Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltúlzom? Vagy nekem van igazam?

Eltúlzom? Vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok és a szüleim 3 éve elváltak. Anya egyedül nevel minket az öcsémmel. Eleinte egész jól elvoltunk, de mikor jöttek a gondok (apa nem fizet gyerektartást, magas hitel, magas számlák) akkor egyből rajtam kezdte el kitölteni a haragját. És ezt ő észre sem veszi. Külön-külön nem nagy dolgok de együtt nagyon idegesítő. Képes olyanok miatt lehurrogni, hogy merrefele hajtom össze a ruhát/teszem a szárítóra vagy miért szólok rá öcsémre (de persze az nem baj ha ő kötöszködik, mert még olyankor is én vagyok a hibás ha visszaszólok) vagy hogy én sose vagyok itthon (mellesleg egy héten max. 3-szor van olyan hogy nem töltöm itthon a délutánokat) Bulizni sem járok, nem iszok, nem cigizek, kitűnő tanuló vagyok, egyszóval nincs velem gond. És ő mégis ezt csinálja. De ha azzal jövök, hogy a korosztályomhoz képest mennyivel több mindent segítek neki, meg mennyivel több mindent meg tudok csinálni (pl. ebédet csinálok magamnak, néha sütit sütök, takarítok, boltba megyek stb.) akkor meg jön az, hogy de ő is mennyi mindent megenged. Mert van egy több mint egy éve tartó kapcsolatom és sajna a barátom messze lakik, úgyhogy amikor jön, kénytelen itt is aludni, mert ha csak 1 napra jönne, akkor alig lennénk együtt. Én hülye elkövettem azt a hibát, hogy elmondtam anyának hogy le szeretnénk feküdni (ez egy év járás után, vagyis nemrég volt). Akkor nem is volt gond, megértő volt, de most állandóan hozzám vágja, hogy egy ennyi idős lánynak nem kéne ilyesmit csinálni. És elég erősen célozgat a ribanc kifejezésre.

Én elhiszem, hogy sok gondja van, de szerintem ez túlzás, hogy ilyenek miatt leszid meg a barátomtól való eltiltással fenyeget. Még a barátnőim és a barátom is sokszor haragszanak rá, hogy ilyen velem.

Tényleg én túloznám el? Vagy valamilyen szinten igazam van, hogy túlzásba viszi?

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett és köszönöm annak aki elolvasta!


Egy elkeseredett lány


2010. febr. 4. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
elég gáz sajna az én anyám is ilyen nah mind1 most ku.rva szar érzésem lett
2010. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát. teljesen igazad van, fene tudja miért ilyen, de ez nem jó. te tényleg nem vagy hibás, nem értem miért viselkedik így, nem lenne szabad
2010. febr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az irományodból úgy ítélem meg,korodhoz képest elég érett vagy,de azért ne felejtsd el,hogy 15 éves vagy és akármilyen is,mégiscsak az édesanyád!Azért jó lenne a realitás talaján maradni...Kitartás!
2010. febr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy végre valakik megértenek a barátomon és a barátnőimen kívül!

Igen, tudom, hogy ő a felnőtt és úgyis "neki van igaza", ezzel nem tudok mit csinálni...:S

Egyébként ezt is minden veszekedéskor megkapom, hogy egyenlőre ő az én anyám és nem fordítva, úgyhogy az van amit ő akar...mintha magamtól nem vettem volna észre...


És köszönöm a válaszokat!

2010. febr. 4. 22:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez egész normális viselkedés, főleg a történtekhez képest.
2010. febr. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia,két gyermekes anyuka vagyok.Légy megértőbb kicsit anyuddal,valószínűleg problémája van.Gondolj bele,nehéz ám egyedül megteremteni mindazt,ami a testi-lelki fejlődéseteket biztosítja,ráadásul neki még társa sincs,rajtatok kívül semmi boldogító nincs az életében.Néha én is ingerült vagyok a lányommal,furdal is a lelkiismeret,ilyenkor leülünk és elmondom neki,hogy mi volt az oka,szar napom volt stb.Ő ezt nagyon értékeli és már ott tartunk,hogy ha indokolatlanul bántom őt,akkor azt mondja nekem,anya mi volt ma,miért vagy ilyen ideges,pedig még csak hét éves.Szóval ilyenkor elszégyenlem magamat és megköszönöm neki,hogy tükröt állított elém.Beszélj anyuddal ilyenkor te is.Finoman mondd meg,hogy anyu ez rosszul esik,bánt valami,miért csinálod ezt.Figyeld meg észbe kap és jobb lesz a kapcsolatotok.
2010. febr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

utolsó előttit nem értem :S mire gondoltál?


utolsó!

köszi a választ! És próbálom megfogadni, meg pl. tegnap is mondtam neki, hogy anya, úgyis tudom hogy nem azért kiabálsz mert én csináltam valamit, hanem mert biztos történt valami...végülis utána el is mondta, hogy mi volt a baja, de utána ugyanúgy állította, hogy nem emiatt, hanem a "rossz viselkedésem" miatt ordibált velem...

próbálok én megértő lenni, de néha ő is lehetne az...és Főleg ezekkel a mostani ribancságra célozgatásaival idegesít nagyon...

2010. febr. 5. 12:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg stresszes az élete, miért kell egy kis kiabálást túldramatizálni?
2010. febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!