Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Babát "várok", hogy mondjam...

Babát "várok", hogy mondjam el a szüleimnek, barátomnak? Mi legyen a sulival?

Figyelt kérdés

Barátommal lassan 2 éve együtt vagyunk. Január közepén, pont peteérésemkor történt 1 baleset, kiszakadt a gumi. 1 nappal később el is mentem esemény utániért, bőven benne voltam a 72 órában, de nem jött meg a menzim. Vártam 1-2 hetet, majd csináltam tesztet, és pozitív lett... Képtelen voltam elmondani bárkinek is, inkább egyből mentem nőgyógyászhoz, aki megerősítette a dolgot.. Elmondta, hogy mik a lehetőségeim, de szinte nem is emlékszek, annyira kétségbe voltam esve.

Azóta sem merem elmondani senkinek sem, pedig muszáj lenne, mert nem tudom még, hogy megtartsam-e, és lassan kifutok a 12 hétből...


16/L


2011. márc. 27. 20:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/115 A kérdező kommentje:
Én igazából szeretném megtartani, csak elég szemétség lenne a szüleim pénzén felnevelni... Sosem költöttem ész nélkül a pénzüket, sosem voltak 5000 ft-nál drágább ruháim, cipőim.. Elég furcsa helyzet ez így..
2011. márc. 27. 20:43
 2/115 anonim ***** válasza:
96%

Mindenképpen beszélj a szüleiddel, minél hamarabb!

Meg kell érteniük, hogy "baleset" volt és el kell dönteni mi legyen. Hallgasd meg a szüleid, a barátod és a barátod szülei véleményét, s utána hozd meg a döntést.

Te tudod a legjobban, hogy sürget az idő, úgyhogy mihamarbb keríts sort a beszélgetésekre!

Minden jót kívánok, függetlenül attól, hogy hogyan döntesz!

15/L

2011. márc. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/115 anonim ***** válasza:
97%

Ne idegeskedj előre. Beszéld meg a szüleiddel és a pároddal, hogy ők hogyan állnak a dologhoz. Lehet, hogy mindenki támogat és akkor nincs is mitől félned.

Ráérsz majd agyalni azon, hogy mi legyen a babával, ha már hallottad mindenki véleményét a dologról.

2011. márc. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/115 anonim ***** válasza:
100%
sajna erre nem lehet felkészülni, hogy hogyan mond el. Most jönnek olyan válaszok majd, hogy "mond ezt".... és írják, hogy mit mondj. Úgysem fogod azt mondani bármennyire is rákészülsz. A helyzet fogja hozni, és ők majd segítenek neked átgondolni, érvek, ellenérvek... mielőbb szólj nekik, és kitartás:)
2011. márc. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/115 A kérdező kommentje:
Anyukám még régebben azt mondta, hogy nagyon vigyázzak, mert ha terhes leszek, kidob... :( Ezért is félek... Apukám pedig nagyon hirtelenharagú..
2011. márc. 27. 20:47
 6/115 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, ha gyorsan elmondod, minél előbb túlesel rajta.

Először elmondod a barátodnak, aztán ketten álltok oda a szüleitek elé.

Ha tetszik, ha nem, amennyiben a baba megszületik, neki (és amíg nincs keresete a szüleinek) is vállalni kell a felelősséget, gyerektartás és egyebek formájában.

2011. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/115 anonim ***** válasza:
55%

ha két éve együtt vagytok akkor biztosan szeret a barátod és támogatni fog.

semmiképp ne vetesd el mert utólag nagyon megbánnád!

ülj le a szüleiddel és a pároddal és mond el nekik,hogy mi a helyzet,mondd el,hogy védekeztetek és mégis.

2011. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/115 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg mielőbb a szüleidnek,akár milyen nehéz. Közösen döntsetek,hogy hajlandók lesznek-e őt is felnevelni? Ha nincs munkád, a barátodnak sem,akkor miből akarod felnevelni? A barátodnak is kell szólnod,és közösen,felelősen dönteni.
2011. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/115 anonim válasza:
62%

Mivel fiatal vagy ezért nem tanácsolnám, hogy megtartsd!

azt úgy-úgy látom, hogy gondolkozásban másabb vagy, mint a korodbeliek( pénz témából ítélve).

Feltétlenül beszélj a szüleiddel, hiszen ha már úgy döntesz, hogy nem szeretnéd a babát és már kicsúszol az időből, már nincsen vissza út...

Sok sikert! :)

2011. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/115 anonim ***** válasza:
96%

Az fenyegetés volt, ha kidobnak, attól még terhes leszel, ezzel nem oldják meg a problémát.

Másrészt amíg nem vagy 18, nekik is vannak szülői kötelességeik.

Lehet, ha meghallják a hírt, nem lesznek képesek azt mondani, hogy ne szüld meg az unokájukat.


A 12 hét nagyon hamar lejár, húzz bele, és ess túl rajta minél előbb, ennél jobbat úgysem tehetsz.

2011. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!