Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a barátomnak?

Hogyan segíthetnék a barátomnak?

Figyelt kérdés

A barátomnak nemrég hunyt el az édesapja,akivel nagyon jó viszonyban volt.Úgy tűnt,hogy elég jól viseli,eljárt dolgozni stb.

Most viszont pár hete felgyülemlett benne a sok probléma, a gyász és teljesen kiborult,3 napja ki sem mozdul a lakásából,nem eszik.Nagyon aggódom érte,nem tudom,hogy hogyan tudnék segíteni neki.Mondtam neki,hogy szeretem és nagyon szeretnék segíteni neki,bármiben amiben tudok,de nem hagyja,azt mondja,hogy nem akarja ,hogy így lássam és nem akarja elrontani az én hangulatomat.Mit tehetnék?Nagyon szeretem Őt,nem akarom őt egyedül hagyni a fájdalmával.Hogyan segíthetnék neki,hogy kilábaljon a depresszióból?

(én 18 ő 32)


2010. máj. 24. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj vele beszélgetni, hallgasd meg! Persze az is lehet, hogy ő egyedül akar gyászolni. Ez teljesen normális. Nálunk a férjem inkább kibeszélte magából és rengeteg beszélt a közös emlékeiről. Nálunk ez segített, de van aki ilyenkor egyedül szeret lenni. Legyél vele türelmes és ha kell legyél mellette, ha nem akarja adj neki egy kis időt!
2010. máj. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ.


persze,megértem,hogy egyedül akar lenni,de annyira rossz őt így látni.aggódom érte.

2010. máj. 24. 10:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok sok türelem. Ne kérdezgesd, csak hallgasd amit mondani szeretne. Amit nem akar elmondani azt ne akard kihúzni belőle. Légy mellette, írj neki smst néha, hívd fel, ha nem akar találkozni. De ne zaklasd a szereteteddel. Most helyezd egy kicsit őt előtérbe. Kitartás és részvétem.
2010. máj. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy rossz. Nálunk az első 3-4 hét volt a legnehezebb. Nagyon nehéz időszak. Esetleg mondd el neki, hogy téged nem zavar, ha így látod és szeretnél mellette lenni.
2010. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek.
2010. máj. 24. 10:59
 6/8 anonim válasza:

Ha nem mozdul ki, az gáz.

Lehet, hogy külső segítséget kellene bevonnod!

Családja van? Háziorvosának szólni...

A depisek szörnyű dolgokra képesek.


Legyen rendszeres kontaktusod vele! Ha teljesen elzárkózik, akkor lépned kell.


Vannak jó homeopátiás és gyógynövény-alapú szerek depi ellen.

2010. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor tudsz neki segíteni, ha ő is akarja. Az pedig

valakinél rövidebb idő, valakinél hosszabb. Te ne sietesd.

2010. máj. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

itt magyarországon csak én vagyok neki.van egy bátyja ,meg 2 kislánya külföldön.

nagyon aggódom érte,próbálok neki segíteni ,ahogy tudok,mondtam neki,hogy bármiben számíthat rám,és jót tenen neki,ha kimozdulna valahova.

szerencsére nem egyedül lakik,2 kollégájával albérletben,úgyhogy soha nincs teljesen egyedül,ha nem lesz jobban ,akkor megpróbálom rávenni,hogy menjünk el egy szakemberhez.

2010. máj. 24. 12:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!