Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleimtöl kapom a legtöbb...

Szüleimtöl kapom a legtöbb hátbaszúrást az életbe. Miért nem tudnak békén hagyni?

Figyelt kérdés
Eggyütt lakunk,belekötnek ha vacsoráról a mosogatóba marad két tányér,hogy mibe öltöztessem a kicsiket,hogy mikor viszem ki öket sétálni,hogy kutyám van ,hogy itthon vagyok a 2,5 éves és 10 hónapos gyerekkel és még nem mentem vissza dolgozni,hogy a kislány még nem irattam be ovodába,és még sorolhatnám.
2010. febr. 14. 11:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel még otthon laksz, úgy érzik, beleszólhatnak az életedbe. Nem tudom, hány éves vagy, de ha otthon maradsz 50 éves korodig, akkor is bele fognak szólni az életedbe.

Ennek csak egyetlen megoldása van, de valószínű nem megoldható számodra: Kölön kell költözni. Úgy értem, hogy valószínű, ha tehetnéd, megtennéd. Egyébként meg 10 hónapos babáddal ne várják már el, hogy visszamennj dolgozni, meg aztán minek íratnád be nagyobbik gyermekedet oviba, ha még otthon tudsz lenni vele.

Amit most írok, valószínű már megpróbáltad. Le kell ülni velük megbeszélni a dolgokat. Kérdezd meg, mi a bajuk veled, és a mellébeszélést felejtsék el. Lehet nem elég koszt pénzt adsz be nekik (számukra), vagy idegeikre megy a két gyerek, vagy egyszerűen meg akarnak tőled már szabadulni. Magyarázd el nekik, hogy a gyerekeknek se jó, ha ölitek egymást elöttük. Nem lehet egy külön lakásrészt kialakítani nálatok? Sokan csinálják, hogy építenek oda egy melléképületet, vagy kiépíttetik a tetőteret (tal

2010. febr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
ezért szoktak különköltözni a gyerekek a szüleiktől, mert mindig gyerekként kezelik őket... védd meg magad, és egy idő után abbahagyják a folytonos okoskodást:-)
2010. febr. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, lemaradt a vége. Szal az még talán olcsóbb.

Sok sikert! Ja egyébként mond el nekik, hogy azzal, hogy piszkálnak, magukat hergelik, és az ideg csak gyűlik, és maguknak is ártanak ezzel. Tapasztalatból mondom, nálunk 15 éven keresztül ment ez, csak szidtak, szidtak és szidtak, most meg (közbe is) ki vannak lelkileg, idegileg.

2010. febr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen igaz hogy ha tehetném elmennénk de ez csak ugy egy hónap mulva megvalósítható mert akkor lessz eggyütt a pénzünk.Már oda jutottam hogy valósággal irtózom töllük és ha lehet akkor inkább elmegyünk itthonról csakhogy ne is lássam öket.Nem lehet velük beszélni mert ha mondok valamit akkor azt vágják a fejemhez hogy ha nem tetszik takarodjak innen persze nagyon jól tudják hogy most nincs hova mennünk,és ezt undokul ki is használják.A kajába nem potólunk mert külön fözünk külön konyhám van.Csak a számlákat felezzük.
2010. febr. 14. 11:25
 5/16 A kérdező kommentje:
Még olyan is volt hogy anyum veszekedett velem hogy miért nem kérdeztem meg tölle hogy mikor ér rá a keresztelöt megcsinálni mert ö akkor nem ér rá jönni amikorra én szerveztem meg.Azt mondtam ha akar jön ha nem akar nem jön de nem utánna fogom igazitani magam.
2010. febr. 14. 11:33
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért nem jó senkivel együtt élni. Én éltem együtt anyósékkal bő 3 hónapot, de már az idegeimre mentek. Egy boszorkány az a nő. Még meg se született a fiam, de már elhordta mindennek, hogy majd milyen csúnya lesz meg stb. Neki köszönhetően egy hajszálon múlt, hogy nem lett koraszülött a gyerekem, mert a sok idegeskedéstől, a veszekedéstől meg sok munkától, emelgetéstől amire rákényszerített, 32. héten beindult a szülés és a kórházban alig tudták vissza tartani, azt mondta az orvos, ha tovább nyílok össze kell varrni a méhszájamat. De még a kórházban sem hagyott nyugodtan, állandóan hívogatott, hogy nekem milyen jó helyem van ott ő meg majd meg szakad a munkában. Mondtam neki cseréljünk akkor, majd megtudod! De Hála Istennek nem lett koraszülött a babám, mert időben vissza tudták tartani a szülést. De így is egy horror volt a terhességem...


Teljesen megértelek téged. De ne hagyd magad! Mi közük nekik ahhoz, hogy mibe öltözteted a gyerekeidet? Meg hogy kutyád van? Talán ők fizetik? Vagy mi? Amint teheted pattanj meg onnan és vissza se menj többé! Ha jó anyádnak hiányoznak az unokák (esetleg te) akkor majd elmegy és meglátogat. De én ezek után biztos nem tenné többé oda be a lábam. Nem sok van már, szorítsd össze a fogad és valahogy bírd ki ezt az egy hónapot ha másért nem a gyerekeidért. Gondolj bele nekik a legrosszabb, nem elég, hogy a nagyanyjuk egy állat neki köszönhetően még az anyjuk is idegbeteg lett. Most ők a legfontosabbak, hogy nyugodt környezetben nőjenek fel.

Egyébként miért kell a szüleiddel laknod? A párod? Van egyáltalán? Mért vállaltál még egy babát ha tudtad, hogy ilyen sz.r a helyzet? Vagy akkor még nem ilyen volt? Nem csesztetni akarlak, csak érdekelne hogy mért jutottatok ide.

Nagyon sajnállak téged, hogy ilyen körülmények közt élned, de főleg a kicsiket, ők igazán nem tehetnek semmiről, sose kérték tőled, hogy életet adj nekik mégis ők isszák meg mindennek a levét.

Szerintem ha van rá mód még ne menny el dolgozni, az a 10 hónapos pici hogy nőne fel akkor? Gondolom nem azért szülted, hogy más nevelje, hogy más hallja az első szavait.... Melle a helyed legalább még 1-1,5 évig.

Nagyon szorítok neked és remélem rendbe jön az élted.

Üdv.

2010. febr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
51%
hát alapvetően igazad van, de az utso kommentedből azt vettem ki, hgoy meg se próbálsz alkalmazkodni hozzájuk. én azt javaslom, amellett hogy igazat adok neked, hogy alkalmazkodj egy kicsit hozzájuk még olyan dolgokban is, amikben nem elvárandó, vagy segíts nekik, mondjuk vásárolj be vagy ilyesmi, és ha ez se segít, akkor lehet hogy tényleg reménytelen
2010. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
*Mellette
2010. febr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Csak én tudom mennyi mindent nyeltem le miattuk.Anyum meg azt mondta nekem hogy orvoshoz megy amikor van a keresztelö és közbe egy kiállitásra kellett volna mennie ugyhogy nem én vagyok aki nem alkalmazkodik.egyszerüen az fájt neki hogy nem ö döntött mindenröl.Én azt tartottam normálisnak hogy az esküvönkön kikérem a véleményét hogy mégis neki biztos több a tapasztalata.A végén oda jutottam hogy még az esküvöi tortámat se választhattam ki én.A lagzi pénzböl mindent mi fizettünk és mégis mai napig verik a mellüket hogy milyen lagzit csináltak nekünk.
2010. febr. 18. 12:20
 10/16 A kérdező kommentje:
A 11,53 as nak látod nekem a kisfiam pont emiatt lett koraszülött.Amikor terhes voltam valamilyen eredményem rosszul jött ki (de csak a laborban tévedtek),végig azt hallottam hogy szakítsam meg a terhességet mert mit kezdek majd egy Dawn kóros babával.Hát ezek után mit gondoljak,ha én Dawn kóros lettem volna és ö elöre tudta volna akkor megölt volna?Anyum hangoztatta a legtöbbet hogy szakitsam meg a terhességet.Szerencsére nem lett a fiamnak semmi baja de igy se ugy se csináltam volna abortuszt. A második baba azért lett mert mi akartuk és tudtuk hogy igy is ugy is elmegyünk külön lakni csak arra nem gondoltunk hogy ennyire elhúzódik.
2010. febr. 18. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!