Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt élés, de külön kassza?...

Együtt élés, de külön kassza? Nálatok is van ilyen? Hogy élitek meg ezt az egészet? (gyerek is van)

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 22:39
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
63%

Ismerek ilyet, Apu húgáéknál. Mondjuk itt a férj kicsit túlzásba viszi.

A feleség zenepedagógus, a férj pedig európai hírű olajipari mérnök, szóval náluk igen szignifikáns különbség van a két fizetés között:D

De a pontos különbséget a feleség is csak találgatni tudja, ugyanis 20 év házasság után fogalma nincsen a férj fizetéséről. Amikor a gyermekeik Pestre mentek általános iskola után tanulni, a férj vett egy lakást, de a feleség azóta sem tudja, hogy pontosan mennyibe került, és miből vette. Saját pénz? Hitel? Tesójától kért kölcsön? Fogalma sincs:) Elég fura a pasas.

Szerinem a feleség már elgondolkodott többször is, hogy elmegy tőle. Csak a gyerekek miatt marad, mert róluk nagyon jól gondoskodik az apjuk, semmit nem sajnál tőlük. Nincsenek elkényeztetve, nem így értem. Annyi cipőjük van pl, amennyi szükséges, nem 200 pár. De amik vannak azok minőségiek, nem sajnálja a pénzt rá. Tanulásban is segít nekik, viszont cserébe "elvárja" a jó eredményeket. Szóval ahogy a gyerekeihez viszonyul, az példaértékű. Azt már kevésbé értem, hogy a saját felesége előtt miért titkolózik.

2012. nov. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 Jégtánc ***** válasza:
54%
Hadd kérdezzem már meg,miért lettek lehúzva,akik nem külön kasszán vannak?
2012. nov. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
87%

Ha együtt vagyunk akkor egyértelmű, hogy KÖZÖS kasszán vagyunk!

Érthetetlen számomra, hogy sok pár külön kasszán vannak még házasként is.

2012. nov. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
66%

Külön bankszámlánk van, de közös kasszán vagyunk. A férjemnek több a bevétele, de ennyivel többet is eszik (nagyjából, mert még sosem álltam neki számszerűsíteni). Szóval ha arányosan osztanánk a kiadásokat akkor is ennyi pénz maradna, csak nem egyben. Gyerekünk még nincs, de van két kutyánk és az enyém negyed akkora, mint az övé, szóval ha a tápot is arányosan osztanánk, akkor arra is ő költene többet. :) (nem azért van egy mondaton belül a gyerek, meg a kutya, mert szerintem u.a., mielőtt valaki nekem esik)

Mi azért sem külön kasszán vagyunk, mert akkor már nem felezésről lenne szó, annak meg mi értelme, hogy azt számolgassam, hogy ő 3x annyit eszik,mint én és akkor hogy osszam arányosan a kiadásinkat. Persze nem ez a fő és egyetlen ok, de elgondolkodtató.

Ismerek olyat is,ahol külön kasszán vannak és remek a kapcsolatuk, szóval nem vonok párhuzamot a boldogság és a pénzügyek közé, csak az a fontos, hogy mindkét félnek megfeleljen a felállás. Nekünk így jó, másnak meg úgy.

2012. nov. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
42%

Közös kasszán vagyunk 12 év házasság után, mindkettünk pénze egy számlára érkezik.

Fel nem fogom, hogy miért jó a külön kassza, mit bizonyít? Szerintem ott a kapcsolattal is gondok lehetnek.

2012. nov. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
63%

Számomra elképzelhetetlen lenne az is,hogy ne tudjam,hogy a férjem kb. mennyit keres!

De a különkassza is furcsa, főleg ahol gyerek van!

2012. nov. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Mindig mindenki le van húzva, tök mindegy mit mond.


Amúgy én meg fel nem fogom, miért nem lehet megérteni, hogy nem bizonyít ez sem és az sem semmit, ez egyszerűen annak a kérdése, hogy ki hogyan szokta meg, hogyan kényelmes.


Azért mert valakinek külön bankszámlára megy a fizu, az nem jelenti a bizalom meg a bla bla teljes hiányát, mert itt vagyunk pl mi is, mindig megjegyezzük, hogy egy számlánk lesz, de miután éjjel nappal dolgozunk, amikor meg nem akkor már épp nincs nyitva bank (megjegyzem mind a ketten kellünk hozzá, tehát nem elég ha én megyek), így még nem jutottunk el odáig, hogy ezt elintézzük, mivel pont nem ez a pics@ság a legfontosabb teendő az életünkben, majd megcsináljuk, ha lesz időnk, meg kedvünk. Amúgy is kedvező csomagú bankszámlám van, nem akarok azért fölöslegesen nagyobb összegeket fizetni számlavezetésre meg kártyára, mert presztízs kérdést csinálnak ebből a GYK-n.


A közös bankszámla sem jelent semmit, szüleimnél is így volt, azt 20 év után mégis elváltak és volt is nem egy veszekedés előtte a pénz miatt. Na?


Tök mindegy ki hogyan csinálja, higgyétek el teljesen lényegtelen, nem függ ettől az ég világon semmi. Egy normális kapcsolat nem egy vagy két bankszámlán fog elbukni ez tuti. Ha valaki anyagias akkor így is úgy is lesz belőle probléma.


Arra meg nem is gondoltok, hogy van aki vállalkozó pl. vagy akármi és átláthatóbb, ha nem megy oda még másnak a pénze is.

2012. nov. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
26%

Nos, ha két felnőtt ember házasodik össze, úgy értem 30 év felett, mindkettőnek megvan a külön kis vagyona, ami legtöbb esetben nem azonos. Szerintem ilyenkor a legjobb, ha továbbra is saját számlára érkezik a fizetés, és a közösbe beadnak x összeget, és arról fizetnek mindent. Ami marad, az meg marad külön. Én ezt tenném. Természetesen azért tudni akarnék hogy a férjembek mennyi pénze van, és mit kap, és én is elmondanám hogy mim van, és ki lehet egymást segíteni, de szerintem ez a jó.


Nagyon sok olyat láttam, mivel voltam fent társkereső oldalon, hogy sok pasi azért nem válik el, és titkos szeretőt keres, mert nem hajlandó lemondani a vagyonról amit nagyrészt ő teremtett meg. És meg is értem. Miért osztozzon a feleséggel azon amiért ő dolgozott. Ez alól kivételt képez szerintem a gyes időszak.. na mindegy. de biztos van ilyen nő is. Én nem akarok így járni, hogy azért nem hagy el a férjem, és közben megcsal, mert nem akarja nekem adni a fele vagyonát.


Jogilag is meglehetősen nehéz az összefonódott vagyonokat később boncolgatni. ezért sokkal tisztább, ha kezdetektől tisztázva van mi a közös és mi nem.


Ha valaki 20 évesen házasodik, mikor még egyiknek sincs semmije, akkor valóban értelmes dolog a teljesen közös kassza, mert ami lesz az közös.


Akik meg együtt élnek, ott nyilván külön kassza van. Hiszen ha a pasi nem veszi el a nőt, akkor annak ez is oka lehet, hogy nem akar közös kasszát. Házassági szerződést elővenni meg már milyen, nem igaz? nekem van egy ilyen jó barátom. 3 éve él együtt egy nővel, aki előtte is munkanélküli volt, most meg gyerek van. Mindent a pasi fizet, de nem fogja elvenni a nőt, mert nem akar közös kasszát. mert ha szétmennek nem akar osztozni. Így is mindent ő fizet, még a maradék feléről is mondjon le? hát nem... Mondjuk a nő se úgy viselkedik mint akit én szívesen elvennék. de ez más kérdés.


A szüleimen is látom, hogy ugyan nem váltak el, de nagyon nehéz is lenne megosztozni. Én nem akarok ilyet. hogy fillérken vitázzunk később. ezért jobb ha minden tiszta előre.


34/N

2012. nov. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
Nagybátyáméknál a következő a helyzet: A férj kb háromszor annyit keres, mint a feleség. A családi kasszába pont annyit hajlandó betenni, mint a feleség jövedelme, a többit elszórja, elszórakozza, eltippmixeli stb. Ha elmegy boltba vagy tankolni, utólag visszakéri az árát. Felesége akciós cuccokat főz és turkálóból öltözik, mert máshogy nem jönnének ki. Három gyerek van, csak a legidősebb él külön, a két kisebb még tanul.
2012. nov. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
12%
Én ugyan még nem élek együtt a párommal, de hamarosan összeköltözünk. Már beszélgettünk ezekről a dolgokról mi is, hogy miként, hogyan kellene majd. Abban állapodtunk meg, hogy külön kasszán leszünk, abban az értelemben, hogy a rezsi, kaja közös, ami pedig marad azt mindenki költi magára, vagy amire szeretné (a saját fizetéséből amit ő megkeresett), ha pedig valamire gyűjtenénk, vagy nyaralásra tennénk félre, akkor azt közösen gyűjtenénk, mindenki ahogyan bele tud tenni, a fizetéséhez mérten. A közös kasszát én azért nem tartom jó ötletnek, mert ha pl. a párom megkeresi a dupláját annak aminek én, én meg elköltöm szépen sminkcuccokra, cipőkre, ruhákra? Ha ajándékot, meglepetést szeretnénk egymásnak vásárolni, szülinapra pl., akkor nem lesz az, hogy hova tűnt a közösből mondjuk 10 ezer hipp-hopp? stb. stb. stb. (Aztán majd kiderül, mennyire fog ez működni. :) )
2012. nov. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!