Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kegyetlen vagyok a kislányaimm...

Kegyetlen vagyok a kislányaimmal? 36N

Figyelt kérdés

Tegnap ebédet készítettem, előkészültem, kipakoltam a tányérokat-evőeszközöket-stb az asztalra egy kupacban, és megkértem a lányaimat (14, 16), hogy legyenek szívesen megteríteni. Tehát annyi lett volna a dolguk, hogy szétválogatják a dolgokat, amíg én a másodikkal foglalkoztam.


Szóltak, hogy mindjárt, mert valamit néztek a neten, mire kértem őket, hogy állítsák le addig, és terítsenek már meg tényleg. Még mindig nem jöttek, közben végeztem a másodikkal is, tehát már csak a terítés lett volna. A férjem kint volt a garázsban. Megint szóltam, be is mentem hozzájuk. Youtube-n néztek videót. Megint azt mondták, hogy mindjárt, egy perc.


Nagyon felbosszantottam magam. Alapból rendes lányok, tanulnak, nem pofátlanok, nincs éjjeli kimaradás meg ilyesmi, de a házimunkába való beszállásuk tragikus. Én pedig utálom ezt, senki cselédje nem vagyok, se másé, se a férjemé, se a gyereké. Ha négyen lakunk itt, koszolunk, eszünk, akkor mind a négyen kivesszük a részünket. Kicsi korukban se pakoltam el utánuk (három éves koruk után).


A még egy perc megszólalás után azt mondtam, hogy rendben van, ha ennyit nem tudnak megtenni, akkor nincs kérdés, kidobtam mindent (egyik kedvenc étele volt a lányoknak, miattuk csináltam egyébként), és rendeltem magamnak és a férjemnek ebédet. Mondtam a lányoknak, hogy akkor lehet felőlem rendelni is (de arra pénzt kértek, mondtam, hogy biztosan nem), vagy főzni maguknak. Azt nem, ők nem tudnak úgy, mint én. Rendben. Mi megebédeltünk a férjemmel, a lányok nem ettek, duzzogtak. Estig kitartott a dolog, aztán csináltak magunkat pirítóst valamivel. Még mindig sértődöttek, látom rajtuk.


Durva voltam? Anyukám szerint nem (hozzátéve, hogy valószínűleg ez a mentalitás tőle jött, mikor másfél éves voltam, összekentem valami bútort popsikrémmel, és anyám letakaríttatta velem, mert másnak ne csináljak plusz munkát - igaza volt :-) ), de egyik kollégám/barátnőm szerint viszont az. Szerintetek? Vagy mit lehetne csinálni ezzel a házimunka, besegítés kérdéssel? 36/N



2023. júl. 28. 10:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/135 anonim ***** válasza:
89%
Haha ezzel magad szo*attad meg:D feleslegesen főztél, a hangulat is szar lett, és a lányaid nem hiszem hogy szívesen fognak legközelebb segíteni. Vagy azért se, vagy pedig nem jó szívvel.
2023. júl. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/135 anonim válasza:
44%

Kiírtad kérdésnek mert bánt a dolog. Hirtelen felindulásból nem kellett volna a kaját kidobnod, ezt már gondolom beláttad.

Abban igazat adok, hogy ennyit besegíthetnek a lányok, ha nem is rögtön, de második, harmadik kérésre megmozdulhattak volna, a büntetetésüket legközelebb inkább hagyd rám és szent lesz a családi béke 😅!

2023. júl. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/135 anonim ***** válasza:
90%

Az első mindjártnál meg lehetett volna kérdezni, hogy meddig tart a videó. Ha csak pár perc, akkor utána mehettek volna, ha túl sokáig, akkor pedig megbeszélni velük, hogy ebéd után befejezik.


Nekem soha nem jött be ez a "gyere most azonnal, mert azt mondtam".

2023. júl. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/135 anonim ***** válasza:
87%

"Anyuka főzött, elkészült az étel, addigra legyen megterítve. Ez nem ördögtől való rabszolgamunka, nem is ugráltatás."

Ezzel egyetértek, de a kérdező reakcióját akkor sem lehet figyelmen kívül hagyni. Kidobja a kaját, amivel ő pepecselt órákig? Kamaszként én is főleg azt szűrtem volna le az ilyen viselkedésből, hogy "anyám megint idegbeteg". És azt, hogy miért legyek én együttműködő, ha ő ilyen hisztis p.csa módjára viselkedik? Utána csakis azért engedelmeskedtem volna neki, mert féltem volna, hogy megint hasonlóan reagál.

Ha egyszeri eset volt, akkor kérjetek elnézést egymástól és beszéljetek a családon belüli munkamegosztásról. Legközelebb pedig inkább ne kapjanak az ebédből, húzd ki a wifit, vedd el a telefont, ilyesmik. De maradj higgadt, mert az ilyen viselkedésből, amit leírtál, semmit nem fognak tanulni, sőt.

2023. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/135 anonim ***** válasza:
79%

Magaddal voltál kegyetlen, a te munkád ment a kukába. De remélhetőleg el is mondtad a lányoknak, hogy ez a, kb szrnak a fejedre magatartás, kamaszkor ide vagy oda, nem volt tőlük tisztességes, amit jelképez valahol a szeretettel és fáradozással elkészült étel sorsa.

Kukába ment, ahogy az akkori érzéseid szerint, minden eddigi ténykedésed amit értük eddig tettél.

Máskor légy higgadtabb, és tedd a fagyóba. Az jó tanács volt

2023. júl. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/135 anonim ***** válasza:
87%
Túlreagáltad azzal, hogy kidobtad az ételt és mást rendeltél magatoknak. Egyszerűen csak magatoknak kellett volna megteríteni és enni, a lányokra meg rábízni, hogy majd jönnek és kiszolgálják magukat. Édesanyád arra is megtaníthatott volna, hogy ételt nem dobunk ki (mármint jó ételt, ami nem romlott, természetesen), mert ez pazarlás, ráadásul hogy még helyette mást rendeltetek, az még inkább az.
2023. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/135 anonim ***** válasza:
74%
Kegyetlen nem vagy, de troll igen, mert szó szerint bemásoltál egy régebbi kérdést.
2023. júl. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/135 anonim ***** válasza:
32%

Huuuu most már értem, miért van ennyi elfuserált, neveletlen gyerek...

A valaszadók 90 %-a elítéli az anyukát, mert megbüntette a gyerekeit, amiért azok tojtak a fejére.


Szerintem abszolút nem volt kegyetlen, én is neveltem a gyerekeimet, ha kellett szigorú voltam, mindkettő normális felnőtt lett, egyik sem fetrengett 16 évesen részegen, és mai napig nagyon jó a kapvsolatom mindkettővel, és az unokáimmal is, akikre szintén nincsen minden ráhagyva...

2023. júl. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/135 anonim ***** válasza:
91%
Ostoba és gyerekes dolog volt kidobni az ételt. Pláne ilyen apróság miatt.
2023. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/135 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként a hozzád hasonló emberek sohasem látják be, hogy a hiba súlyosan az Ő készülékükben van. Mindig mindenki más a hülye, ők normálisak és tökéletesek.


A gyerek ebből annyit lát, hogy anyám idegbeteg mód kib...sza a kaját, és utána ha kérsz valamit félelemből csinálják meg, nem azért, hogy segítsenek.


De persze ezért is ők a hibásak, mert ők lesznek a hálátlan szrok, amikor elhúznak 200 km-re vagy külföldre - mint pl én -, csak ne kelljen látniuk :D

2023. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!