Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Gondnokság alá lehet-e helyezn...

Gondnokság alá lehet-e helyezni valakit a beleegyezése, hozzájárulása nélkül? Idős embernek gondnoka lett, a fia egyedül elintézte. Szabályos-e ez?

Figyelt kérdés
ápr. 21. 10:04
 41/91 anonim ***** válasza:
55%

#39, létezik olyan hogy rokontartás. De ha van kiskorú, eltartásra szoruló gyereked, ő megelőzi az idős szülőt a rangsorban. A te saját magad eltartása is megelőzi őket. Aztán vannak szülők, akik érdemtelenek a tartásra.

De más - nagyon más - a törvény, és megint más az erkölcs és a lelkiismeret..

ápr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kötelessége mindenkinek ellátnia a rászoruló szülőjét?"


Nem kötelessége. Fizikai ellátásra, azaz a szülő ápolására vagy pl. idősotthon, ellátás megszervezésére meg ilyenekre senki nem köteles jogilag sem. A kapcsolattartásra sem.


Ahogy valaki írta, ilyen esetben megkérdezik a közeli hozzátartozókat, vállalják-e a gondnokságot, de ha nem, akkor sem kéri rajtuk számon senki. Ezesetben az illetőnek jelölnek ki államilag gyámot/bekerül valami szociális otthonba az perelheti az illető gyerekeit rokontartásért, de ahogy egy interjúban olvastam, jellemzően nem szokták, mert többségében veszítenek, nem éri meg nekik, hogy még a perköltséget is fizessék.

ápr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, gondolom azért nem tudtok semmit a gondnokság alá helyezéséről, mert ti sem foglalkoztok a néninvel, csak most beijedtetek, hogy majd nem marad a házàból semmi nektek.


Ahogy itt írják sokan, ez egy hosszabb folyamat. Ha a néni hazajöhetne, akkor meg miért nem jön?

ápr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 A kérdező kommentje:

Az ápolási osztályon való lét nem azonos a gondnokság alá helyezéssel.

Nem, de valaki idegen bement rendezte a havi díjat a kórház fele.

Nővéreket kérdeztük, hogy ki volt. Azt a választ kaptuk, hogy a gondnoka.

Valamint a néni fia is megerősítette, hogy majd a gondnoka rendez ezután mindent!!


A háznak semmi köze hozzá, hogy kié lesz ugyanis az már rég nem a néni nevén van!! Ne magadból indulj ki!!

ápr. 22. 17:54
 45/91 anonim ***** válasza:
100%

De akkor mi a kérdés?


A néni gondnokság alá lett helyezve, mert nem beszámítható, ha van törvényileg kinevezett gondnoka, akkor le lett folytatva már vizsgálat, ezt értsd meg, ugyanis hivatalos szervek adták meg az engedélyt. Láthatóan a fia is tud erről, nyilván azért, mert egy ideje már folyamtban volt ez a dolog.


De nem értem, nektek miért probléma az, hogy lett egy gondnoka, ha láthatóan nem fofoglalkoztok a nagyival (különben feltűnt volna, hogy valaki fizeti hónapokig a díjat)?

ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:
100%

44.

Rébuszokban írsz, nem értjük ki-kivel van, te kinek a kije vagy stb.

Persze, hogy a legrosszabbat feltételezik rólad az emberek.

Így nem fogsz korrekt választ kapni.

ápr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 anonim ***** válasza:
100%

#44, OK, és ezzel most mit bizonyítottál? Azt, hogy van gondnoka. Ők kapja a Nyufigtól a nyugdíjat és fizeti be az ellátás költségét.

Random nem adják oda senkinek más nyugdíját. Ebben az esetben csak a gondokkirendelő határozat alapján.

(Amikor én kértem a Nyugfigtól, hogy eztán ne postán küldjék a gondokoltamnak a nyugdíjat, hanem a számlájára utalják, hiába csatoltam be a kirendelő határozat fénymásolatát, megkeresték a gyámhivatalt és lekérték az eredeti iratot tőlük. Nehogy visszaélés legyen ebből)

ápr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 anonim ***** válasza:
100%

Igen, miért baj ez neked, ha gondoka van?

Amúgy az ápolási osztály térítési díjával se vagy képben.

Már 2019-ben - amikor anyám feküdt ott -, az első 3 hónap havi százezer Ft volt, a következő 3 hónap pedig havi 150 ezer. Azóta nem lett olcsóbb.

Még hogy 30-50 ezer/hó...Persze.

ápr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:

"Én is gondok vagyok"

Gondnok? Mert már belezavarodtam ezekbe...

ápr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 A kérdező kommentje:
Nem mindenki van olyan részlegen ahol dzsakuzzi, szauna stb. van. Idösanyád szerintem welnesezni volt :D
ápr. 22. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!