Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálom a munkát, amit intéztek...

Utálom a munkát, amit intéztek nekem, hogy mondjam meg?

Figyelt kérdés

Nem sikerült a vizsgaidőszak alatt egy ráépülős tárgyam, ebben a félévben 1 bejárós szemináriumom van, minden más előadás, fakultációs tárgy. Szerettem volna elmenni dolgozni, részmunkaidőben, apukám segítségét kértem ebben, ismer mindenkit, vannak kapcsolatai. Az egyik ismerőséhez kerültem, igazából azért mondtam őt, mert az irodája közel van és tanít az egyetemen is, valamennyire már ismertem, ott normális volt.



Most meg egy bunkó velem.


Gyomoridegem van, ha bent vagyok, akkor is, ha épp megyek dolgozni, akkor is, ha másnap dolgozom. Hogy vajon épp miért leszek lekiabálva, vagy mire tesz valami rosszindulatú megjegyzést, mi nem lesz jó. Ritkán van bent, ennyi a szerencsém.

Kérdeztem másokat, hogy előttem is ilyen volt-e, mert az egyetemen nem így szokott viselkedni, mondták, hogy nem, sőt, általában lazán, közvetlenül áll mindenkihez. Nem viszi túlzásba a segítséget, sokszor nemtörődöm, de lehet rá számítani, ha baj van. Az ott dolgozóktól is kérdeztem, hogy tényleg nagyon bénázom-e, de erre is azt mondták, hogy nem, kezdő vagyok, sosem dolgoztam még a gyakorlatban, persze, hogy nem rendelkezem olyan tudással, mint azok, akik 20-25 éve vannak a pályán.



Van, hogy olyan feladatot bíz rám, amihez közöm sincs, azt sem tudom, hogyan kezdjek hozzá. Máskor meg az a "munkám", hogy várjam nála otthon a festőket, menjek el venni cukrot és kávét, de múltkor az iroda épületének a kertjét is velem akarta rendbe rakatni, az ott dolgozó mondta neki, hogy hívjon már egy hozzáértőt, ne velem csináltassa ezt.


Sokszor belém köt, teljesen ok nélkül.

Ma pl. szólt az egyik ügyvéd, hogy pénteken lesz annak a tárgyalásnak a folytatása, amin voltam vele még februárban, szeretnék-e menni? Péntekenként nem dolgozunk, ha van tárgyalás, arra az adott ember megy, de ennyi.

Mondtam, hogy megyek szívesen, a főnököm ezt hallotta, mire közölte, hogy ha ennyi a szabadidőm, nyugodtan bemehetek dolgozni is.

Múlt héten már elsírtam magam bent, mert reggeltől bent volt, 9-től kaptam az ívet rendesen.



Tudom, egy gyakornok vagyok, ez a létra legalja, ezzel nincs is bajom. De már tényleg állandóan a munkám miatt izgulok, hétvégén is azt számolom, hogy na, még hány órám van az idegbajig. És nem tudom, miért ilyen, mert semmi oka rá. Amit rám bíz, igyekszem megcsinálni, ha nem boldogulok vele, kérem más ott dolgozó segítségét. A suliban is tavaly vizsgáztam nála, igaz, hogy annyi volt a vizsgám, hogy közölte, beszéljek, amiről akarok, aztán kiengedett egy négyessel, de nem kötözködött, nem volt bántó, semmi.

Szeretnék felmondani, úgyis jön mindjárt a vizsgaidőszak, de félek, hogy itthon úgy tűnne, kudarcot vallottam... Mit csináljak szerintetek?



ápr. 22. 15:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%
Mondd el azt, amit ide leírtál. Hogy bunkó veled, megaláz és gyomorgörccsel jársz dolgozni, neked ennyit nem ér az egész.
ápr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
13%
Hát én csakazertis megmutatnám, hogy nem rúd kikésziteni, és maradnék addig, amíg meg lett beszélve
ápr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
70%

Ez már már afféle bullying, mobbing jellegű méreteket ölt, amit NEM VAGY KÖTELES (!!!) elviselni. Max, ha az érdeked úgy kívánja, addig bekkeld ki, amíg le nem vizsgázol, aztán agyő...

Vagy: kérdezd meg tőle pacekba, hogy mi okozza ezt, hogy ilyen veled, hisz nem ilyennek ismerted meg.

ápr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Grizesteszta ***** válasza:
96%
Beszelj vele, hatha kiderul, hogy mi a celja a szivatassal vagy akar abba is marad. Ha meg nem vsltozik a helyzet, mondj fel es remenykedj, hogy tobb vizsgad nem ledz nala. Sok sikert neked!
ápr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

De ez az, hogy már most kikészített.


Régen 1-2 hétre is elég volt egy doboz cigi, most 2 nap a maximum.

Ha látom, hogy megáll a parkolóban a kocsijával, azt sem tudom, hová bújjak, mihez fogjak, hogyan legyek láthatatlan.

ápr. 22. 16:15
 6/31 A kérdező kommentje:

21 évesen hogy kérjek számon egy közel 50 éves pasit?


Úgyis azt fogja mondani, hogy neki semmi baja nincs, én értem félre, nem tudja, miről beszélek, közben még talán a telefonját is elkezdi nyomkodni.

ápr. 22. 16:17
 7/31 Grizesteszta ***** válasza:
84%
Kerdezo, piszkosul mindegy, hany eves. Munkaado, aki koteles tisztessegesen banni a munkavallalojaval. Milyen szakra jarsz, jogra? Nem lehet, hogy ez s "gyakorlati kepzes' resze? Vedd meg magad, a szitu kortol fuggetlen.
ápr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
22%

Te most azt akarod kihozni majd a történetből, hogy biztos akar tőled valamit...


Elmész, keresel magadnak munkát, ennyi. És büszke lehetsz magadra, hogy milyen módon szerzed a jegyeket (bár ez úgyis csak a szokásos joghallgatós mese).

ápr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Igen, jogász leszek/szeretnék lenni.



Nem hiszem, mert pl. a jelöltek mondták, hogy velük sosem ilyen, a többi ügyvéddel sem.

Ismerőseim, barátnőim, akik más irodáknál gyakornokok/jelöltek, szintén nem panaszkodnak ilyen viselkedésre. Igen, néha hajtás van, ha valamit elrontanak, nem kapnak dicséretet, de személyeskedő megjegyzéseket, beszólogatások nincsenek soha.

ápr. 22. 16:29
 10/31 A kérdező kommentje:

Barátnője van, nekem meg barátom.

Szóval nem is akar semmit, de még ha akarna, az sem érdekelne.



Az összes jegyemet, amit kaptam, a belefektetett munkám és tanulásom miatt kaptam!

ápr. 22. 16:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!