc éven át.


Szállj le a családról, neked semmi keresnivalód ott, és semmi közöd hozzájuk.


Az meg a te bajod, hogy egyedül vagy, és sorolhatnám. Fszt nem érdekli és nyugi azt a nőt sem fogja, aki szerinted a gyereked ;)

ápr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/135 anonim ***** válasza:
100%

49-es, nincsen SEMMILYEN apai jogállás, a kérdező jogilag NEM a gyerek apja. A kérdezőnek a gyerek FÉL ÉVES koráig kellett volna tesztet kérnie. Ez nem történt meg, utólag pedig -pláne 28 év után - senki sem kötelezhető, hogy mintát adjon.

Egy felnőtt nő meg főleg nem.


Vagy akkor ha hozzád én most tök idegenként odamegyek, hogy elmegyünk genetikai tesztre, mert ESETLEG az anyád vagyok, akkor te simán rábólintasz, persze, menjünk.

Hát nem, hanem kb képen röhögsz, hogy hülye vagyok?

ápr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/135 anonim ***** válasza:
56%
53-as vagyok, lepontozhat a sok sértett, bár érdekes, mert pont ugyanazt írtam, mint mindenki más :D
ápr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/135 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy teljesen mindegy milyen jogszabály vonatkozik erre, még ha a kérdező bíróságra is menne (ahol feltehetően első körben körberöhögnék), akkor se menne vele semmire, ugyanis felnőtt embert sem kapcsolattartásra, sem arra nem lehet kötelezni, hogy megváltoztassa a nevét ha ki is derül, hogy ő az apja. Szerintem ha a kérdező meg is próbálná érvényesíteni az erősen megkérdőjelezhető jogait, azzal megint csak egy óriási gyűlölethullámot indítana el saját maga ellen még a saját gyerekétől is
ápr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/135 anonim ***** válasza:
100%
50# ez akkor érvényes, ha a gyerek létezik, és tudja, hogy van egy apja valahol. De valszeg el van titkolva előtte és ezért így jobb neki pszichés értelemben.
ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/135 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, egyreszt elhagytad a not es a gyereket azonnal, ez egy dolog. Ocsmany. De ennel is rosszabb talan, higy az elmult 30 evben sem mentel keresztul semmifele jellemfejlodesen, ugyanolyan egoista fsz vagy, mint akkor. Vedd eszre, h ez az egesz rolad szol, az meg se fordul a fejedben, hogy a tobbi szereplonek milyen volt vagy lenne. Es mar a fejedbe vetted, ha gyerek a tied, hiaba mondja az exed, h elvetette. Ezt is jobban tudod.


Irta valaki a narcizmust ezt nehez eldonteni egy dolog alapjan, de ha az elet tobb teruleten ugyanezt nyomod,akkor sanszos. Egyebkent siman "csak" onzo.

ápr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/135 anonim ***** válasza:
100%
Én sem örülnék, ha több évtized távlatából ilyenekkel keresnének fel...
ápr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/135 anonim ***** válasza:
100%
igen 56# a kérdező kissé tárgyiasítja immár a gyerekét is, mintha az derült volna ki, hogy van egy kocsija valahol, amit ő használni szeretne, így gondol a gyerekére. Az meg súlyos narcizmus gyanú, hogy nem veszi figyelembe, hogy a vélt anya elhajtotta. Kedves Kérdező, tartsd tiszteletben, hogy a 30 évvel ezelőtti barátnőd nem óhajt veled semmit sem csinálni. Ő egyenrangú veled, ne legyél ilyen erőszakos. Örülnék, ha megtalálnád az életben, amitől boldog leszel, amiben kiteljesedsz, őket meg légyszi hagyd békén.
ápr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!