Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megismerkedjem vagy ne?

Megismerkedjem vagy ne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tanácsot kérnék tőletek. A nejemtől válok. Ő egy hete mondta el nekem, hogy van már egy új pasija akit másfél hónapja ismert meg. A kapcsolatuk már olyan, hogy közös hétvégét ( 3 napos) terveznek a Balatonon, ahová a 10 éves fiamat is elviszik. Én szeretném megismerni a nejem új pasiját mielőtt elviszi a gyermekemet magával egy nyaralásra. A nejem viszont nem szeretné bemutatni nekem a srácot és nem is indokolja meg, hogy miért. Annyit mond csak, hogy majd eljön az ideje. Mitévő legyek? Mégis csak a gyermekemet viszi el nyaralni egy számomra idegen pasi. Én szeretném a srácot megismerni és egy kicsit beszélgetni vele a nyaralás előtt.
2015. júl. 13. 08:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Ragaszkodj szerintem ahhoz, hogy legalább 2 szó erejéig megismerd a pasast, vadidegennel aligha engedné ewl szívesen bárki a gyerekét, hiába lesz ott az anyja is. A gyereket nem zavarja amúgy, hogy egy vadidegent visz az anyja még nyaralni?
2015. júl. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Megértelek, de nem kényszerítheted. Azt is el kell fogadnod majd ha a kizárólagos felügyelet a volt nejedé lesz, hogy a másik férfi többet lesz a fiad életében mint te. A válásom után pont az volt a legnehezebb, hogy a rajongásig szeretett gyerekemet utána csak hétvégente láthattam, miközben az új férfi minden nap. Még apának is szólította, ami mindig felért egy tőrdöféssel. Sajnos váláskor a bíróság nem akarja megérteni azt, hogy az ember a feleségétől válik és nem a gyerekétől, és a gyereknek nem érdeke az, hogy jó esetben csak hétvégén lássa az apját.

Lényeg a lényeg, szerintem felesleges megismerni. Ez egy friss kapcsolat ami valószínűleg csak a házasságotok utáni lazítást szolgálja, így éli ki magát a volt nejed.

2015. júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Tehát a válás még csak folyamatban van. Nem váltatok még el és a gyermekelhelyezés sem történt meg. Megtiltod hogy magával vigye a gyereket és a kérdés megoldva.
2015. júl. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 acelsziv ***** válasza:
34%
tehát másfél hónap után már válni is akar? Szép. Arra készülj fel, hogy kb fél -egy v múlva - ha a faszi kidobja gyerekestől - vinnyogva fogja visszakönyörögni magát.
2015. júl. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

# 4


Nem teljesen egyértelmű a megfogalmazásból, de nekem inkább úgy jött le, hogy már folyamatban volt a válásuk (ami jó esetben is minimum hónapok kérdése), amikor a feleség megismerkedett valaki mással.

2015. júl. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Nem az idegen fazon viszi nyaralni a gyerekedet,hanem a volt feleséged,a fazon meg megy velük.Ez az "elbeszélgetnék vele" nekem úgy hangzik,mint amikor a tini lány bemutatja az udvarlóját az apjának :))))
2015. júl. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3%

Az 5. hozzászóló vagyok, önmagában a 26 %-ra való lepontozással semmi gondom, csak sokszor meglep, hogy van, aki mennyire nem tud, vagy nem akar tárgyilagosan elolvasni valamit, mennyire beleviszi a saját prekoncepcióit és az érzelmi szűrőit is egy leírt helyzet értelmezésbe.


Úgy látszik, vannak, akik szerint egyrészt életszerű az a verzió, hogy azok után, hogy a kérdező mindössze egy hete tudta meg, hogy a feleségének van valakije, és EZÉRT válnak, a feleség egyből közli azt is, hogy az új pasival viszi hosszú hétvégére a gyereküket, másrészt átsiklottak azon, hogy a kérdező úgy fogalmazott:


"A nejemtől válok. Ő egy hete mondta el nekem, hogy van MÁR egy új pasija akit másfél hónapja ismert meg."

2015. júl. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom ki kezdeményezte a válást,de gyanítom hogy nem másfél hónapos a kapcsolatuk csak a "felesegede"ezt mondta...mivel nyaralni készülnek.


2valoszinunek tartom azert mondja azt hogy"majd eljön az ideje a megismerkedesnek" mert lehet ismered is a pasit akivel együtt van.

Gondolom megvárja ezzel a válás véget,hogy a válásból pozitívan Jöjjön ki! Válás után fogsz lelkileg pofonokat kapni tole.

Gondolkozz"miert titkolja hogy ki az új pasas,ha mar egyszer elmondta hogy új kapcsolata van???"

2015. júl. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%
Nem biztos,hogy oka van titkolni.Én 4 éve élek a férjemmel,a volt férjem mégsem ismeri őt,sosem találkoztak,vagy beszéltek.Pedig mi neveljük a vele közös gyerekeket.
2015. júl. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

Mindenképpen mutassa be a feleséged!

Egy idegen ne vigye el a gyerekedet.

Ha ezt a feleséged nem érti, akkor kérdezd meg tőle, hogy ő fordított esetben mit gondolna, ha te mennél el a gyerekkel és számára egy tök idegen nővel? Ő nem akarná tudni, hogy ki az?

2015. júl. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!