Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én lennék a rossz tényleg?

Én lennék a rossz tényleg?

Figyelt kérdés

Hosszú sztori...

Párommal egy ideje terveztük az összeköltözést, most lett aktuális. Én felvetettem egy szerintem fontos tisztázandó dolgot, aminek a vége összeveszés lett...

A sztorihoz szükséges némi előzmény. Mikor fél éve megismertem a párom, munkanélküli volt. Bár több éve dolgozik, semmi megtakarítása nem volt, mert éveken át a szülei kicsorgatták belőle az utolsó fillérjeit is. Egy példa: képesek voltak az utolsó pénzét, ami volt, mikor már nem dolgozott, elkölteni egy több napos kirándulásra, amin ő ott sem volt, csak a szülei. Minden luxust megengedtek maguknak, könnyen tehették, nem az ő pénzük. Egyébként elég rossz állapotú házban élnek, amire biztos nem költenek egy fillért sem. (csak 7 éve élnek ott) Kajára pláne nem, olyan egyszerű ételt esznek, hogy elképesztő... Pedig a szülei együtt 150-160 ezret havonta keresnek. Ami egy kis falusi kockaház fenntartására szerintem bőven elég.

A párom nővérét, akinek családja, saját háza, kocsija van, mindig pénzelik, szerintem párom pénze is oda vándorol. Ezek meg hó végén nem tudják már, mit egyenek... (sőt, hó közepén sem...)

Olyan bosszantó ez, hogy közben a páromnak egy rendes télikabátja nincs és agyonfoltozott ruhákban jár, amiből alig van pár. Amikor csak tehetem, ruhaneműt adok neki ajándékba, hogy valamije legyen már. :( Ezért is sürgetem az összeköltözést, akkor gond nélkül kicserélgetem az ezeréves göncöket újakra.

Párom 3 hónapja dolgozik, akkor megfogadta, hogy most ő is gyűjt, nem ad nekik. Ő maga panaszolta el ezeket a szüleiről nekem heteken, hónapokon át. Ehhez képest úgy állunk, hogy megint van össz-vissz 16ezer a számláján... Mert észre sem veszi, h ő maga hagyja, hogy lenyúlják. Van, hogy a szemem előtt adja oda a bukszáját, kártyáját a szüleinek.

Most, hogy aktuális a költözés, megmondtam neki kerek-perec, ha összeköltözünk, nem fog hazaadni. Mert ami marad a rezsi, lakbér kifizetéséből, abból kaja is kell, meg félre is kell rakni. (én persze úgy értem, hogy mindent felesbe fizetünk...)

De én szívtelen dög vagyok, mert a szülei meg lesznek szorulva... Kérdem én: hogy nem lehet 150ből kijönni két felnőttnek? Egy röhej! Mi bezzeg jöjjünk ki ugyanennyiből úgy, hogy mi lakbért is fizetünk? vagyis kevesebből, ha a párom még abból haza is ad...

Szóval ezen nagyon összekaptunk, szerinte én utálom a szüleit, és elvárom, hogy ne foglalkozzon velük, meg ne segítse őket, stb... Egyszerűen kész. :(

Én csak előrelátó vagyok, belém ezt nevelték, én gondolok arra, hogy ne nullával álljunk a földön, legyen valami megtakarítása neki is, ha már annyira bántja, hogy nekem van, neki meg nincs. Most komolyan, hogy lehetnek ilyenek a szülei? hogy vehetnek el pont attól, akinek még meg kell teremtenie egy saját életet, családot? és adják annak, akinek már mindez megvan? arra játszanak, hogy ne legyen soha semmije, vagy csak ennyire ostobák, hogy semmibe sem gondolnak bele?

21L, 26F


2011. febr. 8. 16:04
1 2
 1/20 tetris ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz, de jó lenne ismerni a másik oldal álláspontját is. Valami oka kell, hogy legyen annak, hogy a kis pénzét odaadja a párod szülőknek. Talán van valami hitelük, amit fizetniük kell, és ezért támogatja őket. Biztos, hogy minden körülményt ismersz?

Mert ha ténylegesen úgy áll a dolog, ahogy leírtad, akkor itt a kapcsolatotok válaszúthoz érkezett. Szeirntem semmi szín alatt se engedj, mert ez így tényleg elfogadhatatlan, hogy a szülők támogatása miatt ne tudjátok elkezdeni a közös életeteket.

2011. febr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

ez durva...meg az is hogy 21 évesen legalább átlátod a helyzetet. én megfontolnám ilyen esetben, hogy érdemes-e összeköltözni, vagy egyáltalán együtt maradni.mert ha ez nem változik akkor értelme szerintem nincs.

szerintem direkt csinálják ezt a szülei. és az a baj, hogy segít is. azt megértem ha nagyon rosszul áll valaki és segíti a gyerek ha megteheti vagy amennyit tud. de az abszurd hogy a testvérét nem húzzák le sőt, meg alapból ez a lehúzás. a pasidnak a sarkára kéne állnia.máshogy ez nem megy

2011. febr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A párod kötelességének érzi, hogy segítse a szüleit, amivel nem is lenne baj, ha ő jóval többet keresne, esetleg a szülőknél valami váratlan kiadás, vagy nehézség merülne fel, mondjuk betegségből, vagy hasonló okból kifolyólag. De, ahogy írod, ti is kb. ugyanannyiból jöttök ki.
2011. febr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:

Minden előttem szólóval részben egyet értek. Igen a párod valóban kötelességének érzi segíteni a szüleit, és nincs is ezzel semmi baj, de valóban ahogy leírtad, ez így már túlzásnak tűnik.Én is azt mondanám amit a legelső kommentelő: Biztos, hogy minden körülményt ismersz?

Valóban, hogy reálisan véleményt tudjunk mondani, ismerni kellene mindkét fél álláspontját. Így azonban úgy gondolom próbáljátok meg megtalálni, az arany középutat. Szerintem a párodnak úgysem menne, hogy mostantól soha többet nem ad haza. Adjon haza, ha ennyire fontos, de sokkal kevesebbet, és csak igazán fontos dolgokra. Nem neki kell fizetnie a nyarlásukat szerintem sem, de ne adj neki ultimátumot. Kompromisszummal sokmindent el lehet érni:) Sok szerencsét kívánok!:)

2011. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

nem te vagy a rossz,de 2 variáció lehetséges,és sajnos egyik sem túl jó...

1: párod továbbra is odaadja ami pénze van,te meg eltarthatod őt is,már ha 1 fizuból ez menni fog,de pár hónap ezen veszekedés után nem fogjátok birni együtt

2: hallgat rád és nem ad a szülőknek,de ezzel azt éred el,hogy leendő anyósod sose lesz az anyósod,mert teleduruzsolja a kisfia fülét azzal hogy te gyűlölöd a családját,csak a pénze kell blabla...megint ugyanaz a vége


sajnálom,nem irigyellek

(hasonlóan vagyunk mi is költözés előtt,de szerencsére eszük ágában sincs egy fillért se kérni együk szülőpárnak se,sőt,amig itthon lakunk se fogadnak egy pénzt,gyűjtsük csak hogy legyen tartalék összeköltözés után ha baj van)

23/N

2011. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nos, a helyzetünk nem rózsás. :S Párom nagy idegében mindent elpanaszolt odahaza, viszont úgy adta le a sztorit, hogy én miket mondtam neki Róluk. Arról persze hallgatott, hogy én ezeket tőle hallottam, ő panaszkodott rájuk Isten tudja mióta. Azóta azt hajtogatja, hogy csalódott bennem, ha magyarázom neki, hogy félig az ő hibája, hisz ő siránkozott, azt kapom, hogy ő szidhatja a szüleit, én nem. Az biztos, hogy többet nem szólok bele, akármi van, morogjon csak.

Szülei részéről most gondolom utálat van felém, párom képes lett volna szakítani, olyan jól elbizonytalanították a nem megfelelő emberektől kapott tanácsok. Ha a saját érdekeim nézném, ezek után én lépnék le, mert rengeteg bántó szót kaptam attól az embertől, akit szeretek. :( Csak tudom, ha most őt hagyom, neki annyi. Örök életére otthon marad, pár, élet nélkül, az élete az lesz, hogy keresi a pénzt másoknak, neki meg soha semmije sem lesz...

Előttem elég sok lehetőség van. Valahogy érzem, ha kirángatom onnan, helyrehozhatom a sérült lelkét.

2011. febr. 9. 15:35
 7/20 anonim válasza:
100%

De szánalomból, sajnálatból ne maradj vele. Ha úgy érzed annyira megbántott, hogy képes lennél otthagyni akkor tedd azt. Mert az az igazság, hogy nem igazán fog változni a helyzeted, legfeljebb egy kicsit tudtok rajta javítani. Ha már így érzed, hogy el tudnád hagyni, tedd fel magadnak a kérdést: El tudnád így képzelni az életed? a párod sem volt korrekt, hogy rögtön rohant anyuhoz ezzel. Gondolhatja, hogy nem könnyíti meg a helyzeted, és azt is, hogy ezeket a dolgokat nem rosszindulatból mondtad.

96% 16:29-es voltam

2011. febr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A vitánk előtt sokszor voltak bennem kétségek. Szeretem-e eléggé, stb. és sokszor viselkedtem vele bántóan, mert ilyen a természetem. Kicsit ezeket is a fejemhez vágta, hogy ő nyugalmat akar, a viták nem hiányoznak.

Ugyanakkor sajnos nagyon tesze-tosza, nem tudja, mit akar, vagyis nem biztos magában, mert ilyennek nevelték. Lelkileg meggyötört ember, a körülmények tették ilyenné. Mióta ismerem, tudtam, hogy egymásnak lettünk kitalálva, hogy gyógyítsuk egymást, mert mindkettőnket sok rossz ért, szeretetet pedig ritkán kaptunk.

Nehéz természet vagyok, de ebben a kapcsolatban elsősorban nekem kell önzetlen, törődőnek lennem, lelkileg ápolni őt és lenyelni a sérelmeket, mert ő a legtöbb vitahelyzetet nem tudja kezelni. Képes lett volna a viták elől visszamenekülni a szüleihez, holott el akar onnan menni, mert amíg nem ismert, egy helyben toporgott, nem jutott előbbre semmilyen téren. Ott az a sors várna rá, hogy sosem lenne semmije, a szülei döntenének mindenben.

Sok embertől megkaptam, hogy hagyjam el, van ezer másik férfi. Nem sajnálatból vagyok vele. Volt idő, hogy ezt hittem, de most jöttem rá a napokban, hogy ragaszkodom hozzá. Pedig nem mertem, mert azt tapasztaltam az életemben eddig, hogy nem szabad ragaszkodni semmihez és senkihez, mert úgyis egyszer távozik az életemből... Most majdnem megtörtént. Mivel megbántott, most félre tehettem volna a sajnálatot, ha csak amiatt tartottam volna ki mellette, de a szeretet tartott mellette. Nem, nem tudom elképzelni nélküle az életem. Soha nem tudnék boldog lenni, ha ő nem az. Nekem ő a végzetem.

Egy csodálatos barátomtól, aki már nincs nekem, megtanultam, hogy a szeretet bármin átsegít. Míg tudott, adott tanácsot a kapcsolatunkkal kapcsolatban és azt mondta, a lelki gondjai helyre fognak jönni egy szerető társ mellett.

A párom szülei is maguk mondták nekem korábban, hogy mit tettem a fiúkkal, mert 180°-ot fordult, boldog, nem elkeseredett. Elképesztő, hogy egy vita után meg elfelejtik ezt és olyan utalásokat mondanak neki, hogy akkor inkább hagyja... Ők is tehetnek róla, hogy ide jutott lelkileg, talán nem véletlen, hogy én már egy nap után boldogabbá tettem őt. Segítek neki, hogy legyőzze a komplexusait, mert sok van neki. Nem lesz egyszerű vele, de tudom, hogy helyrejön. Folyamatosan javul, olyanokat valósít meg, amiket korábban kizártnak tartott. Tudom, ha összeköltözünk, önállóbb is lesz és ezáltal jobban tudja, mit akar.

2011. febr. 10. 18:03
 9/20 anonim ***** válasza:

akkor hajrá

de nehéz lesz,ezt hidd el

harc a szüleivel,mert utálni fognak (már most is),harc a pároddal amig rájön hogy neki is jó elszakadni onnan

2011. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Párom azt mondja, a szülei nem fogják felemlegetni a dolgot, de én jobb szeretném tisztázni, mert így ciki oda menni...

A kedvesem tudja, hogy neki az a jó, ha elmegy, mert már beleegyezett és költözünk. Elvileg a hétvégén vagy jövő héten mehetünk megnézni egy albérletet.

2011. febr. 10. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!