Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nem szerencsés megoldá...

Tényleg nem szerencsés megoldás ez így?

Figyelt kérdés

Házvásárlás előtt állunk a férjemmel. Örököltem egy nagyobb összeget, így azt felhasználva, plusz a meglévő lakásunk eladásából lenne lehetőségünk családi házat venni hitel nélkül.


Van két közös gyerekünk, és a férjemnek egy kilencéves fia az előző házasságából.

A gond az, hogy a keretből egy három hálószobás plusz nappalis házra futja csak, ha jó állapotút akarunk és nem szeretnénk a felújítással bajlódni.


Fél éve keresgélünk, és végre megtaláltuk a megfelelőt, remek elosztással, tökéletes állapotban, ahová már csak költözni kellene.


A probléma, hogy egyelőre a férjem fiának nem lenne külön szobája. Ez csak átmeneti állapot, van fűthető, lakáskapcsolatos garázs, amiből plusz egy szobát ki lehetne alakítani. Viszont ez időbe telik, főleg hogy minden pénzünket beleölnénk a vásárlásba.


Szóval kb fél évig a férjem fia a nappaliban kellene hogy aludjon, amikor nálunk van - ez kéthetente egy hétvége összesen. A férjem hallani sem akar erről, szerinte hitelt kellene felvennünk, vagy egy lepusztult, de nagyobb házat vásárolni, amit majd menet közben felújítunk, ha már beköltöztünk.


Nekem viszont ez a megoldás nem tetszik, szerintem baromság lenne adósságba verni magunkat ha nem muszáj, illetve a teljes felújítás sem olyan jó buli, ha ott lakik az ember.


Ti mit gondoltok, tényleg akkora tragédia lenne, ha a kilencéves kissrác pár hónapig a nappaliban kellene hogy aludjon?



2016. jan. 14. 11:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
96%

A férjem 11 éves kisfia a válás óta (3,5éves kora óta), nemohogy külön szobában nem alszik, hanem sajnos még ágyon sem, ha nálunk van, hanem egy jó vastag szivacson mellettünk.

Sajnos hiába nagy a ház és van sok szoba, mindegyikben 'lakik' valaki, mert több generáció él együtt. Nem lett lelki sérült a gyerek, sőt élvezi, mert olyan 'bunkeros' és jókat röhögünk még este is. Most, hogy az egyik szoba felszabadult, a nagymamám beköltözött egy otthonba, a gyerek most sem akar átmenni az üres szobába.


A férjed egy marha, ha emiatt a családod adósságba verné. Ha csak hétvégén van ott, akkor az egy éjszakát jelent két hetente... mi baja lenne mégis a gyereknek??? Marhaság lenne hitelt felvenni ezért...

2016. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Korrekt, a gyereknek sem lesz semmi baja ha a nappaliban kell aludnia pár alkalommal. De akár az egyik gyerekszobában is aludhatna, egy fotelágyon vagy felfújható matracon.


Az jobban megviselne mindenkit, ha egy felújítás közepén élnétek.

Egy lepusztult házban pedig szobáról szobára tudnátok csak haladni, miközben ott laktok, így kezdetnek 5-en nyomorognátok egy szobában.

2016. jan. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

A fene megette, ha 2 hálószobában nem fér el 3 gyerek. Akkor meg pláne szóra sem érdemes az egész, ha egyikük csak kéthetente egy hétvégét van nálatok.

Én hosszú távon sem látom értelmét külön szobát kialakítani a nem itt lakó gyereknek, tehát a garázs átalakítását is fölösleges pénzkidobásnak tartom.


Hogy a férjedet hogyan tudnád erről meggyőzni, arra viszont ötletem sincs.

2016. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
26%

A nappaliban ne aludjon a gyerek.

Esetleg addig mi lenne, ha a másik két gyereketekkel aludna együtt a gyerekszobában...?

2016. jan. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
87%

A saját gyerekek mennyi idősek?


HA kicsik, átgondolnám, hogy átmenetileg ők legyenek egy szobában. Ha ez nem megoldható leülnék a 9 éves gyerekkel, szerintem biztos tetszene, neki, hogy felnőttként kezelitek, akinek fontos a véleménye és közösen megbeszélném, hogy mit szólna hozzá ha átmenetileg a nappaliban aludna? Viszont ajánlanék is valamit neki, pl, hogy mindenbe beleszólhat az új szobája kialakításával kapcsolatban vagy bármi amivel ő motiválható

2016. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
94%

A szüleim egészen kicsi koromban elváltak.

Amikor apámhoz mentem, apám szobájában aludtam, ő meg a nappaliban (mivel ő sokkal korábban ébredt, így volt logikus). Volt nála egy szekrényem két polccal és annyi, de fel sem merült soha bennem, hogy ennél többre lenne szükségem nála arra a 2 napra + 1 éjszakára. Úgyis gyorsan elrepült az a kis idő...

Sokszor olvasom, hogy manapság egy gyereknek havi 4 napra is külön szoba "jár". Fel nem foghatom, hogy miért. Gondolom, az elhagyó szülő így próbál kompenzálni - teljesen hiábavalóan. Inkább odafigyeléssel és szeretettel tennék:(, hatásosabb lenne...


A konkrét helyzetet tekintve: abban a korábbi válaszolónak igaza van, hogy ha a férjed ilyen megrögzötten ragaszkodik a külön szobához, akkor tekintettel kell lenni az igényére, különben a fiával való esetleges rossz kapcsolatáért is te leszel a felelős:S

DE!Ha egyébiránt tényleg olyan jó házat találtatok, kár lenne elpasszolni, ezt meg kellene értetned a férjeddel!

- Ha a ti gyerekeitek most is megosztanak egy szobát, nem oszthatnák meg még addig, amíg átalakítjátok a garázst (hátha kaptok rá valamilyen támogatást is). Tudom, ez nyilvánvalóan igazságtalan a ti gyerekeitekkel szemben:(, de úgy tűnik, ez van...

- A másik megoldás lehetne még, hogy ti alszotok a kérdéses estéken a nappaliban, amennyiben a férjed a gyerekének csak külön hálóhelyiséghez ragaszkodik a fia számára, külön szobához nem.

2016. jan. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
21%

Igaz nem olvatam el a kommentekt.

Csak a gy kerdesem,lenne.

A 2 kozos gyerek hol alszik??kulon szobájuk van??

Milyen neműek??

Nem lehetseges megoldani hogy ossze tedd valamelyk gyerekeddel???

Foleg ha van a (kozos gyerekből) fiú gyermeked???


Fordisd meg. Helyzetet kerlek.

Ha az oveinek,lenne kulon szoba a tiednek pedig kulon kene aludni??hogy esne???

Vagy aludjatok ti a,napaliba a fianak pedig adjatok oda a szobatokat, mert hitellel egyet ertek veled. En se vernem magam adósságba plusz egy szobaert ha nem muszály.


De probald meg ugy megoldani a helyzetet hogy a férjed fia ne érezze azt hogy o nem csalad tag csak egy megtűrt szemely !

2016. jan. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
55%

1. A férjed fia milyen viszonyban van a közös gyerekekkel?

2. Mit szól a gyerek hozzá, ha a nappaliban kell aludnia?

3. Miért nem lehet közös gyereketekkel egy szobában? Akár úgy, hogy ha jön akkor a közös gyerekek alszanak együtt (ha jól olvasom, most is ez a helyzet), és akkor van neki külön szoba.

2016. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi lakásotok közös? Vagy a férjed a válás után költözött oda? Mert ugye baromira nem mindegy,hogy ő is tesz bele legalább annyit az új házba vagy csak a "te farkaddal veri a csalánt" a fia érdekében csökönyösen!Én azt mondom ne hagyd magad!
2016. jan. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
25%
Én biztos nem verném emiatt magam adósságba.Más részről megértem a férjedet,neki ugyanolyan gyereke,mint neked a tieid.Három lehetőség:ha neked az egyik fiú,akkor azon a hétvégén egy szobában vannak.Vagy arra a hétvégére a te saját két gyereked egy szobába költözik,és a férjed gyereke megkapja az egyik szobáját.Vagy ti alszotok a nappaliban.És amint csak lehet megcsináljátok a garázst.Én utálom azt a szöveget,hogy régen három generáció volt egy szobában,és megvoltak.Az régen volt,most most van,és mindenkinek kell a saját élettér.
2016. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!