Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Végzős középiskolások és...

Végzős középiskolások és egyetemisták, tőletek kérnek pénzt a szüleitek (vagy az egyik nevelőszülőtök), hogy otthon laktok, ha igen, mennyit; és elég a gyerektartás kifizetni, vagy dolgoznotok kell?

Figyelt kérdés
2021. márc. 10. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a normális szülők nem kérnek.


"Végzős középiskolások.." - azok még nem is dolgozhatnak.


Dolgozzon is az egyetemista meg tanulja is ki a belét, mi? :')

2021. márc. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
egyetemista vagyok, nem kérnek tőlem pénzt. Miből is tudnék adni? :D
2021. márc. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

A noveremmel eltem, mert meghalt edesanyam. Mig nem erettsegiztem le, a diakmunkas berembol kellett leadnom, valtozo volt mennyit. Volt, hogy csak 20 ezret, volt hogy 30-40-et. Miutan leerettsegiztem, munkat vallaltam. O azt mondta 100ezret adjak le, de kiegyeztunk 60-70 ezerben.

A kajat neha en vasaroltam melle.

Mar elkoltoztem:D

2021. márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem dolgoztam még mert nem volt rá szükség, eladott dolgaimból jött össze kb 30 ezer forint, ezért néha megveszek 1-2 dolgot otthonra helyettük. Nem kell kérniük, mert számomra egyértelmű hogy kapnak majd a fizetésemből ha elkezdek dolgozni.
2021. márc. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

#4

Aztán majd rá jössz hogy a fizetésed saját magadra se elég. Én is így voltam...

2021. márc. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
3-as, ha már ennyit adsz a nővérednek nem jönnél ki jobban, ha elcuccolnál albiba?
2021. márc. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
91%

Végzős középiskolás még gyerek, van aki a 18-at sem tölti be csak a tanév végére. Addig meg kötelező eltartani, felelőssége

a szülőnek a gyerek. Elég durva, ha valaki pénzt kér. Mondjuk szerintem utána is, a családtagjainkon ingyen is segítünk, mégsem albérlőről van szó. Persze egyetemistát az első egy-két év utan már lehet bíztatni hogy keressen lakást magának.

2021. márc. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem. Anya mindenben támogat, így ha dolgozok vagy tanulok eszébe se jutna megkopasztani. Egészen addig, amíg a pénzt nem herdálom el.

Párom is otthon él, dolgozik. Tőle egy jelképes 20ast szoktak elkérni, de majdnem biztos benne, hogy azt félreteszik neki.

2021. márc. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

nem kérnek.

a gyerektartást amúgy is anyum számlájára lett utalva, az maradt nála. Középsuliban 16 éves koromtól kezdve nyaranként dolgoztam, de azt azért mert anyukámmal azt beszéltük meg, hogy akkor hiszi el hogy eléggé érett és felelősségteljes vagyok a fesztiválozáshoz ha megdolgozok külön a bérletért és ottani költőpénzért. De azt a pénzt csak magam költöttem el, év közben pedig tőle kaptam pénzt, mert a tanulás volt a feladatom. Nappalis diákként nem tudom, hogy lehetne elvárni valakitől hogy dolgozzon annyit hogy magára is maradjon, közösbe is be tudjon adni. Nyilván ha nagyon rossz anyagi helyzetbe lenne a család akkor oké, akkor mondjuk magamtól is felvállalnék annyi terhet.

Egyetemen dolgoztam végig részmunkaidőben de sosem kellett a közösbe beadnom. Volt hogy felhívtam a szüleimet hazafelé menet, hogy kell-e valami a boltból, vagy engem hívtak fel hogy vegyek valamit ha hazafelé megyek. Ez természetes volt, és nem hatalmas, 10ezres összegekről volt szó csak kis alap bevásáról ami épp elfogyott otthon. Mindenesetre egyetem közben így már zsebpénzt sem kaptam, kicsit furcsa lett volna kvázi felnőttként anyumtól kérni bulikapénzt vagy hogy el tudjak menni kávézni a barátokkal. Egyéb dolgokat (ruhát, díszeket, etc) csak akkor vett nekem anyum ha valamit meglátott, nagyon megtetszett neki és megvette nekem, de olyan nem volt mióta egyetemre járok, hogy szóltam volna neki, hogy kell új farmer, adjon rá pénzt. Persze ehhez megint szükséges mondani, hogy nem szorul rá a család anyagilag hogy én is besegítsek a kasszába. Nem vagyunk elárasztva pénzzel, de kényelmesen élünk, persze vannak olyan hó végek ahol anyukám tart attól hogy kicsit meg kell húzni az övszíjat. És még annyit hozzátennék, hogy nappali tagozaton tanulok, gazdasági szakon. Van bőven egyetemi beadandóm, tanulnivalóm meg egy rakat csoportfeladat, prezentáció, de semmiképpen nem egy orvosi vagy jogi képzés, így nekem kényelmesen belefért a részmunkaidő az egész képzés alatt és legalább annyi anyagi terhet le tudtam a családomról venni, hogy az én kis kiadásaimat nem nekik kellett fizetni

2021. márc. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kozepsuliskent es az egyetem elso eveben (akkor meg otthon laktam, kesobb levelezore mentem, elkoltoztem es dolgoztam), nem kellett semmit leadnom, pedig nem voltunk gazdagok. Annyi volt, hogy 15 eves koromtol kezdve minden nyaron dolgoztam, es abbol a penzbol amit megkerestem nyaron, vettem magamnak telefont, mentem bulizni, vettem markasabb ruhakat, stb. Tehat minden olyat, amit a szuleim nem tudtak nekem finanszirozni, magamnak alltam, mar amennyie tudtam.
2021. márc. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!