Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik lehetnek a döntésem...

Mik lehetnek a döntésem következményei?

Figyelt kérdés
A Budapesti Műszaki Egyetemre járok. Egy papír hiánya miatt nem kaptam kollégiumot. Ideiglenesen befogadott egy középsuli kollégiuma, de az nekem nagyon nem tetszett, a zsivaj, az hogy hétvégére el kellett hagyni a kolit, hogy én vagyok az egyetlen egyetemista a koliban... Ezért fel kerestem apámat, akivel 5 éve nem beszéltem. Több zűr volt a családomban, apám meglőtte anyámat, zaklatta őt és a testvérét, anyámat sok dolog érte, sok minden jogtalanul, de kicsit én úgy érzem sok mindenbe belemagyarázza hogy apám keze van az ügyben. Vagy két éve nincs állandó munkája, mert " apám zaklatja, figyelteti". Anyámmal nem lehetett vitatkozni, csak veszekedni, mindig beleszólt abba kivel barátkozzak, hányszor mehetek el otthonról ( pedig otthonülős típus voltam), nem támogatta sosem terveimet. nem bírtam egyszerűen otthon, már húsz éves leszek, s még nem volt barátnőm, csak egy hétig. Az is csak egyszer. Nem bírtam tovább az otthoni légkört, ezért menekültem Pestre. eredetileg nem ez volt a terv, hanem az hogy melózok s fenntartom magam. De rá kellett ébrednem hogy nem vagyok zseni. Utóbbi időben diákhitelen gondolkoztam, de hogy így alakult nem kell felvennem. Anyám szerint apám csak azért segít, hogy legyen aki gondoskodik róla, ha megöregszik. Apámnak nincs vagyona, építőiparban dolgozik, de nincs fix állása. A kaja terén eléggé elengedik magukat, nem olcsó kajákat szeretnek enni, a felesége jól keres. kérdeztem hogy nem kell e valamit beleadnom a gépbe ( vettek most egy notebookot nekem, ami kell is mivel programozunk is, illetve minden szinte elektronikusan folyik az egyetemen). Erre meg azt mondta, hogy majd. Meg máskor elejtette hogy van aki 100 ezret megkeres ösztöndíjakból. De én nem fogok. A BME nem a legnagylelkűbb, s én nem vagyok zseni. Szakmából van két versenyeredményem, de a BME nekem is nagyon erős. Nem is vagyok biztos benne hogy el tudom végezni csúszás nélkül. Tanácstalan vagyok hogy jól döntöttem e. Anyám elárultam, s tönkre teszem az életem. Még majd kiegészítem a dolgokat, de mi a vélemyényetek?
2009. okt. 4. 21:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
A suli részéhez tudok hozzászólni: tudom hogy milyen nehéz a BME. Ha úgy érzed, beletörik a bicskád, gyere az DE-MK-ra, ez ugyanaz mint a BME csak ez Debrecenbe van, de ugyanaz a műszaki kar, ugyanazok a szakok, csak sokkal könnyebb és rugalmasabb. Itt kolit is kapnál, és nálunk puszira adják a 100 féle ösztöndíjakat...
2009. okt. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Ja, ez lemaradt: az összes tárgyad átveszik, tehát nem kell előlről kezdened.
2009. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, pont azt hagytam ki amit szerettem volna: Anyám szerint ha később nem is akarok segíteni apámon, akkor is beperelhetnek, mert adtak kaját szállást, de szerintem ha ez így is van nem lehet több mint a diákhitel tartozás. Szerintetek? Van jogi következménye ennek?
2009. okt. 4. 21:30
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha át kellesz menni máshova, az a Miskolci Egyetem lesz. Bánom, hogy nem oda mentem. Csak más a tanterv, emiatt alig pár kreditet tudok hasznosítani.
2009. okt. 4. 21:37
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha informatikus vagy és 2-3. éves, akkor elmehetnél gyakornoknak is valamelyik céghez.

Az valószínű hogy utána megcsúsznál 1-2 évet, de teljes anyagi és lelki függetlenségben lennél, kivehetnél albérletet (mindig van 1-2 évfolyamtárs ahol van üresedő szoba), és nem utolsósorban szakmailag is rengeteget fejlődnél...


A BME-n végzettek közül a 6-7 év alatt végzettek is zsíros állást kapnak, nem feltétel az 5 év alatt végzés. És aki mögött van már szakmai tapasztalat, na az kapja az igazán fincsi jólkereső állásokat.


Egy öregdiák.

2009. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Első éves vagyok, s villamosmérnök. Erre gondoltam amikor el akartam kezdeni, de a matekon túl kell lennem, mert az nem az erősségem.
2009. okt. 4. 21:51
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet jogi következménye,Szülőtartást csak nagyon ritkán ítélnek meg,és csak akkor ha a szülő kiskorától eltartotta és gondoskodott a gyerekéről,a szülő beteg és nincs megélhetése.
2009. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Jah értem, na ja, gólyának lenni szopás. Most a célod mindenképp az legyen hogy átvészeld az első félévet, szerezz egy jó átlagot és juss be koliba második félévben. Ha jól tudom még most is megvan az a rendszer, hogyha tanulmányi kiemelt vagy (x átlag felett), akkor automatikusan bejutsz.


Egyébként az albérlet jelenleg túl nagy kiadás lenne számodra? Néha lehet találni szumma 30 ezer körül is szobát, persze úgy hogy mondjuk egy 2 szobásban 4en éltek.

Levlistákon (akár felsőbb évfolyamokén), ill. iwiwen nézelődhetsz.

2009. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Figyelj csak! Azért mert az aynád meg az apád évekkel ezelőtt elvált, nem értem, hogy az anyádnak miért kell még mindig hátsó szándékot feltételeznie az apádról. Ne lihegd túl ezt a dolgot, sőt, én lehet megkérném anyámat, hogy nekem ne pocskondiázza az apámat, nem kell baromságokat beszélni, hogy majd beperelnek, mert etettek itattak egy ideig. Apropó, tartásdíjat kapott anyád valaha is? Az apád most úgy érzi, hogy lejött az ő ideje, hagyd hagy pátyolgassanak. A diákhitellel csinján, mert szerintem qrva nagy sz*pás az egész. Én alig tudtam kikecmeregni a törlesztésekből.
2009. okt. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
Ilyen érzéketlen kérdést rég olvastam. Mintha téged csak az érdekelne a szüleidből, mennyit keresnek és mivel tudnak téged támogatni. Nulla elkötelezettség, nulla szeretet bármelyik fél irányába. (Progmatos voltam ennél sokkal durvább családi helyzetben, a végén pincérkedtem és estire jártam, anyámnak fizettem az albérletét a keresetből - nagyon nem így fogalmaztam volna.) Nincs további hozzáfűznivalóm. Sajnálom a szüleidet.
2009. okt. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!