Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyereknek kötelessége lenne...

A gyereknek kötelessége lenne meghálálni a szüleinek, hogy felnevelték?

Figyelt kérdés

Én azt tapasztalom, hogy a mostani idős generáció 80%-a folyamatosan panaszkodik a felnőtt "gyerekére", hogy nem ápolják, hívják őket és nem segítenek nekik semmiben, hanem javarészt berakják őket az idősotthonba.

Múltkor feldobott egy cikket a Facebook, ami arról szólt, hogy egy idős néni akinek már felnőtt gyerekei vannak, úgy gondolja, hogy minden gyereknek meg kell hálálni azt, hogy felnevelték őt a szülei, sőt, akár még a fizetése felét is odaadhatná a szüleinek, mert nehogymár jól érezze magát.


Szerintem meg kezdjük ott, hogy alapvetően minden szülő meg van róla győződve, hogy ő mindent beleadott a szülőségbe-gyereknevelésbe és ő mindent jól csinált, de ha esetleg a gyerek nem így gondolja és nem is szereti annyira a szüleit, akkor meg vannak sértődve, hogy mit rontottak el. Pedig elárulnám, hogy nagyon sok szülő nem adta meg a 100%-os érzelmi és anyagi törődést a gyerekének és nem biztos, hogy annyi figyelmet kapott a gyerek, amennyit ő igényelt volna, de az az érdekes, hogy mégis mindig a gyerek a bűnbak, és r*hadjon meg, ha a mérgező szüleivel nem hajlandó tartani a kapcsolatot.

Amúgy nem a gyerek kérte az életet hanem a szülő önként vállalta őt, szóval nem igazán értem a dolgot.


ápr. 15. 17:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelessége.
ápr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%
Nem kötelessége. Ha már a szülők világra hoztak valakit, szerintem az a minimum, hogy tisztességesen felnevelik.
ápr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
10%

Így van.


Annyi helyesbítés, hogy nem 80%, csak 79%.

ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
96%
Bocs, de alap, hogy felnevelem azt, aki nem is kérte, ogy megszülessen.
ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyaltalan nem kotelessege!

Amugy varjunk csak! Senkit nem lehet "berakni" akarata ellenere sehova. Az oregnek is ala kell irnia, hozza kell jarulnia, hogy betehessek idosotthonba.

Kiveve ha demens, ott mas relaciok ervenyesek.

Dehogy kell odaadni a "gyereknek" a fizetese felet a szulonek, sot, az ilyen "szulot "ugy hagynam ott, hogy fustol, tobbet fele sem neznek! Azert alljon mar meg a menet! Nem ertem, az ilyenek ezt megis hogy kepzelik? :-/

Kerdezo, es amit irsz meg a mergezo szulokrol teljesen igazad van! Sot, egyaltalan nem lehet arra hivatkozni, hogy "de hat megis csak a szuleid!" OK

Akkor viselkedtek volna ugy, normalis szulokkent, nem ridegtartassal kezelve a gyereket, nem igaz? ;-)

ápr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
88%

És, ha nekem nem lesz gyerekem, rólam ki fog gondoskodni?


Őszintén, ezért fizetünk nyugdíjat, és ezért kellene annyi gyereket vállalnunk, ami a saját életünket, öregkorunkat nem veszélyezteti.


Csak sajnos a mai generáció idősei buták, mint a tök, benyelnek minden állami propagandát (tisztelet a kivételnek) és az államban bíznak.

Csak sajnos a rendszer korrupt, nem arra megy az adó, amire kellene.


Mésrészt felgyorsult az élet, távol élnek a gyerekek, ha akarnának sem tudnának gondoskodni a szülőkről.

ápr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

5-ös, igen, de látod, sajnos mindig mindenért/mindenben a gyerek a hibás.

Ha szar szülei vannak, és emiatt ő nem akarja velük tartani a kapcsolatot, rögtön megkapja, hogy "mi az hogy nem tiszteled a saját szüleidet, akik kitették a belüket a nevelésedben?!".


Pár hónappal ezelőtt volt egy gyerekvállalásos poszt Redditen, és az egyik anyuka azt írta a kommentjében, hogy "..arról nem is beszélve, hogy mennyi rengetegbe kerül egy gyerek felnevelése is.."

Hát bazdmeg, te vállaltad, meg amúgy miért ne kerülne sokba egy gyerek ilyen csillagászati árak mellett? :D

ápr. 15. 18:42
 8/35 anonim ***** válasza:
35%
Nem, sőt pl ezen az oldalon is a gyerekek hisztiznek hogy a szülőknek kötelességük támogatni őket felnőttként is meg örömmel pesztrálni az unokát akár tetszik akár nem
ápr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
85%

8, Kerdezo: ne halljon mar martirhalalt a no a Redditen, nem tudja, hogy annal tobbe kerul a gyerek, minel nagyobb? ;-) A megelhetesi gyerekgyartok vallaljak a sok gyereket a segelyre mindig is. Vagy a vallasi orultek.

Normalis ember felmeri a lehetosegeit, korulmenyeit, kepessegeit es ezek alapjan donti el, mikor es hany gyereket kepes normalisan felnevelni, raszanva idot, energiat, penzt, idegzetet. Ez mar nem 19. szazad, ahol a magas gyermekhalandosag miatt lettek 10-en, ebbol 2 vagy 3 meg is erte a felnottkort, vagy kellettek a munkas kezek a foldekre.

ápr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Katona Dius ***** válasza:
100%
Féjrme szülei 3 gyereket vállaltak csupasz pics@'ra. Albiból albiba költöztek, segélyből és abból éltek, amit apósom anyja a kis nyugdíjából oda tudott adni. Folyton ment a nélkülözés, éhezés, de apósnak piára meg új telóra mindig volt valahogy. Dolgozni mindig fájt, anyósnak és apósnak egyaránt. Amint férjem és sógorom elérték azt a kort, hhogy nem voltak tankötelesek, kivették őket a suliból és takarodj dolgozni fiam! Elszették az összes fizetésüket mindig, abból éltek. Amit örökségből kaptak házat anyósom szüleitől, azt elárverezték végül, mert nem fizették a közüzemi díjakat. Azon kívül, hogy anyósom csúnyán mondva kitojta a kölykeit, nem tettek le semmit az asztalra, nem örökölnek majd semmit. Örülünk, ha tartozást se. Én megmondtam anyósomnak, hazag ide, harag oda, egy árva vasat nem kapnak tőlünk se most, se soha. Oldja meg az öregkorát úgy, ahogy akarja.
ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!