Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Hogyan oldhatnán...

Mit tehetnék? Hogyan oldhatnánk meg kevés pénzből, hogy új életet kezdjünk Pesten?

Figyelt kérdés
Vidékről indulunk, szinte semmi önerővel, albérletbe szeretnénk menni, ami már meg is van egy ismerős által, szerencsére kedvezőnek mondható. Viszont a gyerekek miatt nehezül a helyzetünk. A kislányomat nem is remélem, hogy évközben felveszik Pesten oviba, mikor egy kisvárosban sincs hely, a fiam, meg csak akkor lehet bölcsis, ha már van munkaszerződésem. Mindketten a párommal most kezdenénk Pesten, viszont, ha fel is veszik a gyerekeket valahová, betegek lesznek nem tudunk mit kezdeni velük, szabira kell menni..próbaidő alatt ez elég necces... rokoni segítség nincs... tud valaki ebben segíteni? Babysitterre nincs pénzünk, egy keresetből pedig nem lehet megélni.. :(
2009. okt. 16. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehez de legalabb ott vagytok egymasnak!
2009. okt. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég necces.Ott vagytok egymásnak persze.És amikor nem lesz mit enni.???

Vidéken munka vagy valami nem volt???Hol laktatok eddig?

2009. okt. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a munkahelye páromnak megszünik. Eddig szülőknél laktunk, abból csak a vita volt, majdnem külön mentünk. Ezen szeretnénk változtatni, mert úgy érezzük, ha most nem indulunk, később már nem leszünk egymásnak. Tudom, ez elég homályos így, de elég összetett a probléma. Lényege az, hogy a családunk egyben maradása végett szeretnénk mindenkitől távol lenni, olyan helyen, ahol munka is van..ez az ország meg, akárhogy is nézzük Pest-centrikus...amúgy meg nem vágyálmunk Pest, de ott hamarabb van munka, mint pl. az ország legszegényebb megyéiben..
2009. okt. 17. 00:54
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Szülőkkel tényleg nem lehet élni az biztos.

Beleszólnak mindenbe.

Én azt szoktam mondani az albérleteseknek hogy miért nem vesznek inkáb hitelre egy lakást és annak a törlesztése bőven kijön az albérlet árából. És az még saját is. Ha esetleg későb nem tudjátok fizetni akkor az albérletet se tudnátok és nincs veszteni való.

2009. okt. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy Pesten nehezebb a kislányodat oviban elhelyezni...

Itt Bp-en sokkal több óvoda van, 1 kerületben több is, több a lehetőség, ráadásul esélyes, hogy itt-ott akad szabad férőhely is.

Én Budán lakom, körülöttünk gyalog 10 perces körzetben 5 óvoda is van!!!


Sajnos, arra tényleg számítani kell, hogy a gyerekek folyamatosan betegek lesznek, hol az egyik, hol a másik, hol mindkettő, várhatóan 1-2 hét ovi ill. bölcsi után...

És az oviból/bölcsiből azonnal telefonálnak, amint a gyerek belázasodik, hogy rögtön menj érte, még napközben (ezt kevés Munkaadó tolerálja)...

Sajnos, mindjárt ott kezdődnek a bajok, hogy sok Munkaadó fel sem vesz kisgyerekes anyukákat, számítanak a betegségekre...


Ezt a problémát csak úgy tudjátok kivédeni, ha :

- csak a férjed megy el dolgozni, te otthon maradsz a gyerekekkel és legalább a férjedet tehermentesíteni tudod (annak sincs sok értelme, hogy őt is kirúgják a hiányzásai miatt, ha ő is otthon maradna gyerekekkel betegségek idejére)...

- te otthon maradsz és a férjed főállást + mellékállást vállal...

- egyikőtök nappali munkahelyre megy dolgozni, másikotok éjszakai munkahelyet keres (pl. éjszakai takarítás, árufeltöltés, biztonsági őr, éjszakai őr, stb.)...

Így mindig lenne valaki a gyerekekkel, akár betegek, akár egészségesek, megosztanátok a munkát is, lenne 2 fizetés is!


Nem lesz könnyű, de mégsem kilátástalan a helyzet!

Az első pár év lesz nagyon nehéz, de a gyerekek egyre hosszabb ideig bírják majd betegségek nélkül, ahogy kialakul az immunitásuk.


Szerintem jól döntöttetek, egy nagyvárosban jóval több a munkalehetőség, a gyerekek oktatása is könnyebb, a megélhetés is olcsóbb...

A szülőkkel együtt lakni nagyon nem egészséges (próbáltam, megértelek benneteket). Erre tényleg rámehet a házasságotok! Jobb külön és jobb minél messzebb a szülőktől!!!


Esetleg azon még elgondolkodnék, hogy vajon Győrben (ha már úgyis költöznötök kell) nem lenne-e több lehetőség?... Ott sokan járnak át Ausztriába dolgozni, jóval több fizetésért, talán ott 1 fizetésből is meg lehetne élni... :D

Sokan járatják a gyerekeiket osztrák (magyar nyelvű!) iskolákba, mert ott valóban ingyenes az oktatás, magasabb színvonalú az oktatás és valóban gyerekbarát!!!


Szurkolok nektek!!! :)

2009. okt. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért nem lakást vesz, hanem albérletet fizet, mert nincs önerő? Lakást puszira, full hitelre nem lehet venni. Önereje meg nincs ám mindenkinek.
2009. okt. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lakást venni pénz nélkül ebben az országban????Még ha összejön akkor is lebeszélnék erről mindenkit,hogy óriási hitelt vegyen fel.Ez a dologtalanok ingyenélők országa,itt azok életét teszik lehetetlenné akik dolgozni szeretnének.Aki meg tud is,azt kirabolják teljesen,hogy a sok semmirekellő söpredéknek tudjanak osztogatni,akik életükben nem dolgoztak családi pótlékból segélyekből élnek.Sajnos itt ez a valóság.Mi vettünk lakást pénz nélkül pár éve.A férjem jól keresett és AKART dolgozni,de munkanélküli lett.Szerintetek segít valaki??Hát persze....Most aggódhatunk,hogy a full hiteles lakásunkat viszi a bank a szüleim házával együtt.Másoknak meg ingyen osztogatnak lakásokat mikért mi dolgoztunk meg,amit tőlünk loptak el legálisan.Itt nem érdemes tisztességesen dolgozni,az teszi jól aki feketén tud.

Egyébként maximálisan egyet értek a 01,46-os válaszolóval.

Ha lehetőség lenne más ország felé menni mi azt választanánk.Itt meg majd éljenek meg a nagyjaink és az alja nép pár év múlva abból amit az ingyenélők tesznek a nagy kalapba.

2009. okt. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is lebeszélnélek az önerő nélküli lakásvásárlásról. Mi megcsináltuk és hát nagyon megnehezítettük vele a mindennapokat. A szülők házára vettünk fel egy hitelt és a megvásárlandó lakásra egy másikat. A kettő együtt havonta 100ezer forint (jó kis chf alapú lakáshitel 35 évre). Pedig csak egy kis 10milliós másfél szobás lakást vettünk. Azért ugrottunk bele, mert jaj jön a baba, ne albérletbe szülessen már. Még tudjuk fizetni, de nagyon meg kell nézni, hogy mire költünk, hogy megéljünk. És nekünk még csak egy gyerkőcünk van.

Itt Pesten szerintem nem olyan könnyű megélni. Nálunk anno albérletben az albi díja 50ezer+ rezsi volt, ami télen simán elérte a 60-70ezret. Szóval úgy kalkulálj, hogy a férjednek legalább 150-200 ezret kell nettóban keresnie, hogy megéljetek és jussatok is egyről a kettőre, azaz tudjatok félretenni egy saját lakásra. Én csak úgy jönnék fel, ha mindkettőnknek biztos állása van a helyedben. Tudom, hogy rossz lehet a szülőkkel, de szülőként elsősorban a gyerekek érdekeit kell szem előtt tartani.

2009. okt. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Először is mindenkinek köszönöm a válaszát, sokat segítettetek vele. Természetesen csak úgy akarunki felmenni, ha már van munkaszerződésünk, ígéretekben nem lehet bízni.. lakás vagy ház vásárlására nem is gondoltunk, hiszen akárhogyis, a külön kis életünket most kezdjük el, hozzá kell szokni ahhoz is, mire jut és mire nem.. persze megértem, hogy az albi annyi, mint egy hiteltörlesztés...HA van önerőd, de nekünk ez, ami van nem nevezhető annak. :( Jó gondolatnak találtam a győri megoldást is, ezen is elbeszélgettünk a férjemmel..szóval 1000 köszönet érte. :)Az, hogy csak egyikünk dolgozzon és úgy megélni..hát.. egyrészt nem is várnám el a páromtól, hogy agyondolgozza magát, másrészt, szeretném én is kivenni a részem az anyagiakból. Igaz, egyelőre kapom a gyest..és a családipótlékot, de ez sem tart örökké..és ki ne akarna a gyerekeinek..meg egyáltalán magának is a lehető legjobbat. és egyébként is, ha ebben az országban kisember vagy és nem dolgozol, vagy éhen halsz, vagy nem halsz éhen és akkor: politikus vagy, vagy kisebbségi..tisztelet a kivételnek, vagy valamely felsőbb körökből származó egyén.. mondjuk ilyen alapon, szívesen mennék mondjuk a bkv-hoz pl. munkaügyesnek...

Még egyszer köszönet mindenkinek a tanácsokért és a jó kívánságokért! A nehéz helyzetű "hiteles" íroknak pedig azt kívánom, nyerjenek a lottón, vagy valami, de rendeződjön a helyzetetek. minden jót, üdv!

2009. okt. 18. 02:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!