Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtt szülinapi bulira...

Felnőtt szülinapi bulira kellene játék Ötletek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 19:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Híres embereket, vagy mesehősöket, vagy egyéb ilyen ismert személyeket ragasztatok a homlokotokra, és megpróbáljátok kérdésekkel kitalálni, hogy kik vagytok :)
2009. dec. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
...vagy a jól bevált "felelsz vagy mersz". Ennek vannak "felnőttesebb" változatai :)
2009. dec. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Mi ezt sokszor játszottuk, nagyon vicces tud lenni:


Gyilkosos játék:


[link]

2009. dec. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
activity
2009. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Első vagyok.

Vonatozás: 4en ülnek egy vonatban. 2-2 szék egymással szemben.


Szereplők:

-átadó

-fogadó

-nyomozó

-semleges


A játékvezető felírja ezeket egy-egy papír cetlire, és az átadó papírjára ír még egy titkos üzenetet is. Akkor lesz vicces a játék, ha a mondat minél abszurdabb, és ezt kell feltűnés nélkül belecsempészni a beszélgetésbe. (Pl. "A kép mögött egy széf van." "Három macska ül a fán." De a fantáziátokra van bízva.) Ezt kell majd az átadónak átadni a fogadónak, a nyomozó feladata, pedig az, hogy rájöjjön, hogy ki az átadó. Amikor a játékosok kihúzták a cetliket, elvonulnak elolvasni, hogy kinek milyen szerep jutott. (Vigyázat! Ha a 3 ember nagyon gyorsan elolvassa, míg a 4. tovább, akkor lehet gyanítani, hogy ő az átadó. Célszerű kicsit nézegetni a lapokat mindenkinek.)


A 4 ember beül a vonatba, és a játékvezető elindít egy 10 perces stoppert . A 4 ember elkezd beszélgetni, pl: kinek mi a foglalkozása, hova utazik, miért stb. , miközben az átadó megpróbálja olyan irányba terelni a beszélgetést, hogy át tudja átadni az üzenetet. A játékvezető 5 és 8 percnél jelzi, hogy elhangzott-e az üzenet és, ha igen hányszor.


A játék akkor ér véget, ha a fogadó feláll oda megy a játékvezetőhöz, és megsúgja neki, hogy ki az átadó és mi a mondat. Vagy! A nyomozó áll fel, és elmondja, hogy ki az átadó. (Neki a mondatot nem kell tudnia.)

A semleges szereplő, akkor jó, ha aktív a játékban, ugyan is ő mindenféle kockázat nélkül elterelheti a beszélgetést más irányba, de akár a jelenlegi témában is élénken társaloghat.


Nagyon jó kis játék. A játszóknak jobb, mint a külső szemlélőknek, de olykor ők is nagyon jól tudnak szórakozni rajta.


Kedves kérdező! Erősíts meg abban kérlek, hogy érthetően írtam le a játékot. Köszönöm :)

2009. dec. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
elsőre kicsit bonyolultan hangzik de tetszik:)))
2009. dec. 16. 19:42
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Még mindig az első vagyok, színjátszom és van egy rakat szituációs játékom is, pl. egyperces halál, stop játék stb. Nem tudom mennyire vagytok ezekre nyitottak. Mondjuk a stop játék még jó lehet. Ki megy egy páros elkezd játszani egy kis jelenetet, és amikor valami olyan helyzetbe kerülnek, amiben valaki egy teljesen új szituációt lát, tapsol egyet, ilyenkor megáll a jelenet. A tapsoló kimegy, és leváltja az egyik embert, és elkezdi a saját jelenetét. Figyelem! Mindig ugyanabba a pózba kell beállni, mint aki ott állt, és abból kell kiindulni az új szitunak.
2009. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem bonyolult, csak leírva :)
2009. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a játék nekem is bejön, de én kicsit átalakítanám úgy, hogy nem egy 10 perces játékba, hanem mondjuk egész estébe vinném át. Este, amikor a vendégek megérkeznek, akkor oszd ki a cetliket, és erre írj valami oltári nagy hülyeséget, majd az este, az iszogatás, a beszélgetés folyamán derüljön ki, hogy ki kicsoda. Nálunk pl az ilyen bulik mindig közös ivással, egy nagy asztalos beszélgetéssel kezdődik. Ezalatt kezdődhet... Oké nem gondoltam még teljesen végig, a lényeg, hogy nem feltétlenül muszáj szerepjátékot játszani alatta :)

Amúgy én ajánlom alkoholit, vagy akár még a twistert is, ha nem nagyon felnőttek az illetők (akiknek már nehezebben megy a hajlongás)... Az activity is jó!

2009. dec. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Rengeteg vonatozással a hátam mögött mondhatom, hogy ez a játék nem működhet egész este :)

Eszembe jutott még egy, amit sose játszottam de szeretném. Gyilkosos ez is, és ezt lehet egész este is játszani. Mindenki nevét felírjátok egy papírra, és húztok. (Ha valaki magát húzza, akkor húztok újra.) Mindenkinek akit kihúzott, azt kell megölnie. Ezt úgy lehet, ha kettesben!!! maradnak, és megmutatja a cetlit a gyilkos az áldozatnak. Ekkor az áldozat átadja a saját papírját a gyilkosának, akinek az azon szereplő név lesz a következő áldozat. Közben aki meghalt, nem árulhatja el. Ha a gyilkolásnál kiderült hogy egymást kell megölniük akkor mind a ketten meghalnak. Mivel nem játszottam még, nem tudok személyes tapasztalatokat mondani, de állítólag 2-3 napig a legjobb játszani, amikor senki nem bízik már senkiben, vagy éppen az az egy ember aki a másik bizalmába fogadott, az lesz a gyilkosa. Menekül az ember, ha egy másikkal kettesben marad egy helyiségben. Izgi lehet. Én nagyon szeretnék ilyet játszani :D

2009. dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!