Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok sem divat kopogni?

Nálatok sem divat kopogni?

Figyelt kérdés
Rendkívül illetlen dolognak tartom, ha egy csukott ajtón valaki csak úgy "betör". Pedig nálunk mindenki ezt csinálja a családban. Kértem mindenkit, hogy szíveskedjen kopogni, mielőtt csak úgy benyit, de nem használ, főleg ha a szobámba nyit be. (A testvéremmel közös szobám van, nem zárhatom az ajtaját.) Máshol is ez a módi?
2012. márc. 3. 14:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nem, szerencsére.
2012. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Régen nálunk is volt "a saját lakásomban nem kopogok" a napi szöveg, de addig rágtam a többiek fülét, amíg megtanulták. Ha a szép szóból nem értenek, akkor talán a tettekből igen: miután kopogás nélkül beront kezdj el úgy tenni, mintha maszturbálni készülnél- ezt biztos nem akarják majd végignézni:D
2012. márc. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk sosem kopog senki, de nem is volt ebből vita.

Persze csak családon belül, ha vendégségben vagyunk vagy máshol, akkor persze kopogunk.

Felesleges lenne kopogni, mert minden ajtón ablak is van :D Szóval nem oszt nem szoroz.

2012. márc. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Igen, előfordult, de meguntam, és ilyen esetekben a következőket mondtam annak, aki kopogás nélkül jött be:

"Valamit elb*sztál. Most menj ki, és gondolkozz rajta, mit is." -és annyiszor küldtem ki, ahányszor kopogás nélkül jött be;

"-Az az ajtó csukva volt, és ha úgy van, én azt szeretném, hogy úgy is maradjon!"

"-Barlangban laksz, ba*eg?"

vagy pedig egyszerűen:

"-Takarodj kifelé, kopogás nélkül ide be ne gyere!"

2012. márc. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Írd ki szép betűkkel az ajtóra, hogy kopogj, mielőtt bejössz.
2012. márc. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Utolsó:Ez nálam is bevált:)

A másik:eltorlaszoltam az ajtót,vagy bezártam.Dumáld meg a tesóddal,hogy zárjátok be,vagy valami.

2012. márc. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor otthon laktam és tini lettem, a szüleim megértették. A nagyim nem ("saját otthonomban miért kopognék"), de miután kaptam egy íjat és sokszor a szobámban gyakoroltam, akkor ő is megtanulta (a céltáblát az ajtóhoz tudtam csak felállítani, a másik oldalra az ablakhoz nem tehettem), hogy nem árt hozzám bekopogni.

Ha néha jött az unokaöcsém, akkor őt is megtanítottam. Amikor kopogás nélkül jött be, akkor mindig szépen kikísértem és becsuktam az ajtót. Ezt eljátszottuk párszor, nagyon szépen megtanulta.


A gyerekeim mostanában kezdik igényelni néha a magányt, illetve főleg a nagyobb aki most kezd serdülni. A gyerekszoba ajtaja mindig nyitva van, mert ki-be járnak, de amikor az egyik el akar vonulni, akkor becsukja az ajtót. Megbeszéltük, hogy a csukott ajtó azt jelenti, hogy aki be akar menni, az kopog. Én is betartom, de nekik is be kell tartani fordítva.

2012. márc. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nálunk anyunak van az a rossz szokása, hogy kopogás nélkül jön be. Ma reggel is épp öltöztem, és nem volt felül rajtam semmi mikor berontott.


19/L

2012. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akárhányszor kértem őket, akkor sem kopognak, kivéve mi a húgommal. Mi mindig kopogung egymásnál. De a szüleimnek lehet szépen mondani, lehet csúnyán, a válasz akkor is csak a tipikus fellengzős szöveg: "ez itt az én házam".
2012. márc. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk tesómmal mindig kopogunk a másik ajtaján, apu is kopog mindegyikünknél, anyu nem hajlandó. Mert hogy minek...én nem erőszakoskodtam, végül is ez legyen a legnagyobb problémám:)
2012. márc. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!