Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi a sok 20 éves,...

Miért hiszi a sok 20 éves, hogy olyan sok élettapasztalata van?

Figyelt kérdés
Azért írom ebbe a kategóriába, mert itt szoktak komoly problémákkal kapcsolatos kérdéseket feltenni, és sokszor olyan éretlen válaszok jönnek, és megsértődnek, ha valaki leírja az igazat. Mégis honnan lenne élettapasztalat, mikor még nem élt eleget, nagyon sok mindent még nem látott, nem tapasztalt, még csak most kezd élni!
2011. febr. 1. 14:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
75%

Nem lehet tudni, hogy valójában ki hány éves, írni akármit lehet. A bölcsesség pedig sokszor nem korfüggő.

78/L

2011. febr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
69%

Én pont 20 éves vagyok.

Lássuk csak... 9 féle gyógyszer szedek, voltam már életveszélyben, voltam kerekesszékes 2 évig, és a legtöbb álmomról le kellett mondani egy hülye betegség miatt. Hamar fel kellett nőnöm, és én már nem élhetem a 20 évesek gondtalan életét, ellenben a 80 évesek orvoshoz járását tapasztalom. Nekem már nem csak a jelenben kell élnem, hiszen a jövőben nagyon nagy súlya lehet egy mostani döntésemnek.

2011. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
81%

Te hányéves vagy?

Múltkor ugyan ezt a kérdést írta ki egy 20 éves csak ö a 14 évesekre panaszkodott.

én 30 évesen kiirhatnám ezt a kérdést, és erre egy 50 éves azt mondaná, hogy hozzám képet neked semmi élettapasztalatod nincs.

2011. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
65%
21 vagyok, barátnőmet megerőszakolták és megölték, 17 voltam, amikor legjobb barátom öngyilkos lett. Egyik ismerősöm fél éve autóbalesetben meghalt. Ezen kívül szív és cukorbeteg vagyok, ami felnőttséget követel. Úgy tettem le az érettségit, hogy kórházból mentem és utána mentem vissza.
2011. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
69%
Nekem 20 évesen nem voltak ilyen komoly gondjaim, mint az itt leírtak (nagyon sajnálom, akikkel ilyen rosszak történtek), de mégis azt hittem, hogy én vagyok a legtapasztaltabb és legokosabb 20 éves. :) Szerintem erre 30-on felül mindenki maga jön rá, hogy mennyi mindent nem tudunk még!!!
2011. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez a kijelentés nem mindenkire vonatkozik!Énis 21 éves vagyok és tényleg sok mindent át éltem fiatalon és most is,és nem az vagyok akinek lennem kéne ilyen idősen!Buliznom kéne,a pénzem magamra költeni,pasizni,stb.
2011. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
62%

Minden korra igaz, hogy lehet az ember annál tapasztaltabb is.

Húszéves korára az ember igenis lehet egy-két dologban tapasztaltabb a nagy átlagnál. Ahogy írta például valaki, hogy volt kerekesszékes. Sok ember 80 évesen se tudja, milyen is az.

Nekem is megvannak azok a területek, ahol az átlagnál kicsit többet tudok - 15 évesen elkerültem a szülői házból (ugyanis anyám részegen majdnem megölt egy konyhakéssel), felfokozott és koravén életet éltem, amiben sok minden volt, amit mások nem fognak soha átélni. Például éltem háromfős élettársi kapcsolatban, de éltem olyan szegényen is, hogy az összes jövedelmem csak a lakásra volt elég, és hónapokig zsíros kenyéren éltem vöröshagymával - azért randiztam nem egy pasival, mert tudtam, hogy elvisz vacsorázni, és hát éhes voltam, na meg iszonyúan vágytam valami más ízre, mint a hagyma.

Ezeket nem sok negyven éves mondhatja el magáról :) tehát úgy érzem, hogy ebben a néhány témakörben kompetensebb vagyok az átlagnál.


Inkább ott van a baj, hogy sokan nem látják be, mi az, amiben kompetensek, és mi az, amihez nem kéne hozzászólni. De pusztán az életkor alapján való szelektálás nem igazán jó megoldás.

2011. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
34%
Ja, és 22 éves vagyok.
2011. febr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
90%
Én töredelmesen bevallom, hogy alig van élettapasztalatom. Élem a magam kis önző életét, próbálom úgy alakítani a dolgaimat, hogy abból minél több örömöm származzon (boldogságra törekvés). Nem ordítok a mellemet verve, hogy mindenki hülye csak én nem, majd, ha megöregszem, akkor elmondhatom láttam egy kis szeletét a világnak.
2011. febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
52%

Most attól, hogy valakinek ilyen olyan betegsége van, meg megölték a barátnőjét, stb. stb. még nem lesz fene tapasztalt. Nekem nem kell gyógyszerek garmadát szedni ahhoz, hogy tudjam értékelni az egészséget és vigyázzak magamra. Tanulok, dolgozom, aktív életet élek, tapasztalok minden nap, mikor mit, mégsem érzem magam fenemód érettnek.


25/N

2011. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!