Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bunkóság lenne megmondani,...

Bunkóság lenne megmondani, hogy addig nem vagyok hajlandó velük beszélni, amíg ilyen nevetséges dolgokkal bombáznak? 28/N

Figyelt kérdés
Valami okból kifolyólag szüleim nem igazán kedvelik barátomat. Konkrétan megmagyarázni sem tudták, hogy miért, csak reménykedem, hogy idővel azért változni fog. A lényeg, hogy mindig belekötnek valamibe, pl most azt hozták elő, hogy mivel barátom atomerőműben dolgozik, biztos sok olyan dolog éri, ami rossz hatással lehet rám, mivel terhes vagyok és emiatt 100%-ig biztosak, hogy majd a gyerek ilyen meg olyan bajjal fog megszületni. Hiába mondom, hogy ez egy nagyon nagy butaság, valamiért a fejükbe vették és akárhányszor beszélünk, ezzel a témával támadnak. Nekem ehhez nincs túl sok lelkierőm, de közben megbántani sem akarom őket, viszont úgy érzem, az lenne a legjobb, hogy távolságot tartanék tőlük és biztos emiatt is problémázni fognak.
ápr. 10. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ez esetben ignorálnám őket, bármennyire is rossz. Pedig jó dó dolog szerintem. De hiába ha nem értenek hozzá. Sugárzás amúgy is mindenhol ér minket meg nem véletlenül van náluk doziméter.
ápr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
100%
Bármi hasonlóra a recept: egyszer szólni, hogy ha még egyszer felhozzák a számodra nemkívánatos témát, részedről a beszélgetés lezárva, felállsz és hazamész/telefont rájuk teszed. Második lépés ezt betartani.
ápr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

https://www.youtube.com/watch?v=s9APLXM9Ei8&t=41s


Talán látták ezt az introt.....

ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, atomerőmű Magyarországon egyetlenegy van (a paksi).

Dolgozni - ha nem nyerted meg az ötöslottót/Eurojackpotot, vagy nem születtél/kerültél bele egy milliárdos családba - akkor ha tetszik, ha nem, kell, muszáj, szükséges, kötelező... (mert különben lecsúszol, és vár a hajléktalanellátás, ami sehol a világon nem leányálom - Nyugat-Európában sem - de Magyarországon egyenesen kész katasztrófa.)


Azt tenném, amit 2-es mondott: ultimátum, azaz ez a kérdés nem vitandó, nem vitatéma: ha mégegyszer felhozzák ezt a témát, te felállsz, és otthagyod őket. Punktum. Slussz-passz, kész, vége. Fertig. Felállsz és otthagyod őket. Ha telefonon történt, rájuk teszed a telefont.


Ennyi.

ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is megkérném őket még utoljára, hogy tartsák meg maguknak amit gondolnak, mert nem az atomerőmű miatt lesz beteg a gyerek, hanem a gyomorideg miatt lesz bajotok, meg indul majd meg előbb a szülés, hogy nem hagynak Téged boldogan kiélvezni a babavárás időszakát. Szeretnéd nyugalomban, békességben várni és nevelni a babádat, nem hiányzik, hogy folyamatosan stresszelnek, ennek nem lesz jó vége. Az orvosodban maximálisan megbízol, minden vizsgálatod szuper, ennek örüljenek, és fejezzék be az aggódást, meg a paráztatást, mert ez megkeseríti, elszomorítja a napjaidat, miközben a támogatásukra és a szeretükre lenne szükséged. Én valami ilyesmiket mondanék, hogy hátha így megértik, hogy itt már szó sincs róla, hogy tetszik-nem tetszik a barátod, esetleg bedobhatod, hogy ha talál kedvezőbb munkát, akkor váltani fog mindenképp. Aztán szakadjnak le a témáról, különben sajnos nem fogod keresni a társaságukat a babád és a saját egészséged érdekében, mert ők mérgeznek, nem a környezet.
ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánatot kérek....de tipikus,buta,ostoba szüleid vannak.Én biztos nem beszélnék velük,addig amíg nem veszik észre magukat.
ápr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, neked a kismamának kell a nyugalom. Nem való kitalált rémtörténetekkel bombázni. Majd ha van kedves és jó mondanivalójuk, szóljanak.
ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös nagyon szépen megfogalmazta hogy milyen indokkal lehet leszerelni a szüleidet. Esetleg még említsd meg nekik hogy a férjed munkahelye nem csak veszélyes de nagy felelőséggel is jár, nagyon kevés ember alkalmas arra a feladatra és ha majd talál ennél jobbat-biztonságosabbat (minimum 50 év mire a fuziós reaktorok termelnek is) addig legyenek büszkék a párodra.
ápr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
buta szuleid akiket a tv manipulalt.. fikciokat gyartanak. A helyedben megszuntetnem egy ideig veluk a kommunikaciot aztan majd atgondoljak.
ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ilyen gyerekesnek lenni 29 évesen és ilyen gyerekes viselkedéssel gyereket csinálni?
ápr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!