Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők! Ilyen esetben váláskor,...

Nők! Ilyen esetben váláskor, hogyan lehetne veletek egyezkedni? Mi az ami hatásos lenne?

Figyelt kérdés

A feleségemet 8 éve ismertem meg, volt már egy kisfia, ő most 10 éves. Született egy közös kislányunk, 2 éves. Sajnos tönkrement a kapcsolatunk, én szálltam ki belőle - nem túl szépen. Haragszik rám, ami jogos, de a kisfiút eltiltja tőlem. Ha elviszem a kislányunkat, sosem engedi, hogy a fiút is velünk tartson. Elég rosszul esik nekem is, mivel 2 éves kora óta nevelem. Ezzel büntet ez nem kérdés, de közben a gyerek is örülne ha velem jöhetne ő is. (az apja nem foglalkozik vele)

Mivel egyezkedjek, hogy ne csinálja ezt? Esetleg egy nagyobb gyerektartással? Bár úgy gondoltam, hogy csak azt fogom fizetni amit a bíróság megítél, ezen felül, pedig majd veszek a lányomnak ezt-azt. De ha felajánlanék neki egy ettől nagyobb összeget, talán belemenne?



2012. dec. 18. 11:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én rákérdeznék konkrétan h miért a gyerekkel büntet? Ugyanis ezzel nem csak neked hanem neki is rosszat tesz...
2012. dec. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Annyit mond, hogy nem az enyém, ne követelőzzek, semmi közöm hozzá. Bár eddig jó voltam.
2012. dec. 18. 11:37
 3/21 anonim ***** válasza:
63%
szerintem azt ugy vennè mintha megakarnàd vàsàrolni a gyereket... nem lehetne esetleg hogy leultok beszèlni errol?
2012. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
De jó, hogy még vannak ilyen pasik is! Én ugyan ilyen helyzetben voltam. Van egy 8 éves kisfiam előző házasságból és egy 4 éves kislány, közös. Elváltunk már egy éve és kb. 2x látta a kislányomat. Szerintem már meg sem ismerné a kislány....nemhogy még a fiút is látni akarta, ő egyiket sem...Szerintem a bíróságot kellene megkérdezned, hogy nincs e valami módja, hogy a nevelt gyerekre is kérj láthatást.
2012. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 wartburg353s ***** válasza:
100%
Most haragszik, de előbb-utóbb be fogja látni, hogy a gyereknek is jó lenne, ha elvihetnéd. Próbálj beszélni vele erről, tudatosítsd, hogy nemcsak téged büntet, hanem a saját gyerekét is! Ha egy kicsit alábbhagy a keserűsége, rájön majd, hogy ezt nem kéne.
2012. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Én értem hogy most haragszik, csak ez a "most" már 6 hete tart. Ennyi idő biztos nem elég ahhoz, hogy ne haragudjon rám az biztos, de már azért kellene tudnia racionálisan gondolkodni, a gyerek érdekében.

Lehet kicsit olyan szaga van mintha megvásárolnám, de per pillanat nincs jobb ötletem.

Bíróságtól tényleg lehet kérni ilyen láthatást? De van "apja" fizeti a gyerektartást, csak nem látogatja.

2012. dec. 18. 11:47
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
Arra jó voltál, hogy kiskorába segíts, persze most nem te vagy az Apja. Kérdez vissza, hogy régen sete voltál mégis hagyta, hogy neveld.
2012. dec. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mit mondhatnék neki, amivel meggyőzöm. Próbáltam már szépen, kevésbé szebben. De mindig kiforgatja a szavaimat. Nem mondom, hogy nincs bennem hiba, de a gyerekek szempontjából azért igyekszem kihozni valami normálisat. Neki is egyszerűbb lenne, ha csak azt nézzük, hogy elvinném mindkettőt, és addig egyedül lehetne egy kicsit. Nem értem. Eddig normális nőnek tartottam, bár voltak gondjaink, mindkettőnknek húzásai, de azt hittem a gyerek érdekeit nézi ő is. Egy 10 éves fiú még kicsi, nem lehet egyik pillanatról a másikra kivenni valakit az életéből. Akkor sem ha büntetni akar, és szerinte én rúgtam fel az életünket.

A pénzen kívül tényleg nem jut eszembe jobb mód, bár nem tudom, hogyan tálaljam.

2012. dec. 18. 12:00
 9/21 anonim ***** válasza:
42%

Minden éremnek két oldala van.

Ha megkérdezném az asszonyt, lehet, hogy azt mondaná, hogy azért vált el, mert te egy részeges, játékgépezős munkakerülő vagy, és nem akarja, hogy a fia egy ilyen alakkal járjon össze, és tőle vegyen példát.

2012. dec. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Vannak hibáim igen. De dolgozok, eddig tartottam őket is, nem vagy alkoholista -sőt.

De ezer más dolgoz tudna felhozni ellenem igen. Viszont egyik sem olyan, ami miatt nem bízhatna rám egy 10 éves gyereket.

Egyébként meg én akarok válni. Ez is a baja. Eddig vártam, hogy munkába álljon, mivel eddig otthon volt a kicsivel. De már nem fogok csak a gyerek(ek) miatt vele lenni.

2012. dec. 18. 12:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!