Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokan tanácsolják a házasságtö...

Sokan tanácsolják a házasságtörőknek, hogy inkább ne vallják be a párjuknak a tettüket. Miért?

Figyelt kérdés
Nálunk évekkel később derült ki, hogy megcsalt a feleségem. A házasság ugyanúgy tönkrement, mintha azonnal elmondta volna. Már rég lehetett volna új, boldog családom és nem kellett volna hazugságokon alapuló kapcsolatban élnem. Akik szerint jó titkolózni, azok szerint ez a legjobb lehetőség?
2014. szept. 18. 07:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
9: Azért az fura, hogy te meg sem akarod érteni, meg sem akarod beszélni a történteket. Nyilván téged bántottak meg, jogod van elválni, de azért, hogy ennyire hidegen hagyjon ez az egész, az nem sok jót mond el a házasságotokról. Talán csak egy kis melegségre, emberi érzésekre vágyott a feleséged :)
2014. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Ezt úgy kell nézni, hogy a mérleg egyik felében ott van egy 4 éves múltbéli esemény, a másik felében meg ott van, hogy kitartott továbbra is melletted, volt 4 jó évetek...és ha nem tudod meg, akkor meg simán lett volna több is.


Én azt vallom, ha valaki hibázik, pl megcsalás, akkor az mondja el azonnal, vagy ne is kerüljön ilyen helyzetbe, de ha valaki tartotta a száját évekig, akkor onnantól meg ezért ne mondja el, mert ezzel csak tönkreteszi a dolgokat...mint a te példád is mutatja, máris visszamenőleg levontad a következtetést hogy "hazugságon alapult minden"...holott ha nem tudod meg akkor boldogan élnétek.

2014. szept. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Az lehet, de akkor miért nem hagyott el akkor? Most mindkettőnknek jobb lenne.

Velem volt az eset után négy évig és most visszautasította a csábítást, erről én arra következtetek, hogy bármit is hibáztam akkoriban, sikerült magamtól jóvátennem. Ez a különbség, ő nem tudja meg nem történtté tenni az eseményeket. Megcsalt, ez a lényeg, nem más.

2014. szept. 18. 08:55
 14/28 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nálatok nem csak ez az egy megcsalás volt.Volt ott más is,csak a többi dolog nem derült ki.Mert aki egyszer félrelép,az általában megteszi ismét.És ha megcsaltak,akkor az azt jelenti hogy semmit nem jelentesz a párodnak.Lehet itt azzal jönni hogy megbánta,sajnálja mert akkor amikor épp a másik fickó f a s z á n lovagolt nem hiszem hogy az járt a fejébe hogy te mit éreznél ha megtudnád a dolgot.
2014. szept. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
72%
Újra a 14-es vagyok.Most olvasom hogy azon rágódsz hogy mit hibáztál el 4 éve amiért a feleséged mással bújt ágyba.Mielőtt elkezdenéd bármiért is magadat okolni,jusson eszedbe hogy nem Te léptél félre.Hanem Ő.És egy házasságban a legfontosabb a hűség.Az egymás iránti bizalom.És Ő gátlástalanul visszaélt azzal hogy te bízol benne.Tehát ne kínozd magad.Lépj túl rajta.
2014. szept. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Ha csak egyszeri botlás volt, azt szerintem is jobb eltitkolni. Egyedül szórakoztam, egyedül viseljem a bűntudatot is, minek bántsam a másikat, ha még szeretem és nem akarok szakítani. Mondom ezt úgy, hogy sosem csaltam meg a férjem, és nem is fogom, de ez a véleményem.
2014. szept. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
15: Ne legyél már ennyire fekete-fehér. Azt sem tudjuk, hogy mik a körülmények. Valóban a megcsalás rossz, elítélendő. De azért nem mindegy, hogy milyen körülmények között történt. Ki tudja, hogy a férj mit tett, mit nem tett. Hogyan próbálta a gondokat a feleség megoldani, amire reagált-e egyáltalán a férj. .... Nagyon sok minden lehet. Az élet nem olyan egyszerű, mint ahogy gondolni szeretnéd.
2014. szept. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
38%

A házasságban legfontosabb a hűség........ de lehet boldogtalannak lenni így is.

A megcsaláshoz három ember kell. Kellek én, a férjem, és valaki aki meghallgat, aki nem néz levegőnek, akinek nem csak egy konyhalány és egy sze...xrabszolga vagyok.

Nem vallom be a tettem, mert van egy közös óvodás gyermekünk aki tartós beteg (mentális problémák), és rendkívül kötődik az apjához, az óvodájához, mindenhez ami megszokott, a napi rutinhoz. Ha elválnék legjobban a kislányomnak okoznék törést, hát ezért. Ezért nem vallom be. Nem lenne közös gyermek, már régen eljöttem volna. Hogy mit okozok ezzel a férjemmel ha kiderül? Egyáltalán nem érdekel. Most játszom hogy boldog vagyok, hogy ne jöjjön rá! Lehet a te nejed is játszott, megjátszott......

Pontozzatok csak le. Ez van. Egy gerinctelen gyáva alak vagyok..........

2014. szept. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagyok fekete-fehér.Egyszerűen arra akartam rámutatni,hogy akármi is történt nem ő b a s z o t t félre.A másiknak meg csak annyit hogy biztos hogy helyes amit csinálsz?Oké hogy elismered hogy gerinctelen,gyáva stb alak vagy,ami egyébként igaz,de ez nem megoldás a problémáidra.Becsapsz egy embert,aki azért van veled,mert veled szeretné leélni az életét.Én úgy gondolom,hogy mindenki megérdemli azt hogy ne verjék így át.
2014. szept. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
30%

19: te tényleg nagyon fekete-fehér vagy. Azért kíváncsi lennék, milyen tapasztalatokkal a hátad mögött mondod ezt. Én úgy tanultam, ha gondok vannak egy kapcsolatban, házasságban, akkor nagyon könnyű a másikat hibáztatni, de ha szeretnénk még rendbe hozni a gondokat, akkor első lépésként azt kell megvizsgálni magunkban, hogy: igen, és/de én miben vagyok hibás? Mit nem csinálok jól?

Egy kapcsolat ugyanis kölcsönösségen, oda-vissza alapon működik. Ha az egyik fél nem invesztál bele érzelmileg például eleget, ha a másiknak hiányzik valami, amit korábban megkapott tőle, akkor nagyon "könnyű" elcsábulni egy gondolattól, hogy máshol megkaphatja, még ha ez önámítás is. Arról nem beszélve, hogy bárki hibázhat - egyszer.

Mindezeket úgy mondom, hogy soha nem léptem félre. Ellenben volt, hogy miközben nekem udvarolt, mással is találkozgatott az illető, és egy barátja tanácsára nem árulta el, hogy nem csak én vagyok a képben. Később viszont megmondta, mert rossz volt a lelkiismerete, és be is fejezte a találkozgatást azzal a nővel.

Olyan is volt, hogy kísértésbe esett másvalakivel, és nehezen ugyan, de elmondta, mégpedig az előző eset hatására mondta el, akkor ugyanis megbocsátottam neki azzal, hogy ez egyszeri, és az a feltétele, hogy a továbbiakban mindenben maximálisan őszinte. Ő ezt betartotta, így ma is van egy működő párkapcsolatunk.

A kérdező helyében én legalább az okokra kíváncsi lennék: miért történt meg a félrelépés és miért nem mondta el. Olyan könnyű elítélni valakit a bűnéért, ellenben megpróbálni megérteni az okokat már némi erőfeszítést igényel. Most nem mondom, hogy hagyja ott vagy se, ezt nyilván az ő dolga eldönteni, de ahelyett, hogy minden létező és elképzelhető rosszat elgondol róla, a saját lelki békéje érdekében jobb lenne megértenie, hogy pontosan miért is történtek a dolgok. Márpedig azt nem lehet olyan hozzáállással, mint a bíró, aki elítéli a bűnöst.

2014. szept. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!