Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináltok egy gyerekesen...

Mit csináltok egy gyerekesen akaratos, erőszakos anyóssal?

Figyelt kérdés

Kedves, vidám nő, de nem ismeri a "nem"-et. Semmiben. Olyan mint egy három éves gyermek, hisztizik, ha nem iszol vele egy pohárral amikor ő akarja (nem érti, hogy pl. vezetsz, vagy gyógyszert szedsz...). Drámát csap, ha nem veszed fel azt a ruhát, amit ő akar stb. Hogyan jöttök ki egy ilyen emberrel? Teljesen hihetetlen határokig elmegy, ha másfele van dolgod, rángat az utcán arra, amerre ő akar menni, étteremben kanállal beléd akarja tömni az ételt, amit utálsz. Nagyon kellemetlen. Nagyon nehéz kijönni vele, pedig annyira igyekszem megőrizni a jó viszonyt, de egyszerűen nem bírja a nemet.

Ha kell, negyvenszer kérdezi meg ugyanazt, egyre erőszakosabban, és ha negyvenegyedszerre is "nem" a válasz, akkor kiabálással és erővel próbálja elérni. Képtelenség elterelni a figyelmét arról, amit el akar érni. Egyszerűen csak hajtogatja, amit akar. Csak egyetlen példa, étteremben: "Nem. Azt csinálod. Nekem ne mondjad aztán, hogy nem eszed meg. Ideteszem a tányérodra. Velem ne szórakozzál, csinálod ahogy mondom. Nehogy meglássam, hogy a tányéron hagyod. Innen nem kelsz fel, amíg meg nem etted mind. Meg kell enni. Aztán azt is meg kell enni. Ne maradjon belőle.", és ez a végtelenségig, ha kell, rakosgatni kezdi a szád elé. A végén pedig vérig sértődik, hogy nem engedelmeskedsz neki.

Nagyon nehéz vele, sokszor csinált már oltári nagy botrányt idegenek között is, ha nem úgy ment minden, ahogy ő akarta. Mint egy kisgyerek, toporzékol és kiabál, ha kell, a kórházban a beteggel, ha kell, idegennel is. Van még valakinek ilyen anyósa? Ha van, hogyan jön ki vele?

(És nem, sajnos nem viccelek.)


2011. aug. 19. 14:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Idegorvoshoz kellene vinni, de úgysem egyezik bele. Férje, te férjed mit szólnak hozzá?
2011. aug. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Együtt éltek? Férjed mit szól ezekhez az alakításokhoz?
2011. aug. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az én férjem próbál szép szóval hatni rá és szót érteni, nem tudom meddig bírja, birkatürelmű. Mondjuk anyósommal nőtt fel, volt ideje szegényemnek megedződni. Az ő férje viszont alkoholista lett.

Szörnyű, mert alapvetően jó embernek tartom, jókedvű, vidám asszony, ha nem ilyen lenne, biztos jól kijönnénk.

2011. aug. 19. 15:02
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem élünk együtt, nagyon messze laknak tőlünk.
2011. aug. 19. 15:03
 5/18 anonim ***** válasza:

szió, bassuskulcs..ez durva...:-(

Az enyém hasonló, de ő negédesen akaratos, az is bortasztó, de a tiéd rosszabb...

Az enyém(és én sem viccelek) elmebeteg, kezelik is, persz minden másra fogja, a dolgait, de a lényeg, hogy nem normális.

A tiéd sem az sajnos.

de az az igazság, hogy hiába tudja az ember, hogy beteg, néha elszakad a cérna. Én 15 éve vagyok a párommal, és kb. 10 évig tűrtem, igen, úgy csináltam mindent ahogy kérte, olyan üdítőt ittam, olyan sütit, és annyit ettem amennyit elém rakott. A férjemtől csak annyit kértem, hogy minél kevesebbt menjünk hozzájuk.

A helyzet azóta gáz, hogy közelebb költöztünk, illetve még gázabb 1 éve, mióta megszületett a kislányunk, vagyis az Ő lány uncsija...

na azóta én olyan vagyok, mint egy tigris, ő nyomul, qami azt eredményezi, hogy havi szintem 2-3x összecsattanunk, mert a gyerek miatt olyan kimerült vagyok, hogy már nem tudom, és nem is akarom tartani magam. Szenvedünk a helyzettől, de hát az anyját senki nem válazsthatja meg, ez van. de nem bánom, mert már az utóbbi időben ahányszor csak visszafogtam magam, este rosszul voltam, hánytam, mindenféle tüneteim voltak. Így legalább kieresztem a gőzt, és már nem érdekel, hogy megmaradjon a jó viszony, sőt, megmondom őszintén, hogy elegem van, és legszívesebben megszakítanám vele a viszonyt, mert féltem a kislányomat, hogy milyen személyiségbeli zavart okoz ez neki, hogy nem engedi kibontakozni...

Én azt mondom kerüld, amennyire csak lehet, nem tudsz mást tenni, csak megbetegít hosszú távon...

Minden jót!

2011. aug. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Pont ezért kellene szakemberhez fordulni. Ha nem éltél még alkoholista közelében, fogalmad sincs, hogy tönkremegy a vele élő. Gondolom, rá nem tudott hatni, bármennyire szeretett volna, ezért most megpróbál mindenkit az irányítása alatt tartani. Ha különben jó ember, valahogy meg kellene próbálni segíteni, de ehhez ti kevesek vagytok, és nem rossz értelemben. Sajnos ez csak egyre durvább lesz, jobb lenne időben lépni. Csak arra ne kérj ötletet, hogyan beszéljétek rá, mert fogalmam sincs.
2011. aug. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

15:04 Huhh, nem irigyellek téged sem... Nekem is volt ilyen, hogy az egy heti kiképzés után fizikailag rosszul voltam, alig álltam a lábamon. Nekünk még nincs gyerekünk, de rettegek tőle, hogy mit csinál majd akkor. Egy rokonnal pl. bement a szülőszobára, és az anyuka "háta mögött" osztotta az orvosnak, hogy mi hogy legyen! Az idióta orvos meg csak hallgatta és bólogatott, ahelyett, hogy kitette volna. Nem tudom, hogy bírt utána együtt lenni vele az anyuka...

15:07 Igen, ez a borzasztó, hogy az ember segítene, de ha éppen az nem megy, hogy meghallgasson mást, akkor nagyon-nagyon nehéz.

2011. aug. 19. 15:12
 8/18 anonim ***** válasza:
nem vagyok a verekedés híve, de a legközelebbi toporzékolásnál a fia lekeverhetne neki két kijózanító pofont
2011. aug. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
"Az idióta orvos meg csak hallgatta és bólogatott, ahelyett, hogy kitette volna." szerintem, szidta, mint a bokrot, csak magában, mert nem akart jelenetet ;)
2011. aug. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az is lehet :)
2011. aug. 19. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!