Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a párom nem...

Mit tehetek, ha a párom nem tud igy betegen elfogadni?

Figyelt kérdés
eléggé beteges vagyok,es mostis pl beteg vagyok másfél hónapja idült gyomorhurutom van másfél hónapja,es mellette lelki gondjaim is vannak.mindig megbánt, hogy hogy lehetek 20évesen beteg.szerintetek,ha valaki szeret az elfogad betegen???Meg azt mondta ,hogy mindenképp azt exe sorsára akarok jutni, meg ilyenek holott aztsem tudja mit érzek nap mint nap főleg mikor teljesen legyengül a szivem is.Ti mit tennétek????
2009. aug. 10. 14:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
akkor küldd el a francba, ha nem tud így elfogadni. sőt, jobban kéne törődnie veled.
2009. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
mit akarsz ilyen idióta érzéketlen pasitól? ha vele maradsz továbbra is ezt fogod kapni. Rajtad múlik...
2009. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Ez csak egy átmeneti állapot nálad, hamarosan meg fogsz gyógyulni. Annyit meg csak kibír, nem?

[link]

Itt van egy cikk a betegségről.

2009. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Legyengül a szíved?Ezt,hogy érted,orvos mondta neked?

Gyomorhurut is,szerintem neked komoly pszichés problémáid vannak.Nem voltál vele még orvosnál?Menj mielőbb,mert komolyabb baj is lehet ebből.A családi háttered milyen otthon,úgy értem a szüleid,szeretetben békében nőttél fel?

2009. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
Ez csak arra utal, hogy te sokkal jobbat érdemelsz. Olyat, aki betegen is ugyanúgy szeret...
2009. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%

"ha vele maradsz továbbra is ezt fogod kapni"


ez a része, nem igaz... hiszen ő is megmondta, hogy ki fog dobni, meg még1szer beteg merészelsz lenni...


hát hagyd ott... biztos nem szerelemből van veled...

2009. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi,hogy megkérdezem,de te mindig beteg szoktál lenni?Úgy értem,hogy rendszeresen beteg vagy,lehet azt mondani,hogy többet betegeskedsz mint amennyiszer egészséges vagy? Azért kérdezem mert írtad,hogy a párod kiakadt,és tények elé állított,hogy még egyszer beteg leszel akkor dobni fog...Nekem ez nagyon furcsa,hisz mindenki szokott az életben beteg lenni,és nem ezt a reakciót,viselkedést tapasztaljuk a párunktól.Sőt inkább én azt tapasztaltam,hogy a férfiak sokkal rosszabb"betegek" mint mi nők ,mert ők teljesen el tudják hagyni magukat,és bizony ápolgatni is kell őket.(akár egy náthánál is) A nők csak akkor esnek ágynak ha tényleg komoly a dolog,általában elég jól bírjuk a tüneteket..Én is voltam beteg,és a párom végig ápolt...
2009. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

1.)

Honnan tudjátok, h lány a kérdező?

2.)

Ez a sok betegség pszichés eredetű, vagy valamilyen genetikai, születési rendellenességre vezethető vissza?

Nem lehet, hogy csak egy sokkterápiával akar rád hatni, hogy ne produkálj újabb és újabb betegség tüneteket?

(persze csak, ha tényleg lelki okai vannak a tüneteidnek...)

2009. aug. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Nem tudom, hogy mikre gondoltál "lelki gondok" alatt, és nem is szeretnék pálcát törni hogy kinek van igaza.

De valóban, attól még hogy az ember beteg, nem feltétlenül kell elhagynia magát.

Ezt neked kell érezned mennyi igazság van abban amit a párod a fejedre olvas, de szerintem ha ennyit betegeskedsz keress fel egy jó pszichiátert, mert sokat segithet.

Lehet hogy a fizikai panaszaid megmaradnak de talán a hozzáálálásodon lehet változtatni, hogy ne ugy kezeld magad mint aki 'beteges'.

Én pámikbeteg vagyok 4 éve, (elég csunya rohamokkal helyenként és gyógyszeres kezeléssel), de ha a te saját hozzáállásod pozitiv, ő is másként fog kezelni.


A pasik nagy része nem tud mit kezdeni a 'lelki' bajokkal, és hidd el neked sem lenne jó ha a fiatal éveidet ilyen miliőben töltöd.


A fizikai betegség (mint a te esetedben a gyomorhurut), természetesen nem félvállról kezelendő, de a hozzáállásodon változtatnod kell.


Sajnos a lelki gondokat a pasik előbb-utóbb meguinják., ugyhogy sok szedd össze magad, beszélj a pároddal és keress fel egy szakembert. :)


Jobbulást.


26L

2009. aug. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

16:33-nak:


Pánikbetegként ilyen hozzászólást írni, már fél gyógyulás! :-)


Gratulálok! :-)

2009. aug. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!