Dédimama, méltósággal élni, elmenni?
A helyzetünk,van egy 4 szobás házunk,még van rajta kölcsön,havonta elég nagy összeg.
Két gyerekünk van,egy 5 éves figyelemzavaros(állandó fejlesztésre szorul) és egy egy éves akivel GYEd-en vagyok.
Az én nagypapámat idehoztuk,mert pár hete elesett fel sem tudott kelni,már fel tud kelni,de valószínű ,már sosem tudja egyedül ellátni magát,ránk van utalva.
A férjem édesanyja korán elhunyt a férjem a nagymamájára mindig számíthatott(az édesapja újranősült,elég felületes a kapcsolatuk)a nagymama már gyerekkorában is akár egész nyárra elvállalta a férjemet,mert már nyugdíjas volt akkoriban,a férjem mindig számíthatott rá,az utóbbi időszakban már szinte naponta ment a nagyijához,mert már nagyon nehezen mozgott,főzni sem tudott,én főztem néha amit kívánt,de alig evett belőle.
92 éves a mama,tegnap kezdődött,hogy már a székletét sem tudta tartani,úgy találta a férjem az ágyban bekakilva,szellemileg teljesen épp szegény.
A férjemmel ment a dédihez a kisfiúnk is...nem neki való dolgokat látott,mert a férjem rendbetette a mamáját és az ágyat áthúzta.
Ma ismét ment a férjem,a mama ismét szegény órákig feküdt a kakiban...
Sem enni,sem inni nem tud.
Hívtuk a mentőket,hogy félünk,hogy nagy baj van,mert ki fog így száradni a mama,a mentős szigorúan mondta,hogy ők beviszik ugyan,de estére már itthon lesz...azaz a család gondolkodjon miként oldja meg a mama további ápolását.
A férjem tegnap este mikor hazaért teljesen kikészült,könnyes szememl mondta,hogy értsem meg az ő nagyikájáról van szó,ki kell találnunk valamit.
Felvetette,hogy mivel a mama nem akarja elhagyni a házat fogadni kellene valakit,vagy a férjem fizetésnélküli szabadságra menne és a mamájával lenne.
Nekem itthon van a két gyerek,plusz az én nagypapám,de mondtam,hogy van egy üres szoba még hozza el a mamát és én majd gondozom,de azt mondta ,hogy a mama nem akar eljönni a házából.
Nem tudom mi a megoldás ,mert a házra kölcsönünk van és ha a férjem keresete nem lesz,akkor majd jön a végrehajtó,vagy ha valakit meg akarnánk fizetni,hogy a mamával legyen akkor is ugyanúgy elmenne a férjem fizetése.
MIt lehet tenni ilyenkor?
Kb 15 km,autóval negyed óra.
Én azt is mondtam a férjemnek,hogy tanítsa meg a mamát a telefonhasználatra és ha baj van csak idecsörög,én meg megyek azonnal,van autóm és jogsim nekem is,a férjemnek is.
DE azt mondta a férjem,hogy a mama már nem lát úgy,hogy tudná kezelni a telefont...
"Ha mar igy van a dedi, nem sokaig fog elni szegeny, nem sokaig szorul apolasra"
Éppen ez az,hogy soha nem bocsájtanánk meg magunknak,hogy a férjem mindig számíthatott rá,mi meg magára hagyjuk az utolsó,legkiszolgáltatottabb időben.
Lehet,hogy félre kéne tenni mindent...igenis akárhogy is biztosítani neki,hogy a férjem állandóan mellette lehessen,akár felvenni egy kölcsönt,hogy a többit fizetni tudjuk .
Sírva hívott a férjem az előbb,hogy most vitték el a mamát a sürgősségire a mentősök .
Az én nagyim is ilyen,ő 90 éves de még nagyon jól tartja magát,fogyózik meg minden:)
DE ő is ennyire makacs,nem akarna eljönni a lakásából ha egyszer ápolni kellene,sőt azt is kikötötte hogy a lakást nem adhatjuk el ha ő meghal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!