Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülőknek miérr jó 40...

Egyes szülőknek miérr jó 40 fokos lázzal, hulla betegen, félholtan is beküldeni a gyereket iskolába?

Figyelt kérdés

Teljesen megzavarodik, ha egy napit is hiányozna, de a gyereket is tönkreteszi. Az én apám is ilyen volt. Ha a beledet kiköpted, akkor is menni kellett, egyetemre is, meg ment a "kicsinálom a piszkot, megbolondult, csak nem akar iskolába járni". Ez volt a perverziója.


Ismerek másokat is, akik ilyenek. Betegen bent lenni, semmi értelme, illetve csak lerontani fog. Miért zavarja ez ennyire egyes szülőket, hogy akár tönke is teszi a gyereküket?


ápr. 19. 11:54
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
80%

Szülő vagyok és én se értem az ilyeneket.

Én azon is kiakadok, amikor a lábadozó gyereket odaültetik az asztalhoz tanulni, mondván, "ha játszani van ereje, akkor tanulja meg, amit ez idő alatt az iskolában vettek". Én inkább örülnék, hogy már nekiáll játszani és nem elesetten fekszik az ágyban.

ápr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
Az én apámat azt sem érdekelte, amikor hetek óta a beledet kiköpted, vesegyulladásod volt és kikaadt az orvoson, de bezavart azért, mert "3ezerért vett magának igazolását, semmi baja, akkor is bemegy". Meg még utána őrjöngött is, hogy bolondok házába vitet, meg akkor is bezavar, ha beledöglök is. Mindezt egyetem alatt és be is vitt kocsival és megvárt. Az egyszer sem érdekelte őket, hogy na jobban van-e, nem beteg, bele is hallhattál volna (vérmérgezésem lett végül).
ápr. 19. 12:06
 3/59 Metionin ***** válasza:
84%
Anyám is ilyen volt, nála az volt a kulcs, hogy amit nem veszünk tudomásul, az szerinte nincs, nem kell vele foglalkozni. A mai napig mindennel ezt csinálja. Ha be bírsz menni az iskolába 40 fokos lázzal, akkor nem vagy beteg. Beküldött tüdőgyulladással is, aztán fel volt háborodva amikor hazaküldtek, mert kb. kiestem a padból. Ha nagy ritkán mégis maradhattam otthon egy napot, akkor otthon meg kellett tanulni minden könyvből a következő anyagrészt, hogy ne maradjak le, szóval az otthon maradásnak se volt sok értelme.
ápr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
34%
Látszik, hogy nem volt még 40 fokos lázad soha. 40 fokos lázzal, nem hogy iskolába, de menni nem tud az ember, föl sem tud állni az ágyból.
ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
35%

Na igen, magas lázzal egészen biztosan sehova nem tud menni senki.


Amúgy meg sok oylan gyerek is van, akinek a vilagon semmi baja, csak lógni szeretne. Átlag szülő ismeri a gyerekét és annak megfelelően dönt. Egyetemre amúgy nagykoruak járnak, ergo nem a szülő dönti el, hogy bemenjen e a gyerek, vagy sem

ápr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

#3 Igen, ha meg behivatták az iskolába, hogy vigyen haza, ott megkezdte az őrjöngést, meg nekiállítottatott tanulni, meg azért bemész busszal megírni a matekot 1 órára. Tett róla, hogy otthon se legyen nyugtod sem. A végére mindog azt csináltam, hogy a spórolt pénzeimet gyógyszerre költöttem és tömtem magamba a lázcsillapítótm hogy valahigy kibírjam, ne vegye észre. "Direkt nem öltöztél fel, hogy ne kelljen iskolába menni, nem akarsz iskolába menni, megjátszod magad, direkt köhögsz, adok neked ha köhögni merészelsz, direkt meghánytatod magad, ez nem köhögés, én tudom, hanem direkt ugatsz". Apám a legdurvább, pár hónapja volt, immár felnőttként, higy a város közepén őrjöngött mi denki szemeláttára, mert elkapott a köhögési roham.


"Látszik, hogy nem volt még 40 fokos lázad soha. 40 fokos lázzal, nem hogy iskolába, de menni nem tud az ember, föl sem tud állni az ágyból."


De volt többször is, hogy a lázcsillapítóval is csak 38,9-re tudtam levinni egy fél órára is, éjjel patakokban folyt rajtad a víz. Miért ne tudnál felkellni? Nem vagy odaláncolva? Maximum szarul vagy émelyegsz, de fel tudsz kellni valahogy, "nem a lábadnak van baja".

ápr. 19. 12:20
 7/59 A kérdező kommentje:
#5 Sajnos van ilyen szülő és pomt azért voltunk sokat betegek, mert anyám kisgyerekekkel foglalkozik. Kitűnő tanuló voltam, sosem lógtam és ritkán panaszkodtam, mégis ezt csinálták. De van ilyen. Ha otthon laksz egyetem alatt, hiába nem ő dönti el, tud így viselkedni. Meg kikészít, ha otthon maradsz, az is baja volt, ha elmaradt az óra.
ápr. 19. 12:22
 8/59 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a kedvencem, aki beküldi iskolába a gyereket, mert ő is beteg és pihenni akar tőle...
ápr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
Ja és az orvosunk a saját lányát is mindig beküldtek betegen, pedig akármennyit tudott volna neki igazolni, nehogy lemaradjon.
ápr. 19. 12:23
 10/59 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, nálunk ez szerencsére nem volt “divat”.

Egyszer mentem be úgy középsuliba, hogy reggel még jól voltam, napközben belázasodtam, mire hazaértem már 39,8 volt, anyukám azt se tudta hova kapjon, kijött a buszmegállóba értem, fektetett le rögtön, ápolt.

Én meg ápolónő lettem, a gyerekem még nagyon kicsi (15 hónapos lesz) de biztosan nem fogom betegen iskolába zavarni.

ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!