Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdjek egy lusta anyóssal...

Greeny23 kérdése:

Mit kezdjek egy lusta anyóssal, aki úgy bánik velem, mintha a cselédje lennék?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: néhány hete odaköltöztem a páromhoz és az ő anyjához. Ez nem tervezett volt, a szüleimet manipulálta a nővérem (kellett nekik a hely), anyám szinte elzavart otthonról. Szóval már néhány hete anyósomnál lakok. Ekkor kezdődtek a problémák: nem tanulhattam tovább, pedig felvettek végre az álom-szakra, amire régóta vágytam (a páromat ez nagyon bántotta), anyósom kijelentette, hogy akkor menjek el dolgozni, így nem tanulhatok tovább!!! A háztartást én vezetem, ezt szó szerint értsétek. Főzök, takarítok, bevásárolok (a konyhapénzhez kb 10 ezer forinttal járult hozzá anyósom) a párom pénzén veszem, ami kell, pedig az anyósom is dolgozik. Ő csak a mosást intézi, meg kitereget, minden más az én dolgom. Hazajön, várja a meleg ebédet és egészen elalvásig a TV-t nézi és telefonálgat (amit szintén a párom fizet). Szavajárása: "majd te úgyis megcsinálod". Mellesleg főzni se tud, a házimunka neki felesleges időpocsékolás. Amíg én nem laktam itt, addig a 75 éves, gerincsérves anyukájánál ettünk. Korábban se főzött és a takarítást is hanyagolja, volt, hogy a párommal közösen csináltuk meg már anno. Van munkahely kilátásban, amint összejön nekem, keresünk albit és elköltözünk. A párom mindenben mellettem áll, elmondom neki ezeket a dolgokat, ilyenkor egyre dühösebb lesz. Nem célom, hogy uszítsam az anyja ellen, mindig nyugtatom, hogy ez csak átmeneti állapot.

Mit tegyek, hogy a banya észrevegye magát, hogy nem vagyok a cselédje? Ha ott hagyom a koszt, meg nem főzök, a párom issza meg a levét és persze én is, mert a banya utcára tehet engem, bár a párom ezt biztosan nem engedné (még ideiglenesre sem hagyott bejelentkezni anyósom, anyám jóindulatán múlt, hogy nem jelentett ki a régi címemről).


A történet része, hogy egy 11 hónapja itt aludtam, párom éjszakás volt és az anyósom bejött, beszélgettünk. A végén kibökte, hogy ő szerinte a fia különbet érdemel és ő csak a legjobbat akarja neki. Másnap sírva mondtam el a páromnak. Miután hazamentem, volt egy nagyon csúnya vitájuk, a párom kérdőre vonta őt, hogy mégis hogy képzeli ezt? Persze tagadta az egészet, de a párom hitt nekem. Néhány hétig nem voltam náluk, aztán "kibékültünk".


Szóval én itt jelenleg egy megtűrt személy vagyok. Legalábbis az anyósom részéről.



2012. szept. 28. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Költözzetek albérletre erre más megoldás nincs.
2012. szept. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Vállald be az álomszakod levelezőn, menj el dolgozni, pároddal költözzetek albérletbe.
2012. szept. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Kellemetlen helyzet, de ezzel sajnos nem tudsz mit tenni. Amíg nincs munkád és nem tudtok elköltözni, addig sajnos tűrnöd kell, mert mint te is mondtad, befogadott személy vagy.
2012. szept. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
költözzetek el, de minél előbb.
2012. szept. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Oké szemét hozzá állása van az anyósnak de ha ő dolgozik te pedig nem akkor szerintem az, hogy te főzöl az elég természetes.
2012. szept. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Mint írtam, igazából sosem végzett házimunkát, szerinte ez felesleges időpocsékolás, a férje is elvált tőle már régen.
2012. szept. 28. 12:56
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

azért néhányan tudnak okos tanácsot adni: költözzetek el minél előbb, költözzetek albérletbe stb. Írta a kérdező:


Van munkahely kilátásban, amint összejön nekem, keresünk albit és elköltözünk


Tehát ne azt mondjátok, amit ő is tud, hiszen amíg nincs lóvé, nem tudnak elmenni.


Én csak a saját szobánkat takarítanám és a magunk dolgait elraknám és kész. És nem azért, mert nincs időd megcsinálni, hanem azért, mert ilyen bunkón áll hozzád. Viszont jó, hogy a párod melléd állt.

2012. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
Egyetemen kérj halasztást, és kezd el jövőre, amikorra rendbejönnek a dolgaitok.
2012. szept. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Miért nem mentél koliba?

nappali mellett annyi diákmelót tudtál volna csinálni amiből eléldegélsz

2012. szept. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!