Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos ez a viselke...

Szerintetek jogos ez a viselkedés a részükről ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Hat hónapos terhes vagyok.Tervezett volt a baba.A szüleim alig keresnek volt szó róla hogy majd segitenek megvenni a babakocsit de aztán valahofy az is elmaradt.Nem az hogy elvártuk csak furcsa volt hogy meg igèrtèk hogy vesznek a babának pár dolgot most meg elhalgattak erről is.Külön èlnek apu fèl órányira lakik tőlünk van autója is de eddig egy èv alatt jó ha kètszer volt nàllunk.Elèggè szeret inni.Mindig elvárja hogy mi menjünk hozzá.Anyura se szàmithatok mivel mikor megtudta hogy terhes vagyok oktalanul hisztit csapott hogy vetessük el a babát azóta mióta terhes vagyok nem is keres oktalanul elfordult tőlünk ami nagyon elszomorit.
2016. aug. 2. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Ha én vállalok egy gyereket, akkor úgy teszem hogy nem a szüleim támogatására veszem még a babakocsit is. Ha nincs pénz erre sem, akkor mire lesz? Csak azért nem kell gyereket csinálni, mert jaj de cuki. Lehet amikor megígérték, akkor volt pénz és most nincs erre. Ha alig keresnek ha a kezembe nyomnák sem fogadnám el a támogatást. Részedről nem jogos.


Lehet hogy ez ekmény volt, de igaz.

2016. aug. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Abortuszra kért...no comment. Én azt tenném, hogy nem keresném őket, főleg ilyen után nem tettem volna. A terhességemet nyugodtan tölteném, olyan emberekkel körül véve, akik szeretnek és támogatnak. Negatív emberek nem hiányoznak.
2016. aug. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó hogy nincs pènzünk rà.Kedves első válaszoló hanem arról hogy rosszul esik a viselkedèsük ezt arra èrtem hogy pèldául mint ahogy irtam is hogy apu is mindig elvárja hogy mi menjünk hozzá ő nem kêpes eljönni.
2016. aug. 2. 19:43
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
a gyerek születése is egy olyan pont, amkor ismét alakulnak egyet a családi viszonyok. evvan. szervezz segítséget majd, mert jóeséllyel nagyszülőkként se számíthattok rájuk. ennyi.
2016. aug. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát igen sajnos ez van nagyon elszomorit hogy ilyenek.Egy szülő nem èrtem hogy kèrheti ilyenre a gyerekèt hogy vetesse el.Főleg hogy tervezett baba volt meg nem vagyunk már gyerekek.
2016. aug. 2. 19:52
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem kérdezz rá, hogy számíthatsz-e rá, ahogy megbeszéltètek, vagy megvedd-e te?

Meg rákérzedhetsz mi az oka, hogy így viselkednek? Nem bírják a párod?


Más kérdés, ha így állnak hozzá, hogy vetetted volna inkább el, és azóta se keresnek, nekem nem kéne tőlük semmi!

2016. aug. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Első vagyok. Azzal teljesen egyetértek, hogy nem kérhetne ilyet mint abortusz egy szülő. Valami oka biztos volt. Én abba kötöttem bele, hogy ha alig keresnek akkor miért várod el vagy miért baj ha nem segítenek? Én ebbe a részébe kötöttem bele. Van még 3 hónapod, majd biztos vesznek valamit amikor megszületik a baba. Amit megengedhetnek maguknak. Ha van pénz babakocsira akkor miért akarod az amúgyis keveset kereső szüleidtől hogy segítsenek megvenni?


Nekem furcsa az egyész, egyszer azt mondják vetesd el, máskor hogy vesznek a gyereknek valamit? Görbe az egész sztori.

2016. aug. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nekem mèg furcsább volt hodd el hogy elősször anyu is arra akart ràbeszèlni hogy vetessem el aztán meg azzal jött hogy megvwszi a baba kocsit.Mikor meg magyaráztam neki hogy nem fogom elvetetni.
2016. aug. 2. 20:24
 9/17 anonim ***** válasza:
41%

Nálam csak apámmal volt probléma (elváltak a szüleim). Anyám nagyon lelkes volt meg minden, bár én se vártam el tőle egy nyálkendőt se, de nyilván jól esett.

Apám nem is beszélt velem akkor, a párom, a gyerek apja miatt. Aztán gondoltam, megírom emailben, h unokája lesz, nem igazán érdekelte. Utána, a terhességem vége felé már személyesen is felvette velem a kapcsolatot, de még eléggé távolságtartó volt.

Azóta viszont, h megszületett a fiam, a világ kincsét idehordja (szintén nem kértem soha) teljesen odáig van meg vissza tőle.


Úgyhogy változhat, egyelőre hagyd rájuk, ne erőltesd, szerezzetek be mindent, amikor gondolod, ne izgasd magad rajtuk.

2016. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

"elősször anyu is arra akart ràbeszèlni hogy vetessem el aztán meg azzal jött hogy megvwszi a baba kocsit.Mikor meg magyaráztam neki hogy nem fogom elvetetni."


Nem így zajlott a beszélgetés?

- Anya, terhes vagyok.

- Szerintem vetesd el, pénzetek sincs gyerekre.

- De megtartom.

- Persze, én meg majd veszek neki babakocsit, mi?


Mert akkor ez nem ígéret volt...

2016. aug. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!