Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt mindenki?...

Miért csinálja ezt mindenki? Férjem is hogy lehet ilyen?

Figyelt kérdés
Nagy bajba kerültünk pár hónapja a férjemmel, a lakhatásunk került veszélybe mert őt kirúgták és egyedül csak én kerestem amiből nem jöttünk ki, és Édesanyámtól kértem kölcsön többször. Nagybátyám rengeteg pénzel tartozik nekem, próbáltam elkérni tőle vagy legalábbis rávenni hogy törlesszen végre, jött a hitegetés hogy majd ekkor meg majd akkor.. hát azóta sincs semmi. 3 hónapja férjem kapott egy jó állást, jó fizetés+ fizeti a főnöke az albérletet de ezmiatt el kellett költöznünk és én csak most találtam ebben a városban munkát, jövő hónapban kapok majd fizetést. Anyukám bajban van, a főbérlője lelépett, rengeteg adósságot hagyva maga után, nem fizette hónapokig a villanyt se a vizet ezeket anyukám volt kénytelen befizetni csakhogy ne kapcsolják ki ezeket, és amúgy se volt hova mennie, de most menni fog mert most már a házat akarja vinni a bank. Annyi pénze volt hogy ki tudta fizetni az új albérletét, de semmi pénze nem maradt, nem tud enni sem mert nincs mit, miből. Múlt héten szólt Anyukám, elmondtam a férjemnek mekkora baj van és magától felajánlotta hogy megoldja, kér kölcsön a szüleitől még a héten. Nem kért, azt mondta hogy majd a főnökétől kér előleget inkább. Ebből az lett hogy azt mondta még múlt csütörtökön hogy kedden vagy szerdán lesz pénz, akkor el tudom küldeni. Tegnap megkapta a fizetését nem is azt a bizonyos kölcsönt és mélyen hallgatott. Ma megkértem hogy segítsen az Édesanyámnak, küldjünk neki pénzt, nem nagy összegről lenne szó 20-30ezer ft-ról, azt mondta ha hazaér megbeszéljük és már megint megy a variálás... Ez nagyon bánt. MIndenki csak hiteget. Nem értem a férjemet sem, mert nem kényszerítettem semmire, magától ajánlotta a segítséget de csak az időt húzza.:( De akkor eszébe jutott neki is az Anyukám amikor nem volt pénzünk.. most hogy ő van bajban így már nem oké a dolog.. nagyon csalódott vagyok. Mit csináljak?:(
2014. máj. 14. 12:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon inkorrekt dolog a férjedtől a hezitálás. Édesanyád segített titeket, most ti tudtok segíteni rajta.
2014. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Na ugyanezt kellene elmondanod a férjednek is. Hogy anyukád is segített nektek.
2014. máj. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Most ért haza, kiváncsi leszek mi lesz. még a gyomrom is görcsben van.:( mondtam neki ugyanezt már múlthéten is de nem hatottam meg.:(
2014. máj. 14. 12:33
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Te egyenrangú társ vagy, vagy rabszolga?

Ha az előbbi, akkor mondd meg a férjednek, hogy adtál 30-ezret anyukádnak, mert ő is segített, és ti is szorulhattok még rá.

Ha ez utóbbi... nos, azon nem tudunk segíteni.

2014. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
ha a férjed nem akar pénzt adni, akkor én lehet haza is költöznék anyukámhoz...aztán majd valahogy megoldanám a továbit.
2014. máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kérdeztem meg a férjemet februárban mikor apunak kellett 20ezer forint.Soha életében nem kért tőlem még 50ft se szóval.....
2014. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
80%
Most, hogy a férjed már jól keres nincs megtakarításotok? Tehát feltétlenül neki kell most hazahozni azt a pénzt, amit adnál anyukádnak? Ha van megtakarításotok (mert mondjuk maradt előző hónapról), akkor én abból küldenék anyukámnak és utána elmondanám a férjemnek, hogy én küldtem, mert ő meg csak hezitált és ez nem ferr, mert anyukád segített nektek, amikor kellett.
2014. máj. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerűen oldanám meg. Ha azt látnám, hogy a férjem ilyen tetű módon áll édesanyámhoz, akkor csak annyit mondanék neki, hogy az anyukámtól kapott kölcsönt vissza kell fizetni, mert anyunak szüksége van rá. Apelláta nincs!


Ha azt mondaná, hogy segítség volt, közölném vele, hogy segíteni csak úgy lehet, ha az nem veszélyezteti a boldogulásunkat. Abban a pillanatban kölcsönné változik amint az ember bajba kerül. Nem anyum szemébe, és nem jogilag, hanem az én szemembe. Ezért én ha tetszik ha nem, anyunak visszaadom az eddig elkért pénzt.

2014. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként simán kivenném a családi kasszából, és odaadnám édesanyámnak.
2014. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
9-essel (is) egyetértve; vége a könyörgésnek meg hezitálásnak. Kivenni szó nélkül és küldeni Anyukának! Éhes ember nem várhat!!
2014. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!