Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző lennék? Nem kaptam...

Önző lennék? Nem kaptam semmit gyereknapra. De a tesóm igen

Figyelt kérdés

Én 15 éves vagyok,a tesóm meg 23. Tesómnak van egy egy éves babája is. Anya tegnap adott tesómnak 5000Ft-t gyereknapra, állítólag a picinek adta,h rá költse. De ma délelött jött át hozzánk tesóm és mutogatta az új szandiját. Kérdeztem h hogy volt rá pénze hisz elötte panaszkodott h nincs 10ftja sem. Mondta h lett. Én mondstam anyunak h sztem abból vette a cipőt amit ő adott.de ő csak annyit mondott h nem tudhatjuk. (Ja,mert anya tegnap adott neki 5000Ft-ot) A vicc az h pár órával késöbb ,ár jött át pénzért mert nincs pelenka a gyerekre. Én mondtam neki h mi van azzal a pénzel amit anya adott tegnap? erre azt mondta h abból mást vett. Mikor odavágtam h cipőt,akkor rám ordított h semmi közöm hozzá h mire költi a pénzét. Mikor anyának is szóltam h azért ez hogyis van akkor már ketten mondták h milyen önző és irigy testvér vagyok.

Rossul esik h én még egy vacak csokit sem kaptam,tesóm meg elvert 5000Ft-t és még a pelenkára is kapott külön pénzt


2010. máj. 31. 23:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
90%

Azért egy csokit megérdemeltél volna!Vagy vmi apróságot.

Ha anya ugy adta a nővérednek a pénzt,h gyereknapra,akkor legyen következetes és adjon neked is vmit. Nedm kell nagy dologra gondolni.

ha viszont az unokájának akart segíteni, az más.

2010. jún. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 A kérdező kommentje:
Anya a babának adta a pénzt,h rá legyen elköltve. Tesóm délelött megvette a szandiját,de délután már 1 db pelenkája se volt a picinek. Nem látta délelött h kevés van és kéne vennie? Ezt tettem szóvá neki is,amire kaptamazt h semmi közöm mire költi a pénzét,meg anyutól azt h irigy vagyok. Igen irigy vagyok,mert mióta tesóm megszült én mintha nem is léteznék. Hiába vannak jó jegyeim,hiába csinálok meg itthon minden házimunkát,ha kérek vmit a válasz az h nincs pénz. A múlt hónapba szerettem volna elmenni fodrászhoz,mert már nagyon töredezett a hajam,de nincs rá pénz. Én csak azt látom h anyám a tesómat támogatja a picire kell címszóval. Nem ez volt az első alkalom h tesóm magának vett vmit,uttána meg anyától kért. Igen,tényleg nem kap sok pénzt,csak a gyest,meg a családi pótlékot. Viszont a barátja kamionosként dolgozik elég jól keres. Kajára nem kell költenie,csak akkor ha itthon van a barátja,mert amugy itt eszik nálunk. Albérletet szintén nem kell fizetni,mert a barátjának már volt lakása. Unom,h állandóan ha vesz vmit,jön és röhögve a pofámba mutatja. És nekem még kölcsönbe se adja oda egyik ruháját se,de tőlem el várja h adjam neki oda azt a keveset amim van(fülbevaló,nyaklánc,felső-az egyik felsőm már egy hónapja nála van. A multkor lehányta a gyerek amikor itt volt,én adtam neki egy tiszta ruhát,és azóta nem képes visszahozni.Ha ott vagyok és ugy kérem akkor meg nincs kimosva a válasz)
2010. jún. 1. 12:41
 43/62 anonim válasza:
86%

Csak gondoljatok bele a lány helyébe .. akik azt írták ,hogy nincs oka mérgesnek lenni.

Nem is azért van ő így fellázadva mert kapott a nővére pénzt, HANEM MERT Ő NEM KAPOTT. Van különbség. Ha 1 gyereknek adunk a másiknak is adni kell. Hogy tanítod meg a gyereknek ,hogy legyen igazságos ,ha te sem vagy az? Ha a babára adta anyud a pénzt ,akkor nővérednek felnőtt módjára a saját gyerekére kellett volna költenie. Ráadásul még te is gyerek vagy, nővéredként átgondolhatta volna ,hogy neked is jól esett volna az az 5 ezer Ft , ezért nem kellett volna visszavágnia. Nem értem anyukádat, ez nagyon igazságtalan dolog volt. Megértem a hozzá állásodat.

2010. jún. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
30%

Megértem, hogy dühös vagy, de szerintem emiatt nem éri meg mérgelődnöd. Már 15 éves vagy. Ha 6 évesen hiányolod a csokit, akkor rendben van. Az élet nem habostorta. Örülj annak, hogy van családod, van, aki tetőt biztosít a fejed fölé, és minden nap van mit enned. Gondolom, dolgoznod nem kell, hanem eltartanak, amíg tanulsz. Ezek ÓRIÁSI dolgok, hidd el.

Ne azt a vacak csokit hiányold, a gyereknapból már úgyis kinőttél. Megértem, hogy szeretethiányos és féltékeny vagy, de lassan ideje felnőni, és nem a szülőktől várni mindent. Hidd el, a nővérednek sem könnyű, biztos sok a baja, és szeretett volna egy kicsit örülni valaminek. Elég felelőtlennek tűnik, de akkor is a családtagod.

Szerintem felejtsd el ezt az egészet, és tanulj szorgalmasan, hogy ki tudj lábalni a szegénységből.

Sok sikert! :)

2010. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
38%

13:02-nek: szerintem nem csak az igazságosságot, de a nagylelkűséget is érdemes megtanulni. Ott az a pici baba, tudjátok, milyen sokba kerül eltartani? Anyukája nyilván tényleg nem a szandálra, hanem a pelenkára adta a pénzt. Az már egy más dolog, hogy a nővére (a gyanú szerint) nem a gyerekre költötte a pénzt. De ez már nem az anyuka hibája. Legközelebb talán nem pénzt kell neki adnia, hanem pelenkát.

Szerintem, bocs, de olyan gáz és óvodás ez az "igazságosság-elmélet". Most a pelenka a fontosabb, vagy a hülye csoki?

2010. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim válasza:
100%

de nem a csokit hiányolja, hanem azt ,hogy testvériesen osszák el az ajándékokat.

Utolsó előtti vagyok.

2010. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim válasza:
91%

ja nem bocs. az előtti.


És gondolom nem a babától sajnálja, mert írta ,hogy a babának pelenka kellett volna, és az anyja szandált vett belőle.

De még így se állt mellé az anyukája..

Hanem a nővére mellé, aki még oda ment kölcsönkérni..

2010. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
34%

Igen, persze, lehet ezen háborogni, de minek?

Szerintem bele kellene törődni, hogy nem kaphatunk meg mindent a szüleinktől. Felnevelt? Igen. Ad enni? Igen. Ver? Nem. Ad szállást? Igen. 15 évesen szerintem már érdemes máshova helyezni a hangsúlyt, mint hogy mi az enyém, meg mi a tied. Különben egy életre boldogtalan lesz. Én is sokkal önzőbb voltam még kb. 25 éves koromig, de tök sokmindent megbántam, és most már csak próbálom visszaadni, amiket kaptam. Rájöttem, hogy az anyagiakon tök gáz marakodni. Ha van mit enni, van hol lakni, akkor be kell fogni a szánkat, a többit meg teremtsük elő magunknak, és kész. A hajunkat meg magunknak is le lehet vágni, ha annyira nincs pénz.

Félreértés ne essék, megértem (!) hogy rosszul esik neki, mert bennem is lakik egy önző dög, de tudom, hogy ezeken a dolgokon tudatosan felül kell emelkedni. Anyuka pénze, döntse el ő, hogy hova teszi. Nem milliókat szór ki az ablakon, csak 5 ezer forint fölött rendelkezett.

2010. jún. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
91%

Én nagyon sajnállak. Nálunk mindig én maradtam le az ajándékokról. Mindig azt gondoltam majd legközelebb én leszek a soron mert hát a nővérem már kapott, de mégsem.

Az én nővérem 10 évvel idősebb nálam. Már fiatalabb korában zűrös életet élt. Később a férjével, gyerekével hozzánk költözött. A szüleim kialakítottak nekik egy különálló házrészt (nem apró pénz volt). Kb. 10 évet éltek ott, lelakva költöztek ki az új házukba amit az én szüleim építettek nekik. Új autót is kaptak. Amikor ott éltek nálunk sohasem segítettek nekünk, de amikor kapni kellett elsők voltak a sorban. Amikor megemlítettem azt kaptam vissza, hogy irigy vagyok. A szüleim a testvérem gyerekére is sokat költöttek, az én dolgaimat (amire ők azt gondolták, hogy nekem nem kell) a gyereknek adták az én megkérdezésem nélkül. Abban az időben még azt hittem, hogy ha nekem is lesz gyerekem akkor az is ugyanezt megkapja. Hát nem, azzal a kifogással nem adott ajándékokat, hogy majd a bankba teszi a pénzt és azt 18 éves korukban megkapják (ezt gondolom ti sem hiszitek el). Végül én messzire költöztem, ők megszakították velem a kapcsolatot (talán azért mert akkor kevesebbet kapok a vagyonból, több marad a nővéremnek). Habár én már akkor mondtam, hogy nem fogok kérni semmit. Autónk még nincs, lakásunk van, van két gyönyörű gyerekünk, dolgozunk szorgalmasan a férjemmel. Nagyon boldog vagyok, de akkor elszomorodok amikor ünnepek közelednek (nem az ajándékok miatt).

Én ezekből a számomra igazságtalan helyzetekből sokat tanultam, mondhatni erősödtem. Mivel ez nekem akkor nagyon fontos volt, odafigyelek a gyerekeimnél, hogy ne történjen meg ilyesmi.

2010. jún. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
90%
Továbbra is azon a véleményen vagyok,hogy a Kérdezőnek igaza van,és jól látja a dolgokat,a nővér pedig önző,és éretlen ember,aki túl fiatalon szült.ha már egyszer világra hozta a két testvér az édesanya,és úgy döntött,felneveli Őket,nem tudom,miért nem lehet igazságosan és következetesen bánni mindkettejükkel!Marhára nem fair,hogy a kisebbik lányától egy 50 forintos csokit sajnál,a felelőtlen lányának meg még akkor is ad,mikor tizedszerre tartja markát!Igen,az anya is hibás,a nővér is.Nem szívesen élném át ugyanazt,amit a Kérdező,mert hiába van fedél a feje felett,meg étel a tányérjában,ha eltorzult értékrendű,gyerekeszű,és következetlen felnőttek veszik körül,akiktől nem szeretetet kap,csak seggbe rúgásokat.Akinek nincs ebben a családban,aki nőként követendő példa lenne.
2010. jún. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!