Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gyerekkoromban rossz volt a...

Gyerekkoromban rossz volt a kapcsolatom a testvéremmel, anyánk mindig mondta, miért nem szeretjük egymást, testvérek vagyunk. Szeretni kell valakit azért, mert vér szerint valakink?

Figyelt kérdés
Most,felnőttként már jóban vagyunk.De mit számít,hogy vér szerint mi van köztünk?

2017. szept. 15. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

En inkabb megkerdeznem, miert nem szerettetek egymast?

Egyebkent annyi ember jon-megy az eletedben, majd meg fogod latni, hogy a csaladban az a jo, hogy vagy igy vagy ugy, de megmaradnak veled. A testvered meg kulonosen. Nekem is tuntek mar el az eletembol kozeli baratok is, sot volt olyan baratom aki husz eves baratsagot huzott le a vecen csak ugy, egy aprosag miatt. De a tesommal megha vannak is neha nezetelteresek, valahogy mindig ujra egymasra talalunk. Szerintem anyukadnak mar volt nemi elettapasztalata es tudta ezt, ezert mondta.

2017. szept. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Semmit, és szeretni sem kell senkit, csak mert véreszerinti akárkid :)
2017. szept. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem mondom,hogy nem szerettük egymást.Mindig mindenen összevesztünk.A barátok jönnek-mennek,igen-a rokonság,a közös vér nem változik.Talán ezért érzi mindenki olyan fontosnak,hogy legyen kapcsolata és jó kapcsolata legyen a szüleivel,a gyerekeivel-unokáival,testvéreivel.
2017. szept. 15. 14:15
 4/10 A kérdező kommentje:
Senkit nem lehet szeretni,mert az akárkim ,vér szerint-igen, én is így gondolom.A közös gondolkodásmód meg a közös érdeklődési kör kössön össze,ne a gének.Bár ma már jó a kapcsolatom az öcsémmel,vannak olyanok,akiket magamhoz közelebb állónak érzek,mert ugyanúgy gondoljuk ezt-azt,ugyanazt szeretjük.Eszmeileg vagyunk rokonok,és ez a lényeg,nem a vérrokonság.
2017. szept. 15. 14:20
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

"majd meg fogod latni, hogy a csaladban az a jo, hogy vagy igy vagy ugy, de megmaradnak veled. A testvered meg kulonosen."


2 testvérem van, az egyik lelépett külföldre, nem láttuk 10 éve, a másik tönkretette az életünket, mai napig terrorizálja a szüleinket. Tényleg, marha jó.

2017. szept. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Én szeretem a bratyómat. Annak ellenére, hogy ha nem lenne a tesóm még a haverom se lenne. 2 különböző UNIVERZUM.
2017. szept. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

#5


Neked a szuleid valamit nagyon elcsesztek.

2017. szept. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
ha normális értékrendel neveltek akkor a rokon az mindég rokon marad,ha évekig nem látjátok egymást akkor is,én és a bátyám is mindég kisegitetuk egymást ha kellet,volt hogy egy évig nem láttuk egymást de mikor taliztunk minden rendben volt,volt hogy én segitettem ki egy minkával hogy jobban keressen,most meg ö segit ki munkával hogy jó keressek,ezt egy idegen soha nem tenné meg,akármilyen barát is
2017. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem megtehetné ezt a segítséget egy nem vérrokon jóbarát is + lehetnek valakinek olyan ,akár egészen közeli rokonai,akik belefojtanák egy kanál vízbe is.De a ti testvéri kapcsolatotok bizonyára irigylésre méltó.
2017. szept. 16. 16:11
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Senkit sem vagy köteles szeretni. Az én szememben a vér szerinti kötelék nem szent, ismerek olyan testvéreket, akik szóba sem állnak egymással, és olyan barátokat, akik tündérmesei testvérekként szeretik egymást. Egy személy szubjektív értéke nem attól függ, hogy van-e köztetek valamilyen rokoni kapcsolat vagy nincs.
2017. szept. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!