Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég ennyi hosszútávra?

Elég ennyi hosszútávra?

Figyelt kérdés
barátnőmmle 2,5 éve vagyunk együtt. én ugyérzem még szerelmes vagyok bele ő visznont inkább csak szeret. olyan jo veled dolog de nem szerelmes. Azt mondja hogy velem akarja leéni az életét nem tudja mással elképzelni hcsaládja legyen. Én is igy érzem viszont ez a szeret meg joveled de nem szerelmes belém vajon lehet egy életet erre alapozni?családot bármit? vagy inkább kéne keresni valaki mást 21 évesek vagyunk lehet találhatunk jobat. lehet csak azért félek azt mondai h ez igy nemjo mert már olyanrégota vagyunk együtt?
2010. ápr. 17. 08:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Hát,ha őszinte akarok lenni,szerintem ennek a kapcsolatnak nincs jövője!Fiatalok vagytok még,és főleg neked,nem kell azzal beérni,hogy ,hogy valaki szeret,de nem szerelmes beléd...előtted még az élet,lépj tovább...meglátod később nem fogod megbánni....most még szépen válnátok el legalább,mert az,hogy ő már szerelmes beléd,igenis konfliktusokhoz fog vezetni,például megcsal majd,meg ilyenek..nem kell kompromisszumot kötnöd egy kapcsolatban ilyen fiatalon,pláne nem ilyen téren....29/N
2010. ápr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
A szerelem elég hamar elmúlik,de a szeretet hosszútávon megmarad.
2010. ápr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Mindketten fiatalok vagytok még. Azonban az igaz, hogy a szerelem egy idő után szeretetté, kötődéssé válik át, ami szerintem sokkal nagyobb kötelék, mint amikor valaki szerelmes (ugye a rózsaszín felhős időszak)és nem látja a fától az erdőt. Azért a 2,5 év már hosszabb idő, de hogy vele maradj-e vagy sem Neked kell tudnod. Ha kitartotok egymás mellett mindenben, akkor azért elgondolkodnék, hogy tényleg érdemes-e szakítani. A szerelem meg mindig elmúlik, gondolj csak bele, mindenki aki kb. 8-10 éves kapcsolatban él, akkor is azt mondjuk, hoggy mindennél jobban szeretem, imádom. Ennyi idő után azért már ne várja az ember a szerelmet, szerintem ezzel így nincsen baj. Ha viszont megszokásból szeret az a nagy baj. Látod, te is azt mondod, hogy úgyérzem még szerelmes vagyok bele. Nem konkrétan, hogy igen szerelmes vagyok bele. Azt, hogy lehet-e egy életre alapozni nektek kell tudni, de ezt senki sem tudja megmondani. Ezt az élet fogja eldönteni, láttam már olyan párt is, akik "hú de nagyon szerelmesek voltak" és házasság után kinyílt a bicska, ahogy jött a szerelem el is múlt, szeretet sem volt, váltak is kb. fél év múlva.
2010. ápr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
A második és a harmadik válaszolvóval egyet értek én is, a szerelem hamar elmúlik amikor azonban szeretet lép a helyébe, sokkal erősebb kötelék. Erre igen is lehet tervezni hosszabb távon, családot is.
2010. ápr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
az a baj h azt tudom hogy le tudnám vele élni az életem csak azt nem tudom hogy ő e a legjobb vagyistudom hogy vele jo lenne meg ellenénk jo annya lenne a gyerekeknek stb kötödünk is egymáshoz meg miden csak nemtudom hogy van e uygy értemelme hogy ő viszot tujda hogy nem szerelmes belém hanem csak szeret. a lényeg h nemtudom h csak kötödöm hozzá és félek az ujtol vagy tényleg ő az aki nélkül nem tudom leléni azéletem. tudom hogy ezt csak én érezhetem csak szenvedek rajta nemtudom mi legyen gondoltam hátha olvasok valami olyat ami meggyőz..
2010. ápr. 17. 08:33
 6/17 anonim ***** válasza:
Nézd, amikor párt választasz sajnos nincsen arra garancia, hogy egy életen át működni fog. Ez menet közben derül ki, mindig dolgozni kell egy kapcsolatért. Az, hogy nem szerelmes beléd, nem jelenti, hogy nem szeret igazán. Szerintem még erőssebb is így a kötelék. De nagyon fiatalok vagytok még ehhez szerintem. Mivel nagyon szeret téged a párod (csak nem "szerelmes") az többet kell, hogy jelentsen-én így gondolom.
2010. ápr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Fontos a szerelem, d efontos a szeretet is.Mert mi van akkor ha elmúlik a szerelem, de nem lép a helyébe a "mindent elfogadó szeretet"?De mi van akkor ha elkötelezed magad, és valakibe szerelmes leszel?
2010. ápr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is szerelmes lehet másba, ha éppen az aktuális partneredbe is az vagy. Ilyen kérdésekre biztos, garantált választ adni nem lehet. Én is azt gondolom, hogy nagyobb kötelék a szeretet. A szerelem mindig elmúlik...

"A szerelemnek múlnia kell..." ahogyan a dal is mondja...

2010. ápr. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nézd, te szerelmes vagy , ő meg nem. Tegyük fel eltelik x idő és megjelenik az életében egy másik, akibe beleszeret. Az emberek emocionálisan alapvetően önző teremtmények: miért mondana le a boldogságról? 21 éves vagy, ez a kor nem alkalmas még család alapításra (még a gondolatára sem!), akkor sem ha komolynak érzed magad hozzá. Akkor akard, ha a szerelmed viszonzásra talál. Nem pártolom a mostani kapcsolatot, a fent említett dolgok miatt.
2010. ápr. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát ha ő is azt mondja, hogy "ez így nem jó, mert már olyan régóta vagyunk együtt", akkor bizony nem szabad hosszú távra tervezni. Ha meg 21 évesen már nem is szerelmes, jobb a barátságos elválás.
2010. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!