Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Nem tudom...

Mit tehetnék? Nem tudom mitévő legyek.

Figyelt kérdés

16 éves vagyok.

Több részből tevődik össze a történet.. próbálom minél érthetőbben leírni.:$:)

Kezdem az elején.

Anyukámmal nagyon rég óta rossza a viszonyunk... engem sose szeretett igazán, mert én édesapám szüleire hasonlítok. Mióta a tesóm megszületett 10 éve, azóta pláne romlott a helyzet... már édesapámmal is megrommlott a házassága. Anya nem csinál semmit itthon , mama főz, mos, takarít helyette... ha dolgozik és ha itthon van akkor is. Nem tudom szavakkal megfogalmazni, hogy milyen ocsmányul beszél velem, apával... és mostmár a hugommal is. De én meg apa kajuk a legtöbbet.:S pl: csak, hogy mindenki értse kb miket mond: G***i kölyök stb

Pedig: 5-ös tanuló vagyok... most mentem át a megye egyik legjobb sulijáb... rengeteg pótolni valóm van... és tanulok rendesen... csak kicsit most nehezebb... egyszerűen nem tudok koncenrálni itthon a tanulásra, mert folyton üvölt valakivel... /azt mondja, hogy ő főz, mos, takarít helyettünk...mi meg nem csinálunk semmit.. pedig ez egyátalán nem igaz.../ rettegek, hogy mikor fog engem leüvölteni...:S

ebből adódik, hogy inkább vagyok a barátoméknál, mert ott sokkal jobban érzem magam, és a tanulás is jobban megy...

tavaly leginkább nálunk voltunk... heti többször is találkoztunk, de most , hogy a barátom (21 éves) dolgozik... ő nem tud jönni (kb 20km-re lakik)... mostanába hétvégente talákozunk és az utóbbi kb 1 hónapba mindig én megyek, hogy legalább akkor ne kelljen itthon lennem... nagyon szeretnék többet lenni vele..akkor biztonságban érzem magam... tudom most mindenki el fog ítélni... de megkérte a kezem és én igent mondtam:$ Szeretnék elmenekülni itthonról...gyűlölöm az anyámat...

barátom apukája multkor mondta, hogy olyan jó mikor ott vagyok... (segítek főzni is stb:D... ) mért nem költözök oda... de apa ennek nem örülne, és nem akarok neki csalódást okozni, de tudom, hogy így nem megy a tanulás...


Már öngyilkos is akartam lenni... csak az tartott vissza,hogy ott van a barátom akit nagyon szeretek.


Ti mit tennétek hasonló szituba?

Apa nem örülne neki ha hétközbe is a barátoméknál lennék... de én itthon nem bírom.:S

kérlek segítsetek...adjatok 5letet... bocsi, hogy ilyen hosszú lett... és zavaros, de közbe is a könnyeimmel küzdök:$:S


ui: azért írtam ki megint, mert nem sok választ kaptam... nem emelhetem ki még... nagyon jó lenne ha több választ is kapnék... nem tudom mitévő legyek..:S


2011. febr. 1. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mintha onmagam hallanam 16 evesen. Meg ma is rettegek neha (21 evesen) ha anyam ideges valamiert, hogy nehogy nekem is orditani kezdjen. De mostmar van annyi eszem, hogy raszolok erejesen (kovezzetek meg, ez van)hogy legyen szives ne kiabaljon nekem, nem en duhitettem fel. Aztan abbahagyja.

Szerintem ne siesd el a dolgot, 16 evesen ne menekulj egy (ha jol ertettem) hazassagba azert mert otthon nem eppen felhotlen minden.

2011. febr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szegénykém:( Elhiszem, hogy menekülni akarsz.Nem tudom, ez jogilag,hogy megy,de nincs valami rokon, akihez költözhetnél? Esetleg a barátod szülei nem tudnak magukhoz venni?Vagy koleszba nem tudsz menni? És akkor hétvégén onnan mennél a barátodhoz...
2011. febr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

jajj dehogy menekülök a házasságba:)

azzal, hogy leírtam, hogy megkérte a kezem csak azt akartam, hogy értsétek mennyire komoly a kapcsoltaunk

2011. febr. 1. 18:42
 4/14 A kérdező kommentje:

koleszba semmi képp se szeretnék:s

barátom szüleihez csak azért nem szeretnék költözni, mert nem akarom, hogy "ingyen élősködjek " rajtuk... mivel nincs keresetem.:S

2011. febr. 1. 18:46
 5/14 A kérdező kommentje:
Kérlek titeket adjatok pár ötletet, hogy mit tehetnék
2011. febr. 1. 18:55
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha koliba nem akarsz menni, akkor szerintem jobbat nem tehetnel mint hogy tursz meg par evet. Probald meg nem felvenni, ha kiabal, tegyel meg minden toled telhetot hogy ne legyen oka ordibalni (takarits ki, segits a szuleidnek, tanulj), ha ocsmanyul beszel engedd el a fuled mellett. Apukad mit szol a helyzethez? Miert nem koltoztok el tole?

Nem tudom a te anyukad mennyire lenne nyitott egy beszelgetesre, amikor elmondhatnad neki, hogy ez mennyire rossz neked, az enyem sajnos nem volt az.

Legfennebb par ev mulva amikor mar munkad lesz koltozhetsz a baratodhoz, es akkor nem lesz az az erzesed, hogy valaki nyakan eloskodsz.

En kivanom hogy tarts ki, batorsag. Sajnalom, hogy ez a helyzet veled, tudom mennyire rossz.

Elso voltam.

2011. febr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Szia!

Én a következőt javasolnám: apukáddal üljetek le egy csendes nyugodt helyen(ne otthon) és mondd el neki ugyanezeket a gondolatokat. Kérdezd meg, hogy mennyire lenne kivitelezhető, ha Te elköltöznél a barátod szüleihez, mert nem tudsz otthon tanulni, és nem érzed jól magad. Kérd meg, hogy találjatok ki valami megoldást, mert Neked ez így nagyon de nagyon nem jó. Amennyiben belemenne abba, hogy elköltözz otthonról,úgy a barátod szüleivel is ejts meg egy ugyanilyen beszélgetést. Mondd el Nekik, hogy nem szeretnél a nyakukon élősködni, de valóban "megváltás" lenne ha hozzájuk költöznél, és találjátok ki közösen, hogy miben tudnál nekik segíteni(háztartásban, bármiben) mivel a rezsibe ugye nem tudsz beszállni.

Nem azt mondom, hogy hárítsd másokra a döntést, de tény, hogy ez esetben nem csak egyedül kell döntést hozni.

Remélem tudtam segíteni:)

2011. febr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

00:21 köszi, hogy írtál...

apukámnak már mondtam... de úgy tűnik fölösleges... szerinte már az is durva, hogy hétvégén ott alszok...szerinte már ez is olyan, mintha együtt élnénk:S

nem igazán érti meg a problémámat.

2011. febr. 2. 20:30
 9/14 A kérdező kommentje:

a hétvégén teljesen kikészített...:S nagyon csúnyán viselkedett velem:S

a barátom előtt olyanokat mondott, h undorítók kövér vagyok meg trehány... meg én úgyse fogok elballagni a suliból, mert addig el se jutok... jó tudom ezek így nem hhangoznak éppen nagyon durván, de azokat nem szeretném leírni...:S

teljesen kibuktam... zokogó görcsött kaptam...egyszerűen nem tudom mi lelet...magamra se ismertem... még a kezem is elkezdtem vagdosni...szerencse, hogy barátom itt volt és megállított...NEM TUDOM, HOGY MIT TEGYEK...:S

már papánál fogok tanulni,de nem tudok oda leköltözni....nem tudom mit tegyek


már hányingerem van mikor ér haza...stb

2011. febr. 6. 19:28
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, az édesanyád kb. 10 év óta durván bánik veled, sőt a hugoddal, és az édesapáddal is. Azt írod, jól tanulsz... Tudod, az anyukád viselkedése kimeríti a családon belüli bántalmazás fogalmát, nyugodtan kérj segítséget valamelyik - számodra kedves, szimpatikus tanárodtól. Ha elmondod, mi van, ő tudni fogja, mit kell tenni. Ha nincs más megoldás, mint a Barátodhoz költözni, azt Édesapád beszélje meg a barátod Szüleivel.Egyébként az Édesapád olyankor mit csinál, amikor az anyukád cirkuszol?Nem lehetne, hogy ő álljon végre a sarkára????
2011. febr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!