Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nekem kéne ellátnom?

Tényleg nekem kéne ellátnom?

Figyelt kérdés

Nagymamámnál élünk a férjemmel mert újítjuk a lakásunkat, viszont ő most elutazott egy hétre, gyógyfürdőbe mert beteg. Itt él a nagybátyám is, külön házban, de egy telken. Nyáron lesz 40 éves és szó szerint egy putrit csinált a lakásából. Szóval most én főzök rá is meg én csinálok helyette mindent. A nagymamám nagyon elkényeztette, a mai napig a pici fiának gondolja, megcsinál helyette mindent, azonnal ugrik ha a fia mond valamit. Sokszor volt olyan hogy mamám jött haza hullafáradtan munkából és akkor állt neki sütit sütni mert nagybátyám édességet kívánt. A minap kint voltam a konyhában mosogattam és nagybátyám jött fel hogy éhes. (Egyébként egész nap alszik, nem csinál semmit, csak enni jön fel) Mondtam hogy van gombapaprikás egye meg nyugodtan, erre mondja nekem hogy főzzek neki tésztát. Elmondtam neki hogy én nem az anyja vagyok, nem fogom kiszolgálni. Utána mondta hogy hát jó, akkor kéne csinálni hozzá krumplit, megcsinálom-e? Mondtam hogy nem, ő is megtudja. Anyukám ezt elmondta mamámnak és ő még engem hurrogott le hogy miért nem szolgáltam ki a pici fiát. Én elmondtam neki, hogy egész nap meg sem álltam, takarítottam utána, meg elmosogattam helyette. Ezzel nem is lenne baj, ez oké, még a kajáját is megcsináltam volna nagyon szívesen (ma is én főzök neki paprikás krumplit) de aznap meg sem álltam és baromi fáradt voltam (várandós vagyok, ezért merülök ki nagyon hamar). Szóval én voltam a hibás hogy miért nem szolgálom ki. Anyukám is elmondta mamámnak hogy nagyon elfogult vele szemben.

Általában nappal alszik és éjszaka jön fel enni, ma is arra keltem hogy tele a mosogató, tegnap este is főzött valamit, és kérdeztem hogy ugye elmosogatod? Mondta hogy nem, ki van zárva, de beteszi a többi edényhez. Megjegyzem, soha életében nem mosogatott el maga után.


A kérdésem az, hogy most én vagyok a hülye és valóban ennyire ki kéne szolgálnom őt?


2012. ápr. 24. 13:01
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mellesleg nagyon imádom őt, jó ember amúgy, de rettenetesen tunya... Tényleg nagyon szívesen csinálok neki ebédet, bár szerintem ez sem az én dolgom lenne, de legalább elmosogathatna maga után. Az egész család ki van rá akadva, persze jogosan. :-(
2012. ápr. 24. 13:05
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem vagy hülye, a helyedben semmit nem csinálnék meg utána, majd az anyja takarít helyette ha ennyire akarja.
2012. ápr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kéne kiszolgálnod!! Megáll az ész.
2012. ápr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is, de ha nem csinálom meg helyette, akkor egy hétig állnánk a dzsuvában én meg azt nem tudom elviselni. Viszont sehogy nem lehet rávenni hogy csinálja meg, ezért nekem kell sajnos.
2012. ápr. 24. 13:09
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a hülye, ha kiszolgálod. Egyáltalán mit csinál a szerencsétlen, öreg. ellátásra szoruló 40 éves nagybátyád? Még arra is lusta volt, hogy családot alapítson? Vagy olyan elviselhetetlen volt, hogy még a felesége is kirúgta? Én 67 éves vagyok. Az én gyerekeimnek már családjuk van, s nem a mama szoknyáján lógnak. Amikor az anyukája ennyire elkényezteti, nem gondol arra, hogy mi lesz arany pici fiával, ha ő örökre elmegy? Egyáltalán nem kell kiszolgálnod. Legalább addig gyakorolja az önállóságot, amíg a mama nincs otthon. Az ajtót pedig ha lehet, zárd be belülről és elfordítva hagyd benne a kulcsot, hogy éjjel ne tudjon bemenni. egyáltalán mit keres ő éjjel a te cuccod között?
2012. ápr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nincs felesége, barátnője sem volt soha és nem is törekszik rá. Részben mamám hibája hogy ilyen lett, soha nem mondott neki nemet. Télen nekünk hidegben kellett fürdenünk, mondván sokat fogyaszt a fűtőtest a fürdőben, de nála még most is! megy két kályha meg a hősugárzó. Mamám ezért sem szólt rá, neki mindent lehet sajnos. Az ajtót nem zárhatom be, közös konyha, neki csak két szobája van meg egy fürdője.
2012. ápr. 24. 13:17
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felháborító amit művel. Megértem hogy valamilyen szinted szereted és ezért szívesen főzöl rá, de az nem állapot hogy Te mint várandós kismama kiszolgálsz egy 40 éves férfit akinek az elmondottak alapján fizikailag nincs baja csak lusta. Én a helyedben elmondtam volna az egész családnak hogy kapjanak már észbe mert ez nem állapot. Ha meg ez sem működik akkor mondd azt hogy ha egy egészséges férfinek nwm kell dolgoznia vagy besegítenie a házkörül éa finoman szólva a seggét is kinyalják akkor Te mint leendő anyuka se fogsz semmit se csinálni és ha őt kiszolgálják akkor veled is tegyék ugyan ezt. Ha errw nem kapnak észbe akkor szerintem gondolkodj el a költözésen.
2012. ápr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám mondodd nekem egy okosságot, ami bevállt. Támadd a hiúságát:

30 alatt: úgyse tudod jól megcsinálni

30 fölött: úgyis öreg vagy hozzá

Minden férfit képes anyám irányítani. Még a tahó nagybátyámat is.

2012. ápr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mindenki tisztában van vele milyen tunya, de semmit nem csinálnak vele.. amíg mamám ennyire a pártján van, addig nem is lehet. De szerintem már megváltoztatni sem tudjuk. Mellesleg az a lakás amiben most éppen ő van, az a miénk a férjemmel. Fél éve könyörgünk neki hogy költözzön fel a padlásra amit mi a férjemmel közösen csináltunk meg. Egy tip-top új lakás. De nem képes felfogni a csökött agyával hogy én nyáron szülök és addigra rendbe kell hoznunk azt a putrit amiben jelenleg ő él.
2012. ápr. 24. 13:32
 10/15 Bence_ ***** válasza:

Már elnézést, de ha annyira jó ember lenne, akkor figyelne rád. Nem?

Ha jó ember akkor figyel a környezetére. Ugyan úgy dolgozik, tesz azért, hogy a családja boldogan éljen.

Mosogatni meg mindenki tud, gondolom nem fogyatékos.

Ha tojik mindenkire, akkor milyen ember is?

2012. ápr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!