Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha betegen születne gyermeket...

Ha betegen születne gyermeket (mondjuk nem tudták kiszűrni a rendellenességet terhességkor) felnevelnéd, vagy beadnád egy otthonba?

Figyelt kérdés
Ma ez szóba került a baráti társaságomba, hogy több mint 300 gyerek születik Down szindrómával, és ebből legalább 200-t a szülei a kórházban hagynak, nem vállalják a felelősséget érte. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy ő simán otthagyná a babát, mert az nem ember, hanem egy roncs. Nagyon nem értettem vele egyet, mert szerintem ők is ugyanolyan értékesek, mint mi, és nagyon rosszul esett hogy valaki így beszélt róluk, még embernek se tartja őket. Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Felnevelnétek vagy otthagynátok? Azt is mondta az ismerösöm hogy ő nem szúrná el az egész életét egy ilyen miatt... (nő)
2010. márc. 30. 15:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 A kérdező kommentje:
*gyermeked (bocsi, elírtam)
2010. márc. 30. 15:06
 2/67 anonim ***** válasza:
69%

Tudom, hogy most lepontoznak, de én sem vállalnám. Egyébként ezt már elég jól ki lehet szűrni még a terhesség alatt. Na mindegy, ha ez lenne akkor lehet hogy rohadt nagy lelkiismeret-furdalásom lenne és hogy ilyen-olyan szemét vagyok, de nekem nem menne.

F/21

2010. márc. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
84%

Otthonba nem adnám. Fejlesztő otthonba adnám és látogatnám. Hogy 18 éves kora után, mikor kiteszik az otthonról, akkor mi lesz... Hát remélem nem kerülök ilyen helyzetbe, mert nem tudom mit tennék.

Mindenesetre nem hagynám el, az én gyerekem.

2010. márc. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
76%

Temészetesen felnevelném, ha márkorábban nem derült ki. Ha még egészen korán, a 12. hét előtt kiderülne a Down-kór, akkor nem tartanám meg, de egy megszületett gyereket nem adnék be otthonba. Alapvetően híve vagyok annak, hogy gengetikai selejtek ne szülessenek meg, de ha nem lehet kiszűrni időben, akkor már vállalnám. Mégiscsak az én gyerekemről van szó, akit kihordtam, megszültem.


Egyébként megértem az ismerősödet, mert valóban többöszörös figyelmet és törődést igényel egy downos gyerek, valamint már a tudat is irritáló, hogy bármennyiterőlködök, sosem lesz belőle értelmes, magáról gondoskodni tudó ember. Éppen ezért nem vállalnám én sem, ha még korábban kiderülne a betegség.

2010. márc. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
88%

Akik vállalják, vagyis nevelik, vagy ilyen emberekkel dolgoznak, azt mondják, nagyon szeretnivalóak és sok szeretetet adnak.

Azt hiszem (nem tudom, csak gondolom, hiszen nem voltam még ilyen helyzetben) vállalnám.

2010. márc. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
67%

Nekem szerencsére két egészséges gyermekem van. de biztos vagyok benne, hogy felnevelném.


Az első válaszolót meg csak azért nem pontozom le, mert fiatal.

2010. márc. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
49%
Nem tartanám meg én sem, általában a családok tönkremennek, csak azért mert "körülményes" és drága nevelni.
2010. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
77%
ez nagyon nehéz és igen komoly kérdés. nincs gyerekem, fogalmam nincs mit éreznék. az ösztön ilyenkor nagyon erős az biztos. ha igen nehéz döntésre jutnék és otthonba adnám, nyilván amig el tudom látni én is, addig ok, nevelném, de ha már nem tudom megemelni nem lenne más választásom. Egy beteg ember egy másik embert igényel. ha beadnám, akkor rendszeresen látogatnám, gondoskodnék róla. akárhogyis, az én gyerekem lenne és nem tehetne semmiről.
2010. márc. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
75%
FELNEVELNÉM!!!Lehet hogy több lenne vele a probléma de sokkal több szeretetet és hálát kap tőlük az ember sokszor mint egy egészségestől!Persze remélem az én kicsim a pocakomban egészségesen fog világra jönni de soha nem mondanék le róla még ha véletlen be is következne egy ilyen tragédia!
2010. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
81%

Ez a téma egyszer nálunk is volt.

Mivel én saját szememmel láttam,hogy mi lesz avval a családdal ahol beteg gyermek van,így nekem személy szerint van némi elképzelésem,hogy milyen lenne az életünk ha beteg gyermeket szülnék..

Ha én terhes lennék mindenképpen ragaszkodnék a teljes vizsgálathoz ami minden betegséget kimutat.(a fiammal amikor terhes voltam kértem magzatvíz vizsgálatot,és abból sok mindenre rá jönnek)

Szóval ha még terhes lennék,és akkor derülne ki,hogy beteg gyermeket várok,rögtön kérném hogy vetessék el..nem szülném meg.

Ha mégis a születése napján derülne ki,valószínű,hogy összeroppannék,de én sem vállalnám!Hogy miért?

- Mert mint írtam tudom mivel jár egy ilyen élet.

-Ismerem magam,és tudom,hogy nem vagyok erős ember ilyen téren

- Képtelen lennék megfelelni mint anya

- Nem tenném ki sem a férjemet sem a fiamat.

- Az ápolónői ösztön valamiért nálam nem működik,és be kell vallanom én már attól is bepánikoltam amikor a fiam kicsinek náthás vagy éppen bárányhimlős volt.

Akkor hogy lennék képes ellátni egy beteg gyermeket?

Így az én esetemben a lehető legjobb megoldás ha megfelelő gondoskodást kap azoktól akiknek ez a munkájuk..

Tudom,hogy lepontoznak,de úgy vagyok vele,hogy egy beteg ember úgyse fogja fel,hogy hol van..De ha maradna akkor kapásból 3 ember élete menne tönkre...

2010. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!