Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan idegtépő ez a zsúfóltság...

Olyan idegtépő ez a zsúfóltság, már soha sem lesz vége?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta hol a hugommal, anyummal, mamámmal kellett osztozkodnom a szobán. Mindig minden ebben a szobában zajlott, nem volt soha egy kis nyugalmam.

Most a nyáron felújították a házat, és mindenkinek külön szobája lett.

Én ennek örvendtem is, de erre fel anyum beköltözött hozzám a szobába, pedig apuval jól vannak (a testvérem ragaszkodik a saját szobájához), és nekem ismét nincs magánszférám.

Nem akarom megsérteni anyut, de nekem is jól esne a saját kicsi terem.


2012. okt. 23. 13:34
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
89%
Üljetek le beszélgetni,és mondd el neki,hogy szeretnél egyedül lenni.Hidd el,megfogja érteni.:)
2012. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ezt már az évek során sokszor átbeszéltük, de mindig én húztam a rövidebbet.

ÉS nagyon tanácstalan vagyok, mert anyu a testvéremmel nem aludhat, apuval nem tudnak együtt aludni, meg ilyenek.

És nekem nem hagynak lehetőségeket.

2012. okt. 23. 13:40
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tudnak együtt aludni?
2012. okt. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

nekem erről az a tapasztalatom, hogy ennek soha nincs vége. Én 24 évig 21 négyzetméteren éltem, úgy hogy 4-en voltunk, és amikor úgy adódott volna, hogy lett volna saját szobám, akkor a szüleim minden módon elkezdték fékezni ezt a dolgot. Ilyen zsúfoltságban tökéletesen lehet valakit hatalom alatt tartani, és ha a rendszer eddig stabilan működött az azt jelenti, hogy valakinek ezt érdeke fenntartani. Nekem például apám tartja fent ezt a rendszert, és a család összes tagját igyekszik olyan szinten elnyomni, hogy összes önálló döntést azonnal ellehetetleníti. Persze duma szinten azt mondja, hogy ez egy kényszerhelyzet, meg hogy nem telik többre, pedig 430 ezer forint a havi fizetése. Érdekes, hogy ezt a család összes tagja el is hiszi neki. (mivel személyiségükbe annyira sérültek, hogy nem tudják megítélni). Persze nagyon jó taktikája van, senkinek nem enged beleszólást a pénzügyekbe, és direkt elkölti a pénzt értelmetlen dolgokra, mint például, hogy papíron üzemképesen tart egy 20 éve totálkáros autót. Közöttem és apám között rendszerek a verekedések és a rendőrségi ügyek. Sajnos gyerekkoromban bentlakásos iskolába küldött, pedig feljelenthettem volna a gyámügynél kínzásért és családon belüli erőszakért.

Nekem az a véleményem, hogy ha valaki nem engedi, hogy önálló élettered legyen az súlyosan bántalmaz téged, és maximum azért nem veszed észre, mert ebbe nőttél bele. A másik eset, ha anyád és apád között mégsincs minden rendben. Végülis fura, hogy apádnak ez nem fura.

2012. okt. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ezt soha nem tudtam, és nem értettem, de mióta az eszem tudom soha nem aludtak együtt.
2012. okt. 23. 13:49
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyest egyetértek az utolsó válaszolóval.

Bele lehet őrülni, ha az embernek nincs magánszférája. Egy önálló gondolatod, mozdulatod sincs, veszélyezi az egész napodat.

Hány éves vagy? És miért nem veszik már észre magukat?

2012. okt. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az ő házasságuk rossz, a te életed hadd legyen már jobb!

Nem tehetsz te arról...

2012. okt. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok.. bocsánat, nem veszélyezi :D hanem feszélyezi.
2012. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Lehet nekik nem furcsa, mert mindketten ebben nőttek fel.

De az is bíztos, hogy mikor oda kerülök, minden erőmmel azon leszek, hogy én ne így oldjam meg a dolgokat.

Amúgy ez a különalvás nekem mindig is furcsa volt, már a nagyszülőknél is.

2012. okt. 23. 13:53
 10/23 anonim ***** válasza:
A jelen helyzetbe születtél bele. Ha idáig nem használt bármi beszélgetés, ezután sem fog. Annyit tehetsz, kibírod addig, míg lehetőséged lesz külön költöznöd.
2012. okt. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!