Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Annyira elveszettnek érzem magam.

Figyelt kérdés
Szóval 13 éves vagyok. A szüleim elváltak még 4 éves koromban, (apukám csalta 2 éven keresztül, és született egy testvérem is) anyukám akkor nagyon ki volt borulva, mikor ezt megtudta. Pár hónapig azt sem engedte, hogy találkozzunk apukámmal (van egy 17 éves bátyám), pedig nekünk nagyon hiányzott. Akárhányszor ha találkoztunk apukám feleségével és a testvéremmel, mindig balhé volt, és apukámat hívogatta, és olyanokat mondott neki, hogy még ma is sírva fakadok ha erre gondolok. Aztán született még egy testvérem megint apukám felől, azon is nagyon kiakadt. kb. 7 évig nem beszéltek, de pár éve már elkezdett javulni a kapcsolatuk, és mára már nagyon jóban vannak. Nyáron volt egy olyan ötlet, hogy apukámékhoz költözök (apukám és a felesége kapcsolata nagyon ingadozó, úgy tűnik nem lesznek már sokáig együtt), Én régen utáltam apukám feleségét, de mostanra nagyon megszerettem és a testvéreimet is imádom. De anyukám nem engedte, hogy oda költözzek, és ez engem nagyon megvisel, mert imádok ott lenni. Jó a hangulat, hétvégén voltam náluk és nagyon sírtam mikor el kellett jöjjek onnan. Rossz újra itthon lenni, nagy a negatívság itt, és én egy nagyon pozitív személyiség vagyok. Apukám itt aludt nálunk, és ilyenkor azért bátrabb vagyok erről beszélni anyukámnak, mint mikor nincs itt. Reggel ideges voltam, és mondtam, hogy el akarok költözni, és erre anyukám szomorúan azt kérdezte: "Hát itt hagynád az anyukádat?". Én erre azt válaszoltam, hogy "Nem tartozok felelősséggel érted", mire Ő nem válaszolt. Mit tegyek hogy elengedjen? Kérlek segítsetek, kétségbe vagyok esve, olyan elveszettnek érzem magam.
2012. szept. 12. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

Becsüld meg az anyukádat, apukád nem jó ember.

CSak neked mutatja magát annak.

2012. szept. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Apukám nagyon is jó ember, nem értem mit ítélsz meg másokat, maikor összesen egy dolgot tudsz róluk, apukám nagyon szerette anyukámat, és azért anyukám sem volt mindig jó felesége apukámnak, mindig más pasikkal flörtölt, és mindig megalázta apukámat ,lehordta mindennek.
2012. szept. 12. 15:30
 3/14 klopusz ***** válasza:
70%

Szia!


Egyelőre nem sokat tudsz tenni, ha anyukád elzárkózik az ötletedtől. Mivel kiskorú vagy, megakadályozhatja az elköltözésedet.

Nem akarok vádaskodni és ítélkezni, de azért nem volt szép az "itthagynád az anyukádat" mondat, hiszen Te nem tehetsz apukád elköltözéséről és nem kellene benned bűntudatot kelteni.

Nézz utána, hány éves kortól dönthetsz úgy szabadon, hogy inkább apukádékkal élsz - nem emlékszem pontosan, de nem kell megvárnod a nagykorúságodagt, illetve bíróságon is lehet kérni, hogy költözhess (esetleg a gyámhivatal is segíthet). Kérd meg apukádat, segítsen utána nézni a dolgoknak.


Sok sikert!

2012. szept. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat. Az van, hogy 14 éves korban már beleszólhat a gyerek is, hogy mit akar a bíróságon. Volt az a verzió is, hogy ha anyukám nem enged el, akkor el szökök, de aztán apukám feleségének a testvére felvilágosított arról, hogy ez nem lehetséges, mert gyerekrablásnak számít. Ráadásul iskolába sem tudnak beíratni, mert ott azon a területen csak a körzetieket veszik fel. Én annyira szeretnék elköltözni.
2012. szept. 12. 15:39
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

"(apukám csalta 2 éven keresztül, és született egy testvérem is)"


Bármit is követett el apukád, és bármivel is tömi a fejed, erre nincs mentség. Ha annyira szörnyű volt édesanyád mellett neki, miért nem vált el, és tartott utána más nőt, csinált neki gyereket? Miért a házassága közben?

Szóval a lényeg, ebben a történetben én inkább édesapádat ítélem el, mint ember, nem édesanyádat.

2012. szept. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Bármit is követett el apukád=

bármit is követett el aNYukád, elnézést, félreírtam

2012. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Először is senkinek sincs joga elítélni egy másik embert. És nem is azt kérdeztem, hogy mit gondolsz apukámról, hanem hogy hogyan érjem el, hogy anyukám elengedjen. És arról meg nem tehetek, hogy el akarok költözni itthonról.
2012. szept. 12. 15:51
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Bocs. Segíteni nem tudok, de szomorú, hogy sok válaszoló, gyerekesebben reagál, mint te 13 évesen. Pár mondatból már is tudják, hogy apud maga az ördög.:)))) Mint az ovisok.:)) Isten mentsen az ilyen emberektől.
2012. szept. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jó, hogy valaki így gondolja. Köszönöm.
2012. szept. 16. 23:09
 10/14 Srapnel ***** válasza:
Igazából sok mindent nem tehetsz azon kívül, hogy addig kéred, amíg meg nem engedi.
2012. szept. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!