Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyit a lelki társról?

Ennyit a lelki társról?

Figyelt kérdés
A párom és én 2 éve vagyunk 1ütt.Van 1 gyönyörű lányunk aki 9 hónapos.Nekem elment az összes önbizalmam mióta megszületett a lány.Szóval lényegében annyi a lényeg h elmondtam neki h nincs önbizalmam.Erre ö h ne drámázzak.Pedig csak segítséget kértem töle h néha mondja h jól nézek ki stb.Mert már ott tartok h nem merek 1 kivágott blúzt 1 szoknyát felvenni ill ha kifestem magam akkor az utcán lehajtom a fejem mert félek h mit szólnak az emberek.Mindezt 23 évesen.És csak annyi a válasz h ne drámázzak hát köszönöm.Vélemény?Esetleg valami tipp h mit csináljak?Miért nem ért meg engem?Iszonytosan szomorú vagyok:(
2010. ápr. 25. 23:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Próbálj meg vele leülni és komolyan elbeszélgetni vele. És ha megpróbálja ennyivel elintézni, hogy ne drámázz, akkor is folytasd a mondandód. Ilyen nincs, hogy nem hallgat meg. Melletted kellene állnia, önbizalmat adni neked, mert sok nő szégyenli megváltozott testét a szülés után.
2010. ápr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%
most erre azt mondom ez az eredménye ha fiatalon a másik megismerése nélkül rögtön gyereket vállal valaki. Sajnállak de előbb kellett volna gondolkodni. Most már ő a férjed/párod , gyermeked apja, ha vele nem tudsz beszélgetni az érzéseidről akkor kivel? ha nem lesz meg köztetek a kommunikáció akkor előbb utóbb te is gyarapítod az egyedülálló kisegyerekes anyák táborát. Fel kell nyitni a szemét , hogy foglalkozzon veled és az érzéseiddel és ez csak úgy megy ha leültök beszélgetni.
2010. ápr. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
31%

Ez a "ha nincs problémám, gyártok magamnak egyet" tipikus esete.

Neked semmi bajod nincsen azon túl, hogy a mai napig igen gyerekesen gondolkodsz.

2010. ápr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

13 éves csaj véleménye:

biztosan ő s feszült és ezért mondta de én nagyon kíváncsi vagyok hogyan nézel ki rakj ide egy linket amin fényképed van szerintem sok dicséretet fogsz kapni:)viszont ha olyan vagy mint én akkor ez kevés lesz mert a párodtól akarod hallani és nem az itteniektől de legalább ez is segít:)

2010. ápr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem először önmagaddal kellene tisztáznod,hogy mitől ment el az önbizalmad. Ha csak annyit mondsz el a párodnak,hogy nincs önbizalmad,azzal mit tud kezdeni? Lehet,hogy egy szakember sem tudna ennyivel. Ha tudod az okot,akkor mond meg neki és akkor tud segíteni is. Addig viszont nem. Ha azt mondja,hogy jól nézel ki,az már segítség a részéről. Szerintem is valamiért feleslegesen drámázol. De ennek okát kell megkeresned magadban,és nem a párodban.

Ha egyedül nem megy,akkor menj el egy szakemberhez. Ez a viselkedés nem természetes.

2010. ápr. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
45%

Hát, bocs, de szerintem magadnak köszönheted az egészet. Öszeállsz egy pasivel, jóformán nem is ismered, gyereket szülsz neki a semmire úgy, hogy te is jóformán gyerek vagy még, aztán meg most nézel, hogy hoppá: leesett a rózsaszín szemüveg. Talán előbb kellett volna gondolkodni, többet együtt lenni, megismerni a másikat, és majd csak évek múlva gyereket vállalni, nem egy pár hónapos kapcsolatba!

A pasi valószínűleg mindig is ilyen volt, csak te nem vetted észre, mert nem adtál esélyt annak, hogy észrevedd. Azt hitted, hogy a gyerek majd összebetonoz titeket, aztán pofára estél.

A jóhír az, hogyha nem drámázol tovább (mert ez tényleg csak hiszti: a bókokat, a szeretetet nem lehet kizsarolni, csak kiérdemelni), talán menthető a kapcsolat. Ehhez azonban az kell, hogy végre ne háromévesként viselkedj.

2010. ápr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehet szülés utáni depressziód, valószinű bármit mondana rosszul esne ha dicsére aszt hinnéd csak kigunyol. Azért mondom mert én is átestem ezzen.

Forrdulj dokihoz, próbáld ki a citrom-orbáncfű teát, mindenképp szedj vitaminokat, mozogj sokkat. Probálj kikapcsolodni, a kicsit hagyd pár órára egy rokkonál és te menj el egy kozmetikushoz, uszni, moziba...

2010. ápr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

Nem irigylem a kérdezőt, kapott pár durva hozzászólást. Azért ennyire ne durvuljunk már, meg ne képzelődjünk. Egyrészt ki mondta, hogy: alig ismeri; hogy eleve rossz volt a kapcsolata és csak a babával akarta magához láncolni; hogy a párja már eleve ilyen volt, csak nem adott esélyt (?) , hogy jobban kiismerje.

Na ne már! Egyből a legrosszabbat feltételezitek, már mindjárt a kérdezőt kell ledorongolni.

Az vesse rá az első követ, aki nem várja el a párjától, hogy néha megdicsérje. Ez egy kapcsolatban alap. És hiába állítjátok az ellenkezőjét, meg hogy ez csak hiszti, a lelke mélyén mindenki tudja, hogy egy nőnek ez IGENIS probléma. Mielőtt leugattok mindenkit, és itt élnétek ki a rosszindulatotokat, gondoljátok át, hogy kinek mit írtok. Lehet ezt normálisan is.

Szerintem is ülj le vele beszéld át, hogy neked ez fontos, pláne hogy a terhesség megváltoztatta a kinézetedet. És csak azt szeretnéd tudni, hogy neki tetszel-e még. Mert így érzed magad nőnek mellette. Ha ezt megérti, akkor biztosan segíteni fog neked!

Sok sikert!

2010. ápr. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
37%
Az mondta, hogy két éve vannak együtt, amiből kilenc hónapos a gyerek plusz kilenc hónapot terhes volt. Tényleg meg kellett volna ismerned rendesen, mielőtt felcsinál. Mindenki azt szagolja, amit szakított.
2010. ápr. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
off:A hasznosság vagy a szimpátia alapján pontozunk? :) nálatok látom a kettő nem különül el:)
2010. ápr. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!