Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ilyenkor?

Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Én 35 éves vagyok a párom pedig 37 éves.Amikor meg ismerkedtünk 16 éves voltam,a kislányunkat 18 évesen szültem.Mi is nagyon szegények voltunk és a párom szülei is.Már 17 évesen vele éltem.Egyszerűen a családom nem tudta elfogadni a párom mert hogy szegény és soha nem lesz megfelelő életem mellette.Lenézték mindig és ahogy csak tudták bántották.Egyszer addig fajult a dolog hogy két bátyám megverte a párom amikor ő 22 éves volt.Attól a perctől meg mondta soha többet nem foglalkozik velük,és onnan én sem beszéltem a családommal.Addig jutottunk hogy a párom önerőből feltört és lett egy nagyon komoly vállalkozása.Egy kis faluban élünk közel 40 embernek biztosít munkát,nagy telephelye van teherautók.Anyagi gondjaink nincsenek.A párom 4 hónapja vett egy felső kategóriás autót amit már régóta szeretet volna,szép házunk van.Kislányunknak megvettük a szomszéd bácsi házát.Azt tudni lehet hogy innen szinte elhelyezkedni lehetetlen.A bátyám külföldön dolgozott vett egy házat a munka pedig megszűnt.Az édesanyám megkeresett hogy vegyük fel a bátyámat dolgozni mert nagyon nagy bajban van.De a hosszú évek alatt a párom mindig azt mondta családtagot soha nem fog alkalmazni.Most azt nem tudom ezek a történések után hogy adjam elő a páromnak ezt a dolgot.
2012. júl. 24. 10:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet,de én nem alakmaznám az az egy biztos.Ha Ők képesek voltak így viselkedni,bántalmazni a párod,akkor ne érdekeljen téged,hogy meg vannak szorulva.Amikor megszakítottad velük a kapcsolatot,akkor kerestek titeket??Vagy csak most,mikor kiderült,hogy jól álltok?

Nem kell haragban lenni a családdal az biztos,de én ezt megbocsájtani nem tudnám nekik.

Egyszerűen mond el a párodnak a dolgot.

2012. júl. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértem a párodat, ezek után én sem lennék erre hajlandó. Ezt neked is meg kell értened, és el is kell fogadni. Mit műveltek vele, és ezáltal veled? Ez elfogadhatatlan, hogy így viselkedjen valakinek a családja. Akkor nem jó, ha nincs pénze, akkor meg igen, amikor van? Ha nem verték volna meg, akkor még azt mondom, megbocsájtás jó dolog, de így nem.
2012. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Kölcsön kenyér visszajár.. Mostmár látják hogy jól megy a sorod és te segítss rajtuk.Annak idején ellenezték akkor miről beszélünk? Segített ő rajtad? Még összeverekedtek a pároddal is.. szerintem mondd el a párodnak és azt is hogy ne alkalmazza. Ezt énsenkinek nem bocsájtanám meg.
2012. júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem alkalmaznám. Nemcsak a történtek miatt,de soha nem jó,ha családtag az alkalmazott! Ha nem dolgozik rendesen,vagy bármit kavar, a többieket is demorizálhatja.

Ha a párod nem lenne vállalkozó, a bátyádnak akkor is kellene munkát keresni.

Legfeljebb megemlíteném a férjemnek,hogy tudjon róla,de a döntést neki kell meghozni.

2012. júl. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen előzmények után akkor se venném fel, ha ő lenne a világon az egyetlen alkalmas ember a feladatra.
2012. júl. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

"Képzeld, Drágám, anyám megkeresett, hogy vegyük fel a bátyámat dolgozni. Nem is értem, hogy gondolták ezt..."


Szerintem ennyivel a tudtára adod a párodnak, hogy mi is történt, és ebben benne van az is, hogy ebbe te se mennél bele. Mert ugye nem mennél bele?

2012. júl. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az igazság az hogy jó pár év eltelt mire egyel talán szóba álltunk egymással.Most sem az a felhőtlen.Ők voltak a hangadói hogy a párom hamarosan elbukik.És hogy egy bűnöző nem is a vállalkozásából van annyi pénze.Mondjuk sokan foglalkoznak velünk,de a párom annyira higgadt semmi pletykára nem alapoz.Igen,pontosan azért nem alkalmaz családtagot ne befolyásolja a többi alkalmazottat.Se az én szüleim nem segítettek se az övéi.Ráadásul még a párom szülei el is váltak még amikor 5 éves volt.Még a mai napig is 16-17 órákat dolgozik és rengeteget úton van.Köszönöm az eddigi válaszokat.
2012. júl. 24. 10:38
 8/20 A kérdező kommentje:
és még az lemaradt hogy amikor a kislányunknak megvettük a házat akkor egy megbízható személynek mondta az édesanyám hogy így elkényeztetni egy gyereket meg sem fogja tudni mi az élet és hogy csak nagyzolunk.Igen mert azt mondták remélik minket is elfog hagyni a kislányunk mint őket én hogy 17 évesen elköltöztem tőlük.Persze a párom ilyesmiken csak mosolyog.
2012. júl. 24. 10:44
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább anyukádnak mondanám el, hogy a történtek után nem is értem, hogy fordulhatott meg a gondolat a fejében...
2012. júl. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy nem szabad felvenni! Te nem tehetsz semmit, ha van a férjednek egy csöpp esze akkor az életbe nem veszi fel!
2012. júl. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!