Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostmár nagyon elegem van,...

Mostmár nagyon elegem van, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Én egy 11 éves lány vagyok, van egy nővérem aki novemberben lesz 15, rajta kívül még anyukámmal, és nagymamámmal élek együtt, Apámról elég annyitt tudni, hogy lehettem vagy 2 éves mikor megcsalta anyámat.

A nővéremmmel kifejezetten gyűlöljük egymást, ő azért gyülöl engem, mert én vagyok a kisebb ezért régen több figyelmet is kaptam... de nem ez a lényeg, a főbroblémám ez:


Minden azzal kezdődött, hogy a nővérem belépett a serdülőkorba, és elviselhetetlenül bunkó lett, anyum először próbálta kezelni, de mivel nem ment a rászolással sokra inkább ráhagyta, mostanra már odáig fajult a dolog, hogy ha egy rossz szót is szólók, a nővérem hasbarug, felpofoz, megever stb... Elöször még nem volt ilyen vészes bennem volt még hogy ő mégis csak a testvérem, hát szertnem is kell, panaszkodi nem panaszkodhattam mert azzal jöttek az ősök: Jajj, csak kamasz, muszály szeretni mert tudod milyen (Nagyothalló, papira és hallokészüléke van) bla bla bla, elöször próbáltam győzködni anyukám aki hirtelenharagú, magába folytja az érzelmeit, és ahelyett, hogy szólna inkább megver, a mamám, bunkó, telhetetlen és idegesitő, még anyum is utálja.... A nővéremről már meséltem, még annyi fogy 14 éves létére, egy 5 éves agy szintjén áll (úgy veszekszik meg ilyenek), én 11 éves létemre 14-nek is elmegyek a beszéddemmel, lány létemre, rettentő lusta, és kupis vagyok, azt ne is mondjam h félős mert a nővérem halálra ijezdgetett.....Na most ez a családunk, kb én vok a legnormálisabb... anyum egy szihopata, mindig mindenért én vagyok a hibás, ha a nővérem rámver beszól stb, én meg visszaadom egyből engem basz le, annyira elegem van hogy visszabeszélek, közlöm vele a szitut, ezzel csak tovább romlik a helyzet, a mamám folyton mindenért beszól, és minket csicskáztat stb, nővérem bunkó, eggyiknek se lehet megmondani az igazságot saját magáról, mert akkor megsértődik... Ebben a környezetben nőttem fel, de mostmár betelt a pohár, a mamám és anyám legszivesebben megverném, a nővérem hátába meg kést állítanék, ráadásul a legtöbb osztájtársam beképzelt, és bunkó... legszivesebben világgá mennék, elegem van ebből az elbaszott életből, simán kiugranék egy autó elé mérgemben, ha ez így megy tovább én begolyózok, szeretnék pszihologushoz menni, de mint mondtam 11 vagyok, várom a tanácsokat, előre is köszönöm...


(Remélem úgy naggyából értitek a problémám.. Helyesírási hibákat lépjétek át, nem szeretek helyesen írni, bocsi ha vkit untattam, de nem zudok kihez fordulni)


2011. júl. 25. 21:56
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
azt mondtad hogy ha egy rossz szót is szólsz bánt. szóval meg se szólalj szerintem,nézd levegőnek. ha sérteget eggyik füleden be másikon ki. És anyudtól kérdezd meg hogy miért mindig te vagy a hibás ha semmit se csináltál...mama: hát avval ne kezd semmit, tudom milyenek az öregek, kezd elborulni az agyuk, saját magukról se tudnak.ha nem olyan öreg mond neki hogy miért minket ugráltatsz mindig neked sem ártana a mozgás.meg azt ajánlom hogy próbálj jópofizni8, hogy szülinap,névnapra jó ajándékokat veszel,kedves vagy sokat segítesz.És mond meg hogy mit szoktál mondani mielőtt bánt a nővéred.
2011. júl. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
43%

A helyesírás nem szerelem kérdése..

Ilyenre,hogy kiugrasz egy autó elé ne is gondolj!!!!!!!!!!!!

Legnagyobb marhaság!

Teljesen megértem a helyzeted,nagyon rossz lehet,de te sem lehetsz jobb testvér,ha kést állítanál a nővéredbe..

Próbálj leülni,és beszélni anyukáddal,és a nővéreddel,hogy neked ez és az a bajod,nagyon rossz így, otthon lenni,hogy mindenki csak bánt,és senkid sincs,akihez fordulhatsz..

Mond el nekik,amit ide leírtál.. Egy próbát hidd el,megér!

Ha nem megy,akkor kérd meg anyukádat,vagy aki tényleg segít,hogy keressen neked egy pszihológust, mert így 11évesen tönkre teszed magad!

Mindent meg lehet beszélni,hozzáállás kérdése!

És 11éves vagy, előtted az élet!

Keress igaz barátokat,menj játszani,segíts otthon takarítani, aludjatok együtt a barátnőiddel, ez ennek a korszaknak a jellemzői!

Élvezd az életet,nincs világ vége!

Tudod,egyszer élsz!:)

Gondolj arra,hogy pár év,továbbtanulás, jöhet egy kollégium,ahol teljes szabadság van!

Anyukád úgy akard megverni,hogy Ő nevelt fel, Ő ad pénzt mindenre, Ő az,aki mindent tud rólad, és hozzá bármikor fordulhatsz! (még ha nem is úgy gondolod,hidd el,úgy van!)

Remélem,segítettem!

2011. júl. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
22%
Az még hagyján, hogy "nem szeretsz" helyesen írni, de 11 éves gyerekek már ilyen szavakat használnak és ilyen jelzőkkel illetnek másokat? Hová süllyedt már ez a világ... Ez nagyon szomorú :(
2011. júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Azt írtad,h nagyotthallo nővéred,én is az vagyok,nyugodtan írj rám príviben hátha ismerem a nővéred.
2011. júl. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem untattál. Élvezet volt olvasni, hogy 11 éves korodban ilyen pszichológiai szakkifejezésekkel és felismerésekkel tűzdelted meg a leveledet, és pontosan ábrázoltad a családtagjaid lelkületét.. Hát nem lehet könnyű.

De próbáld elképzelni, hogy Téged, Nagy betűvel: TÉGED, és csakis Téged küldtek oda angyalnak. Amilyen tehtségesnek látszol a leveled alapján, azt mondom, megkaptad a lehetőséget és a képességet ehhez.

Milyen dolog egy angyal?

Először is, ő nem fogad szót senkinek, tehát nem lehet őt csicskáztatni. Az anygal megcsinálja amit ő jónak lát, és hagyja, hogy a többieknek is jusson munka.

Az angyalt nem érinti meg, ha szidják mások. Ő azt nem érzi, mert védőpáncéllal van körülvéve. Ez egy láthatatlan védőpáncél, és a veszekedés nem tud átmenni rajta. Csak a kedves szavakat hallja az anygal.

Az angyal maga is csak kedves szavakkal beszél. De csak annyit, amennyit tényleg akar. Őt nem lehet felcukkoni, hogy vissza-veszkedjen, sem arra, hogy csúnya szavakkal válaszoljon a csúnya szavakra. Az angyal mindig megőrzi méltóságát, jóságát, és mindig szeretetet áraszt magából.

Mikor az emberek látják, és hallják, hogy milyen jó az anygal, akkor meglepődnek, csodálkoznak. Eleinte még próbálják vele elhitetni, hogy nem anygyal ő, csak egy kistestvér, de látják, hogy hiába. Az lesz a vége, hogy rákényszerülnek, hogy ők is dolgozzanak, mert nem lesz tisztaruha meg ennivaló különben. Eleinte majd kérdezik:Mit együnk? Az angyal azt mondja: kedveseim, hoztatok valamit a boltból? Én elkészítem, ha akarjátok. Vagy úgy is lehet, hogy én vásárolok, és ti készítitek. Egyik sem jó? Akkor ma böjtölünk, vagy fogyókúrázunk. Meglátjátok, milyen sok pénzünk marad, ha kevesebbet költünk kajára.

Kicsi vagy még, de neked sikerülni fog mégis.

2011. júl. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat, 1:a nővérem levegőnekvevését megpróbálom, anyum olyankor azzal jön, hogy hogy tudok ilyen hülyeségeket mondani és a többi és a többi, mamám 62-éves, de mikor anyum gyerek volt, már akkor is pont ilyen bogaras volt... Vennék én ajándékot, de nincs pénzem mivel sebénzt nem kapok, mert anyumnak nincs munkahelye, segélyeken élünk stb, annyi pénzem van amit én kapok 600 ft-ot ha nekem van szülinapom névnapom, meg 400 ha a nővéremnek van, nagyszülőktöl keresztszülöktől.. ezt szeretem magamra kültani ráadásul, ha én veszek ajándékot nővérem egy fillérel se szált bele de az ő neve is rajta kell legyen, állítolag kedves vagyok, legalábbis ismerőseim ezt mondják, a házimunka meg ránk gyerekekre van bízva amit általába egyedül kell csináljak mert a nővérem egy lusta dög... Pl: Nővérem mondja h a kedves kis hercegkisaszonynak fájt volna elrakni magaután a cuccát? (Füzetek stb) Erre én: Igen fájt volna, mert most jöttem haza a suliból és hulla vagyok, de mért engem kérsz számon, mikor te is van h széthagyod cuccod... és erre jön egy pofon...


2: ugyan az igaz ide hogy lelszek hurrogva ha próbálok beszélgetni, ha egyhéten 3-szor átmek barátokhoz akkor az vn, hogy én sosem vagyok itthon bla bla, és én se aludhatok másnál és más se nálunk mer anyum szerint az a szülőkre nézve ˇbunkóság"


Asszem mindenre addtam választ, amit tudok megfogadok belölük, köszönöm!

2011. júl. 25. 22:26
 7/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat:

3: Nincs mondanvalóm..

4: Írtam

5: Köszönöm, mondtam, akár 14-nek is elmennék ismerőseim szerint, Amúgy nagyon jól esett, amit írtál, és elég hasznos is :) Örök hála :)

2011. júl. 25. 22:33
 8/36 anonim ***** válasza:

Szerintem kérj segítséget kívül állótól.

Van védőnő, tanárnő, gyermekorvos, vagy akár a nővéred kezelő orvosa (ha tartósan beteg gondolom van neki)vagy a családsegítő központot keresd meg. Ne félj attól, hogy 11 vagy. A védőnőnek, orvosaitoknak, tanárnődnek kell ismernie a családi viszonyaitokat. Szólj bátran. mond el hogy érzed magad. Biztos tudnak segíteni és KELL is segíteniük, meg kell hallgatniuk.

Ha a te szavad már nem elég hangos otthon, ne félj segítséget kérni, de csak szakembertől!!

Kérlek majd jelezd, hogy mire sikerült jutnod. Pszichológust lehet én is tudnék ajánlani csak nem tudom, hogy melyik településen kellene :)


Ui: Az én helyesírásom is rossz, de nem azért, mert nem szeretnék helyesen írni, hanem mert a sok helyesírási korrepetálás ellenére is rettenetes :D Ez van, én megtettem mindent a helyzet javításának az érdekében ;)

2011. júl. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy ilyen családba születtél. Talán a nővéreddel azért is kivételeznek valamilyen szinten mert nagyothalló. Nincs külön szobád?Mert ha lenne oda elvonulhatnál tanulni,olvasgatni stb. és addig se kéne a családdal lenned. A nővéreddel nem hiszem hogy tudsz bármit is csinálni mert anyukád is az ő pártján áll. A mamáddal ne foglalkozz,az öregek mindenbe beleszólnak. Ne hagyd hogy ugráltasson,mond neki hogy ő is el tud érte menni vagy ha nem akarsz bunkó lenni akkor mond hogy más dolgod van és hagyd ott. Szerintem ha mész suliba ott az egyik tanároddal beszélhetnék hát ha tud segíteni pszichológus ügyben,nekem is volt egy osztálytársam aki pszichológushoz szeretet volna járni és az osztályfőnököm keresett neki egyet (ingyen),bár ez középiskolában volt.

Szerintem próbálj normális barátokat szerezni akikkel megbeszélheted a problémáidat,ha anyukád azt modnja hogy bunkóság másnál aludni akkor esetleg a barátnőd anyukáját kérd meg beszéljen anyukáddal hogy egyáltalán nem baj ha ott alszol náluk. Én anyukám örül neki ha eljön egy barátnőm. Az biztos hogy furcsa gondolkodású a családod de próbáld meg elkerülni őket,esetleg ha az iskoládban van délutáni foglalkozás vagy hasonlók akkor maradj ott. Járj el könyvtárba és tanulj ott,ott szerintem sokkal nyugodtabb körülmények vannak mint otthon. Gondolj arra hogy nem soká középiskolába mész és ott akár kollégista is lehesz,így megszabadulhatsz a családodtól. Keress egy messzebbi iskolát majd,így anyukád nem köthet bele abba hogy minek akarsz kollégiumba menni ha nincs is messze tőletek.

Amúgy anyukád miért nem dolgozik? Szerintem sokkal jobban meg tudnátok élni fizetésből,mint segélyekből. Azt sem értem hogy ha nem dolgozik akkor gondolom otthon van,így miért veletek végeztetik a házimunkát?

2011. júl. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Hihetetlen hogy ennyi idő alatt ennyi a válsz nem hittem volna... 6: A nővérem orvosa pesten van :/ most nyáriszünet, nincs iskola, meg amúgyse tudok megbízni a tanárokban, mert elég szar suliba járok :/ Azért is tettem fel ide a kérdésem, mert ti kivülállok vagytok, és eddig elég jók a válaszok, azért bróbálok majd keresni valakit akiben bízom, és mindent elmondok neki, és segíteni is tud :)


Továbra is várom a komikat az eddigieket köszi :)

2011. júl. 25. 22:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!