Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kikészülök, mit tegyek?

Kikészülök, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Volt egy hosszú kapcsolatom,de mivel nem voltam szerelmes könnyen elcsábítottak.Szerelmes lettem,és úgy gondolom megtaláltam a nagy Ő-t.Majdnem 1 éve tart az új szerelem.A régi nálunk lakott,elköltöztettem.Ennek anyám nem örült.Mikor randiból hazaértem mindig ordított,kizárt a házból,megvert.22 éves vagyok.A családból nem állt mellém senki,vannak testvéreim is.Kiforgatta minden szavamat,mindennek elmondta az új barátomat,még meg is fenyegette,nekirontott,pedig tisztességes fiú.Nagyon szeretem őt.Idegileg kikészültem és a barátomhoz költöztem.Azóta telefonon zaklat,írja az sms-eit és a fenyegető leveleit,hogy én tönkretettem a családot.Engem hibáztat,mert elhagytam az exemet.Fenyeget nagyon durván,hogy szülessen beteg gyerekem,vagy ne legyen gyerekem,meg hogy ha apám meghal miattam elvágja a nyakam.A családba nem segít senki,testvérem is azt mondta hogy akkor vagy költözzel el,vagy szakítsak a barátommal.Nem adják ide a cuccaimat (bútorok,tv,edzőgép stb)amiért keményen megdolgoztam.Kikészülök tőle és a barátom is nagyon ideges,15 kilót fogyott.Mit tehetnék??
2008. júl. 2. 19:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak megbántani, de az ilyen nem anya!! Nézzük, mit tehetsz. Én legelső lépésként telefonszámot cserélnék - gondolom semmi szükséged arra, hogy a mocskolódásait hallgasd vagy olvasd - jobb, ha nem is tud elérni. Ha tudtok, költözzetek másik lakásba, albérletbe, igazából nem tudom, hogy nagyvárosban éltek-e. Ne keresd a kapcsolatot senkivel a családból, ha már ilyen kedvesen "melléd álltak". Hagyd a francba a cuccaidat is, nem éri meg, hogy rámenjen a boldogságotok és egészségetek.


Most még rossz, tudom, de kis idő múlva, ha már kellően elszakadtál a "múlttól", sokkal jobb lesz. Kitartás!

2008. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első hozzászólóval, az ilyen szülőkkel nem érdemes tartani a kapcsolatot, talán később még rájönnek hogy hibáztak.

Viszont a cuccaid, ha te vetted a saját pénzedből az a tiéd és nincs joguk hozzá, valahogy szerezd vissza tőlük.

2008. júl. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
Én is csak azt tudom mondani, hogy ne foglalkozz a családoddal, a saját boldogságod a legfontosabb, később rá fognak jönni, hogy neked van igazad, ha tényleg rendes az afiú.
2008. júl. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólókkal egyetértek, annyival egészíteném ki, hogy a cuccaidat mindenképp szerezd vissza, akár a rendőrség bevonásával. Ne hagyd, hogy csak úgy szekáljon és elvegye mindened, amiért megdolgoztál.
2008. júl. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
14%

Szia! Nem akarlak semminek sem elmondani, sem sértegetni !!! Az előző hozzászólókat sem igazán értem. Meg kéne értenetek, hogy a kapcsolatok - ha fájóan is - de jönnek-mennek, viszont a családját nem válogathatja meg az ember !! 22 évesen amúgy sem értem, hogy miért jó az ide-oda költözködés. Szerintem még fiatal vagy ehhez - bár nem ismerlek.


Azt se mondta neked senki, hogy nem illik egy másik pasi miatt szakítani a barátoddal? Ha jól értettem az írásod "elcsábítottak" talán meg is csaltad a korábbi partnered. Nem biztos hogy másban kellene keresni a hibát, hanem először körbenézni a kicsi fejecskében, hogy minden rendben van-e ?! Tisztelettel:


LYoczy

2008. júl. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Az utolsó válaszolónak: szerintem semmi közünk hozzá, hogy miként szakított a kérdező az előző barátjával. Viszont egy ANYA, a család nem bánhat így a gyerekével, és nem beszélhet így vele. Nem a szülőknek kell egy életet leélni egy pasival, hanem neki, így talán joga lenne eldönteni, ki legyen az. Véleményt lehet nyilvánítani, de ahogy az "édesanyja" teszi, az nem megoldás, arra mentség nincs.


Sokszor kérdezik, tudnánk-e választani a szerelem és a család/barátok között. Sokan azt válaszolják, hogy nem tudnának. Én tudnék. És nem azt választanám, aki erre a döntésre rákényszerít...

2008. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%

Az előttem szóló (hatodik) hozzászólónak Is !


Igazad van, semmi közöm hozzá, hogy szakítottak. Csak leítram a véleményem, mert a kishölgy feltette a kérdését.


Ha már ilyen könnyen csapkolódva keresünk vétkeseket 8-10 leírt sor alapján, akkor én is az anyukát hibáztatom, de nem azért amiért Te/Ti. Én amiatt tartom vétkesnek, mert évekkel ezelőtt túl nagy szabadságot hagyott a lányának. Te hagytad volna hogy odaköltözzön hozzátok valaki, akit az akkor 16-18-20 éves lányod szeret? Én biztos nem. Szóval az anyuka ezzel a "vasszigorral" próbálja helyretenni azt, amit évekkel ezelőtt "elrontott" - szerintem.


Persze igazságtalanság lenne ennyi információ alapján ítélkezni (ami nem is lehet feladatunk), én mindenesetre meghallgatnám a másik fél (anya, és a család többi tagja) véleményét is...

2008. júl. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%

ez kimaradt:


Nem beszélve arról, hogy ha most el is költözik az új barátjához, mi a bizosíték arra, hogy "holtodiglan" együtt maradnak, és nem válnak külön az útjaik pár év, vagy akár pár hónap vagy hét múlva ?! És akkor mi marad neki?

2008. júl. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerjük a részleteket, és éppen ezért ahogy mondod, erre a 8-10 leírt sorra kell támaszkodnunk. Nem tudhatjuk, milyen körülmények között költözött oda a régi barátja, ahogy azt sem, hogyan szakítottak.


Nekünk az itt leírt sorok alapján kell véleményt, tanácsot formálnunk, majd a "kishölgy" az események ismeretében összerakja a dolgokat.


Arra sosincs garancia, hogy egy kapcsolat holtig tart. De a puding próbája az evés. Inkább maradt volna a régi pasijával és a családjával, csak mert benne van a pakliban, hogy nem az új pasival fog megöregedni? Ha meg sem próbálják, akkor valóban nem.


És a családnak kéne a legjobban tudnia, hogy pasik jönnek-mennek, de belőlük csak 1 van, és ezért minden segítséget megadni a lányuknak. Még ha nem is értenek egyet minden döntésével, legalább ne hátráltassák!


Arra egyszerűen nincs mentség, ha egy anya így átkozza a gyerekét.

2008. júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért az érdekes, hogy senki nem áll melléd a családból - még a testvéreid közül se segít senki, hogy elvihesd a cuccaidat.

Miért ragaszkod(ná)nak ők annyira a régi kapcsolatodhoz?

Volt a szakításban olyan, amit tisztességtelenségként éltek meg? Bocs, de valamit nagyon "elizélhettél" a szakításnál, elvégre a korábbi kapcsolatodat maximálisan támogatták, odaköltözhetett a fiú, stb. Kérj bocsánatot tőlük, amiért esetleg kellemetlen helyzetbe hoztad őket, és megkérheted arra is őket, hogy ha nem is támogatják, de legalább ne hátráltassák az új kapcsolatodat.

Ha ezek után is hajthatatlanok, akkor próbálj egyedül, a kedveseddel boldogulni, és hátha idővel megbékélnek ők is.

2008. júl. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!